Pušenje

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Pušenje

Post by J.Vlada »

Na jednoj slici iz radionice, izmedju ostalog videla se pepeljara..
I to se desilo i jednom predhodno.
Po pepeljari bih rekao da je ''strastveni varioc'' u pitanju, da smo ista kategorija, :D
Pa me podsetilo da podelim iskustvo.
Ustvari .... Bio sam pušac jako dugo. Vise od 30god.
Veci deo tog vremena sam trosio 1 ipo paklicu a posle sam '' napredovao '' do 2 paklice.

Poslednje 2 godine koristim elektricnu cigaretu i ne palim obične uopste.
Presao sam na ove bez ikakvih kriza, drama itd ...

Sigurno je da su i ove stetne ali DALEKO DALEKO manje od klasicnih.
I jednom davno, sam probao el. cigarete ( nekoliko modela ) ali nisam ''bio zadovoljan''.
To su bili oni prvi modeli sa slabom baterijom i bez mogucnosti da promenis bilo koji parametar.
Ako ne stoji uspravno, tecnost curi itd ...
Model koji koristim od kad sam prestao je odlican, doveden je na jako korektan nivo.

Neke prednosti:
- Manje truju ( i pusaca i sve okolo )
- Nema neprijatnog mirisa ( nisam ni znao koliko smrde cigarete dok nisam prestao )
- MNOGO je jeftinije
Mane:
-Mora da se kupi dobra el. cigareta a one malo vise kostaju.
Ne vredi kupovati jeftine to su bačene pare. Zbog toga ljudi odustanu i vrate se na obicne cigarete.

Dobre se slicne ovoj ali ako neko ima pitanja, tu sam...
Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Pušenje

Post by mbole »

Sasvim slucajno sam imao prilike da nesto radim u jednoj od vecih firmi koja prodaje "to"...

To da su uopste manje stetne... zaboravi :)
A kamoli daleko. Sta god bajale reklame.

Meni licno... to ne da dismr... nego ubija.
Ukusi su razliciti.
Jednostavno ne podnosim sladunjave mirise, nebitno iz cega dolaze.

Za jeftino... to bih mogao da se slozim, mada ima i primera gde dodje na isto. Drugar je samo poceo vise toga da trosim, i sveo se na istu cifru.

Ko hoce da ostavi cigare.. postoji samo jedan, trivijalan i prost nacin. I uvek radi.
Necu vise. Tacka.
Nikakve lilule, nikakve bajke... samo moras da budes nacisto sa sobom sta hoces.
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: Pušenje

Post by J.Vlada »

Jako ''specifičan'' odgovor! I to svaka rečenica ponaosob!

'' Sasvim slucajno sam imao prilike da nesto radim u jednoj od vecih firmi koja prodaje "to"... '' I? Postao si strucnjak za to? 🤣🤣🤣 Ma daj...
''To da su uopste manje stetne... zaboravi :)'' ''A kamoli daleko. Sta god bajale reklame.''
Samo te sto sto ne sadrze katran u sebi je pametnom dosta a nema potrebe da objasnjavam da se za 2 godine ni jednom nisam zakašljao.

Nemoj samo da su neka ''strucna istrazivanja'' u pitanju posto mi je njih posebne pun ..... zbog aktuelne situacije.
I njih i vaksera i antivaksera itd...
U zadnje vreme smo svi imali prilike da se naslušamo ''stručnjaka''.
Dosli smo dotle da, pre nego sto nesto procitas, vaznije je da vidis ko je to napisao i kakav mu je interes da napise nesto slicno pa tek onda da čitas dalje.

''Meni licno... to ne da dismr... nego ubija.'' 😂😂😂😂 Ne znam o kom smradu pričaš ali pitaj nekog nepušaca dal smrde cigarete!
''Ukusi su razliciti.''
''Jednostavno ne podnosim sladunjave mirise, nebitno iz cega dolaze.''

Aroma ima različitih. Osim duvana ima i tih '' sladunjavih'' pa kom je šta volja. ''Ukusi su različiti'' i Bogu hvala sto je tako!!!

''Za jeftino... to bih mogao da se slozim, mada ima i primera gde dodje na isto. Drugar je samo poceo vise toga da trosim, i sveo se na istu cifru.''
Jos jedna stvar koja ti je promkla... Sastojci mogu da se kupe i posebno, tako se napravi tečost po zelji a kosta jos 2-3 puta manje.

''Ko hoce da ostavi cigare.. postoji samo jedan, trivijalan i prost nacin. I uvek radi.''
''Necu vise. Tacka.''
''Nikakve lilule, nikakve bajke... samo moras da budes nacisto sa sobom sta hoces.'
'
Nepotrebno je pisati stvari koje svi znaju i sami ... Jel?!
Zvuci malo k'o fore iz Alan Forda ... '' Ako previse daviš ljude, prestani da smaraš'' itd ...

Nema potrebe da širimo temu ali posto bas mora da '' zadnja bude tvoja'' samo izvoli.
Unapred sam saglasan sa svim što napises.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Pušenje

Post by maricaiivica »

Vlado, potpisujem sve napisano.
I da dodam, telo ti samo kaze sve, i to vrlo brzo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Pušenje

Post by mbole »

Ne pricam ja o strucnim istrazivanjima, vec o prostom razgovoru sa devojkom koja tamo radi u laboratoriji. I o "malo" prethodnog znanja. Taman koliko da shvatim cega sve ima unutra.

O da.. nema katrana.. a etilen glikol je cista ljubicica :)

Daj...

Ako cemo bas...
Od svega onoga sto se nalazi u obicnim cigaretama.. nikotin i katran su najmanji otrov :)
Raspitaj se malo, ako imas nekoga ko radi u duvanskoj industriji (ne kao viljuskarista, vec kao tehnolog).

Znas kako me sekira misljenje nepusaca o mirisu cigareta? Taman koliko i ove naparfimisane, iza kojih ne mozes da prodjes ulicom.
Al to je danas "fancy"... Ne daj dva bozeta da imas svoj prirodni miris. Svidjalo se on nekome ili ne, bio moderan ili ne.

Sladunjav miris je "ugradjen" u to, i potice upravo od pomenutog etilen glikola. Mozes ga maskirati koliko god hoces... i dalje je tu.

Da... ja jesam prilicno specifican sto se toga tice. Ja jednostavno volim miris duvana, i miris pune piklse.
Pomenuta pepeljara.. nije puna zato sto sam otresao 10 cigareta u 5 minuta, vec zato sto je nisam ispraznio ko zna od kada :)
Ta stoji na radnom stolu, i generalno se retko koristi. Ostale su "strateski rasporedjene" po celom stanu.

Ja volim taj miris. I uzasno me nerviraju konobari u kafani koji mi svaki cas prazne pikslu.
Imam jednu velicine noksira, koja mi stoji na natkasni pored kreveta. Prazni se kad pocne da preliva :) (kao i sve ostale)

To ne znaci da nisam "varilac", al nije vezano za sadrzaj piksle :)


A "strucna istrazivanja" sluze za one koji umeju da ih razumeju. Nisu za novinare koji pokusavaju da ih prepricaju, a ni osnovnu skolu nisu zavrsili kako treba, nisu za neobrazovane iz date oblasti... a pogotovu nisu za one sto misle da su najpametniji, i da ako oni nesto ne razumeju, onda mora da je to neko muvanje, posto su naravno oni najpametniji, i nije moguce da nesto ne razumeju, nebitno sto obrazovanja za datu temu nemaju ni mali odmor.
Oooo. al imam iskustva.. da... ja sam "iskusan" alkoholicar, pijem vec 40 godina. A o alkoholnim picima, ne znam apsolutno nista, osim da razlikujem ukus vinjaka od ukusa vekije :)

Da.. znam da sastojci mogu da se kupe posebno.
Samo se pitam.. zasto nisu odavno pohapseni svi koji jako ozbiljan otrov (kao sto je koncentrisani nikotin), prodaju po oglasima?
Zamisli da sutra nadjes oglas: prodajem arsenik, javite se na tel...

Sustinski, radi se o jednoj neregulisanoj kategoriji, u kojoj se lovi u mutnom na veliko, prodaje ono za ono, kontrola ne postoji, a radi se o proizvodima koji imaju ozbiljan uticaj na zdravlje ljudi... jbt... pasteta koju kupujes u samousluzi prolazi mnogo strozije kontrole.
I pri tom su zarade ko da valjas kokain.

Moja nikada ne mora da bude zadnja.
Ja sam na ovom forumu "trodupli covek" sto bi reko pok Nesa Radulovic.
Sa jedne strane, na njemu ucestvujem kao i bilo koji drugi korisnik. Dajem svoje komentare, ucestvujem u diskusijama, bez apsolutno ikakvih privilegija.
Sa druge, duzan sam da svoju funkciju obavljam, i da sankcionisem svako krsenje pravila foruma, nepristojno ponasanje... itd...
Apsolutno nebitno je da li je to u skladu ili u suprotnosti sa mojim privatnim stavovima, da li sam ja ili neko drugi taj koji "trpi". Cak naprotiv... mnogo puta sam dozvolio da diskusija koja se vodi sa mnom ode mnoooogo dalje, nego sto bi to bilo da je bilo ko drugi bio u pitanju.
To sto neko ne shvata da je to moguce raditi istovremeno... zao mi je...

Ako "nema potrebe da sirimo temu".. sto si je zapocinjao?
Ovo je forum.. po definiciji sluzi tome da ljudi razmene misljenja o nekoj temi.

Uvek.. ali uvek... cu priznati nekome da je u pravu ako to potkrepi argumentima.
Argumenti nisu:
to je zato sto ja to tako kazem
ja to tako radim vec godinama
to se oduvek tako radi

@marica
Telo je neopisiv lazov :)
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: Pušenje

Post by J.Vlada »

Ok.. ''Primljeno k znanju'' .
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Pušenje

Post by maricaiivica »

U pitanju je propilen glikol, da, u sustini alkohol.
Nikotin nije moguce legalno kupiti kao fizicko lice. Kupuje se umesan bas u PG ili glicerin ili oba. Takva supstanca je opasna kao i svaka druga koju bi popio a nije tome namenjena. Verovatno i manje.
Cenovno da izadjes na cenu cigara...nema ni teoretske sanse...ali to je manje bitno
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Pušenje

Post by singer »

:juhu: Puši se i dalje
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: Pušenje

Post by J.Vlada »

singer wrote: 14 Dec 2021 10:28 :juhu: Puši se i dalje
Vidim ima i ovih sto vole da '' pale'' 😂
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Pušenje

Post by mbole »

Sredjeno...

Svi nesto pricaju o tome kako je prirodno zdravo, a vestacko nije (sa cim se ja ne slazem, al...) kako sad obrnuto?
Sta god vi pricali... meni je to...
Bolji je etanol sa dodatim aromama od sljivovice iz kazana?

@marica
Ja radio sa tipom koji je presao na "to", i on sracunavao.
Ako on mene laze... lazem i ja vas.

Da upravu si, propilen a ne etilen..

Opet... nije ljubicica :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Pušenje

Post by maricaiivica »

Pa biljni je glicerin u pitanju :D
Ljudi koji trose ovo popare od 1 pa i do 10 ml tih tecnosti, zavisno od intenziteta i ponajvise od vrste i koncepta el. cigarete. Vecina ljudi koje poznajem trose oko 3ml.
10ml kosta 300 dinara. To je cena pakle cigara, ne 3 pakle, koliko popusi onaj sto bas preteruje.
Naravno, ko i sa duvanom za motanje i ovde kupis "sirovine" i pravis svoje, za upola manje ili vec (zaboravio sam cifru).
Kako god, ko i u svemu, kljuc je u umerenosti.
Isto vazi i za sljivovicu ;)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Pušenje

Post by mbole »

Meni je to i dalje ko da se kuckas preko vibera sa drugarom koji sedi sa druge strane stola u kafani :)

Pada mi napamet jos jedna paralela, al mnogo ste mi uvredljivi ovde :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Pušenje

Post by maricaiivica »

Jel si probao da se dopisujes viberom sa nekim ko sedi sa druge strane stola?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Pušenje

Post by mbole »

Ne hvala...
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: Pušenje

Post by J.Vlada »

Nisam ni znao da moze da bude fatalno!
Evo sta doktor kaze:
Image
🤣🤣🤣
Post Reply