Opsesivno-kompulzivni poremećaj

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
elektrolog
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 230
Joined: 15 Sep 2015 15:37
Location: Beograd Voždovac

Post by elektrolog »

Ovo što sam naveo nije bio sav moj alat, samo jedna mala brusilica, neki kinez i to je bila kupljena za jedan posao. Odradila je srećom i više nije korišćena. Preostali alat mi ostao od ujaka i bilo mi žao da bacim... Nema smisla držati alat koji je neupotrebljiv, ali uvek mi je bilo žao da ga bacim, bilo elektr. bilo ručni, ne znam, takav sam...
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ma dijagnoza iz clanka je za one koji se zatrpavaju u malim stanovima. Ovaj poso/hobi se inace ne moze raditi niti u stanu niti sa malo alata. Mozda neke sitnice na terasi ili u dvoristu ako ga ima, a sve iole ozbiljnije zahteva i prostor i opremu i iskustvo i to vec prelazi granice hobija. Zato sam i postavio temu, jer se ljudi zagube u planovima i na kraju ne ispadne nista drugo osim gomilanja alata za koji nemaju mesta po ormarima. Ne moze da se svastari jer ne samo da se ne isplati, nego se i ne moze postici. Tu mora da se napomene i uobicajeno neiskustvo na svakom pocetku nekog hobija, pa samim tim i megalomanija koja dolazi spontano iz neznanja, pa i pogresan odabir alata.
Od alata koji sam nabavljao godinama, povremeno, kad mi je sta zatrebalo, imam nesto alata za mehanicare (gedore i sl.), nesto za vodoinstalatere, molere, elektricare, varioce, a najvise za stolare i lakirere naravno. I dosta toga moram da drzim u suvom prostoru i to stoji po plakarima, pa kad sta zatreba. Ah da, zaboravio sam i zidarske alate, pa poljoprivredne alatke... Sve u svemo kada sve sagledam, preterano, ali nije kao kod ovih navedenih primera da u stanu ne mogu da primim goste od pretrpanosti, to jednostavno ne dolazi u obzir da zapadnem u takvu situaciju.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Uh... uh... uh...

Oces redom po stavkama gde sve se ne slazemo i izasto ili da samo napisem da je 90% ovoga sto si napisao potpuno netacno.
Post Reply