Osiguranje u slucaju povreda

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
Post Reply
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Osiguranje u slucaju povreda

Post by venzinatiko »

Da li je neko cuo ili zna koliko kosta osiguranje u slucaju povrede u nekoj osiguravajucoj kuci i da li to kod nas uopste postoji ? Mislim na ono kada nije vasa krivica a dodje do neke povrede . I onda recimo ako vam je otpao zub sa testere imate racun....sve po ps-u... osiguranje isplati novac pa se oni teraju sa bosh-om makitom...
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

To su ti dvije različite stvari.
Osiguranje postoji - čak ti je i obavezno ako imaš registrovanu radnju (ili bilo koji oblik pravnog lica). Zove se osiguranje od nezgode a pokriva te 24 sata na dan, nevezano da li se nezgoda desila na radnom mjestu ili ne. Koliko košta zavisi od par faktora, najviše od osigurane sume (iznosa novca koji dobijaš u slučaju nezgode ili smrti).

U drugom slučaju (bilo koja povreda nastala zbog greške proizvođača) pokrećeš građansku parnicu protiv proizvođača, odnosno distributera alata. U slučaju da dokažeš da je povreda nastala zbog greške proizvođača, a ne tvojim grubom nepažnjom ili korištenjem alata na način ili u svrhu za koju nije predviđen odštete su znatno veće jer ne postoji utvrđena maksimalna odšteta, tj tražiš naknadu po nekoliko osnova.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

osiguranje je onoliko koliko uplacujes ,od toga zavisi suma koju ces dobiti ukoliko se povredis , Jedan od modela se obracunava , stepen invalidnosti usled povrede puta osigurana suma

ne moras nuzno da imas firmu da bi se osigurao ,odes do neke osiguravajuce kuce i oni ce te osigurati od pada klavira na glavu ako to dovoljno platis :smejanje: mislim da se zove dodatno osiguranje ,ja sam ga jednom naplatio

ostalo ti se svodi na ono sto je napisao sasasa
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Art, posto si ga jednom naplatio, kakva su iskustva. Jer po mom shvatanju suma koja se dobija je mizerna u odnosu na stepen invaliditeta.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Da ne bese ove teme, ne bih se ni setio da sam i ja osiguran preko firme :)
I to sto kaze sasa pokriva te bez obzira dal si na poslu ili nisi.
Sto ne uzeti neku kintu ako se vec placa. Pa kolka je da je, veca je od nista.

Tako da... kad se zavrsi remont mog trapa, to jest kad se okonca lecenje i bolovanje, skupljam papire i u osiguravajucu kucu (pricao sam danas sa ovim mojim iz firme, nosi se tek kad se okonca lecenje).
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Provjeri na koliko si osiguran od invalidnosti, to ti je osnov za odštetu. Po običaju nije nešto, ali...
User avatar
venzinatiko
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 219
Joined: 25 Feb 2017 12:55
Location: Kragujevac

Post by venzinatiko »

Nisam pravno lice vec fizicko tako da me iz tog ugla zanima tj to dodatno osiguranje . Zanimalo me je tipa osiguranje ruke od povreda mesecno 1000 ,2000din... Ali ocigledno za te detalje mora se otici licno u osiguravajucu kucu .
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne bi trrebalo da mi zapadne bas invalidnost, to jest trebalo bi da se u potpunosti oporavim (bar se nadam), a koliko mi ovi moji rekose, i ono sto sam na brzinu procitao u "opstim uslovima" (nisam bas detaljno gledao), nadoknadjuju se troskovi lecenja, lekova i slicnog i dnevna naknada usled sprecenosti za obavljanje posla (to jest koliko se plata umanjuje zbog bolovanja).

No... koliko god bude, bolje je od nista :)
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

venzinatiko wrote:Nisam pravno lice vec fizicko tako da me iz tog ugla zanima tj to dodatno osiguranje . Zanimalo me je tipa osiguranje ruke od povreda mesecno 1000 ,2000din... Ali ocigledno za te detalje mora se otici licno u osiguravajucu kucu .
Ne možeš osigurati samo ruku. Ili sve ili ništa. Najbolje da se raspitaš u osiguranju. Traži da ti daju ponudu u kojoj forsiraš dnevnu nadoknadu. Troškovi liječenja su ti i tako pokriveni zdravstvenim osiguranjem.

Druga opcija, a vjerovatno i bolja budući da nisi prijavljen, je životno osiguranje. Tu su ti pokrivene i povrede, bolest, smrt a sve što ne naplatiš ti se na kraju vraća pa imaš i vid penzije. Nemoj računati na kamatu, to je nešto sitno bez obzira šta ti pričaju.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

mbole wrote:Ne bi trrebalo da mi zapadne bas invalidnost, to jest trebalo bi da se u potpunosti oporavim (bar se nadam), a koliko mi ovi moji rekose, i ono sto sam na brzinu procitao u "opstim uslovima" (nisam bas detaljno gledao), nadoknadjuju se troskovi lecenja, lekova i slicnog i dnevna naknada usled sprecenosti za obavljanje posla (to jest koliko se plata umanjuje zbog bolovanja).

No... koliko god bude, bolje je od nista :)
Invalidnost može biti i privremenog karaktera. Å to se ostalog tiče, ili imaš stvarno dobro osiguranje ili ćeš se dobro razočarati... Troškovi liječenja idu maksimalno do sume osiguranja, a dnevna naknada je, po običaju, mala...
Pogledaj polisu osiguranja, tamo ti pišu iznosi.

Opet, dobro si rekao, bolje nego ništa :)
Last edited by sasasasa on 27 Apr 2017 19:54, edited 1 time in total.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

prvo mora biti povreda ,sto se tice ruku palac i cini mi se kaziprst su 2 procenta ostali po jedan lom kao u boletovom slucaju 5 procernata ako se dobro secam ,ima jedna knjizica gde su povrede ljudskog tela procentualno izrazene otprilike kao u kasapnici :D

pet evra mesecnog dodatnog osiguranja na pet godina za povredu prsta dobio sam 200 evra , osiguranje iz tadasnje firme oko 300 evra ,mislim da ce bole naplatiti i svaki dan sto nije radio od setdeset do sto procenata ,odnosno kao da je na sto procenata bolovanju ,tako je bilo u mom slucaju
sume su smesne kad se uzme u obzir tezina povrede ,ako ces da menjas prst za 500 evra bolje nemoj :D meni fali parce i upste nije prijatno treba vremena da se naviknes
ako je neko osiguran u bilo kojoj firmi ,moze naplatiti povredu od osiguranja ma gde se ona desila
Last edited by art of wood on 27 Apr 2017 22:12, edited 1 time in total.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Ti fino uplaćuješ, ovde se jedva odluče da plaćaju 6 eura godišnje. opet, pametno, nikad se ne zna
Post Reply