Kickback demonstration

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Kickback demonstration

Post by metabo »

Pogledajte ovaj filmić i sve će se samo kazti :|
http://www.metacafe.com/watch/910584/ta ... nstration/
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Pa se vi mi zaj***vajmo sa cirkularom.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
šarenko
Majstor
Posts: 391
Joined: 11 Sep 2008 11:47
Location: Kragujevac - Miloševac

Post by šarenko »

Naravnoucenije

Ne vozi avion ako nemas vozacku dozvolu.
Mada nikada nisam video stolara koji jednom rukom gura obradak pored cirkulara kao ovaj kvazistolar.
Mada i ja ponekada požurim ali moj stoni cirkular nije pokazivao znake uzrujanosti niti sadistickih nagona .


Mada mi je 94 uvek na brzom biranju
Nije znanje znanje znati, Već je znanje znanje dati
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Å TRKIĆ wrote:Pa se vi mi zaj***vajmo sa cirkularom.
Mislim da je vreme da se vratimo na staru dobru ručnu testeru :/

viewtopic.php?id=697
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Чини ми се да ћу вратити онај"клин" на циркулар (не могу сад да се сетим како се зове!?). јако сам га одавно скинуо (незгодно га је стално враћати) ипак ставим клинчић од дрвета у рез кад расецам даску, јер и то је бар нека сигурност против повратног удара, иако може да испадне па да се не примети.
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Ovaj nece dugo da ima sve prste.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Drage kolege,

Ipak to nije tako strašno (!?!).
Možda ne znate (a i bolje je da ne znate) šta tek može da uradi keramička pločica kad vam se prelomi baš tamo gde niste hteli prilikom lomljenja preko ivice stola a na šaci kojom ste je držali.
E ja to znam, samo nisam stigao da slikam žureći u Urgentni centar na " štepanje".
Zato me i nema ni u stolarskoj radionici ni u kupatilu na renoviranju.
Ništa mi nisu pomogli ni zaštitna maska ni zaštitne naočare :) , a ustvari sam trebao mesto svega " zaštitne rukavice" ali niko nije ništa o tome pisao na sajtu u forumu zdravlje pa sam prenebregao i tu mogućnost a ja poštujem sve vaše savete sa sajta (razočarali ste me :) ).
Eto, sad vam ovo kucam samo sa prstima desne ruke dok ne ozdravi leva. :)
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Cime si to sekao plocice, zar na masini za secenje rucnoj imas i ono za lomljenje ?
a ovo za cirkular mislim da samo moze da izleti obradak kada se malo iskrivi, zato kada se gura najbolje da se drzi da ide konstatno uz granicnik ako ga malo uvijete eto vam katapult u radionici :)

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Marko Enter wrote:Cime si to sekao plocice, zar na masini za secenje rucnoj imas i ono za lomljenje ?
a ovo za cirkular mislim da samo moze da izleti obradak kada se malo iskrivi, zato kada se gura najbolje da se drzi da ide konstatno uz granicnik ako ga malo uvijete eto vam katapult u radionici :)

pozdrav Marko
Baš tako. Oslonac mora biti strogo paralelan sa listom testere. Uvek treba, pre rezanja, proveriti paralelnost lista tako što se izabere jedan zub na listu najbliži postolju, izabere njegovo rastojanje do oslonca, zarotira list tako da taj zub dođe na suprotnu stranu i ponovo izmeri rastojanje do oslonca. Ako je rastojanje jednako to znači da je i list paralelan sa osloncem!
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

metabo wrote:Pogledajte ovaj filmić i sve će se samo kazti :|
http://www.metacafe.com/watch/910584/ta ... nstration/
covek ima vise srece nego pameti
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Marko Enter wrote:Cime si to sekao plocice, zar na masini za secenje rucnoj imas i ono za lomljenje ?
a ovo za cirkular mislim da samo moze da izleti obradak kada se malo iskrivi, zato kada se gura najbolje da se drzi da ide konstatno uz granicnik ako ga malo uvijete eto vam katapult u radionici :)

pozdrav Marko
Kao dokaz da je ta poruka "davno prošlo vreme" je to što ti sada odgovaram kucajući (tipkajući) i levim i desnim prstima :)
Jednostavno glupost i nerazuman "napad na pločicu" i to zadnju (Marfijev zakon). Već sam odneo u podrum mašinu i onda vidim da u ćošku (iza radijatora) nisam predhodnih dana zalepio jednu koju sam ostavio za kasnije kad budem krojio donje redove. I to je to, vidija špicem ajnrajsovao i bez rukavica prelomio preko ivice stola - avaj, ali OBLE IVICE !?
I eto ti te gluposti iliti klasične odsutnosti pažnje, koja mora da postoji u svakom poslu pa bili to stolarski ili keramičarski.
Hvala na interesovanju ali hvala Bogu sad je sve dobro,
pozdrav tebi Marko od mene.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

drugar - brz oporavak
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Pozdrav dragom Barba Yeeti i drago mi je da je sve u redu i da prsti rade ono za šta ih je Dragi Bog i namjenio.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

pajja wrote:
metabo wrote:Pogledajte ovaj filmić i sve će se samo kazti :|
http://www.metacafe.com/watch/910584/ta ... nstration/
covek ima vise srece nego pameti
Dobro on je ovo znao da ce da izleti pa zato je sa strane stojao
Ja sam davno pre bas gledao jedan video o tome kako se desava povratni udar
videcu posle ako mogu da ga nadjem da okacim ovde, bas je lepo vidljivo i objasneno zasto dolazi do povratnog udara
Bas sada sam se setio jedno pre 6-7 godina moj komsija sekao nesto cirkularom i bila jedna devojcica u blizini i desi se tako povratni udar i udari je u koleno, koleno se tako bilo nadulo da je to cudo , kao krofna i hitno je morala u bolnicu, a sta mislis tako nedaj boze u glavu da te udari da istera oko kao nista, zato ipak treba i kod cirkulara nositi zastitne naocari

pozdrav :cool:
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Bez znanja nema zanata :)
Post Reply