OPASNO!! alkohol i mašine

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
Post Reply
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

OPASNO!! alkohol i mašine

Post by Đorđe »

Manje više svako od nas voli popiti koje pivce,vino,.... E sad kava su vaša iskustva sa ALKOHOLOM I MAÅ INAMA???
Kad sam radio kod nekog Majstora on me je posavetovao:"mali ako si predhodno veče cugao!!?? ne prilazi mašinama, radi neke druge poslove: sastavljaj,brusi,farbaj, sredjuj radionicu,.....
Rad na mašinama zaheva opreznost, odmornost i koncetacija prema poslu koi radi te!!!!

Cugaj te posle završenog posla da nebi tražili "prstiće" u piljavini!!!!! :o


POZDRAV :)
User avatar
Sale
Zarezivač olovaka
Posts: 18
Joined: 26 May 2008 17:31

Post by Sale »

Pa kad se završi sa radom 'ladno pivo.... što da ne.... pre toga No No čak i kad ne radim sa mašinama .....
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Iskustvo sa alkoholom i pilama nemam. Imam jednostavan princip da ne palim pilu u alkoholiziranom stanju, i prije 9 ujutro i ako sam umoran i iznervoziran.

A iskustvo sa alkoholom?
Samo sam jednom dovršavao posao sa viškom promila i tada mi je stvarno bilo super, ali sam zato drugi dan morao popravljati jer su fronte "visjele" na sve strane.
I odonda nikada više. Ali što ću, gazda je bio toliko uporan s onim: "Majstore, oćemo još jednu. Pa ne možeš žedan radit. Ajde, kud su dve, tu je i još jedna, pa neće ti škodit."
A tko mi je kriv?
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Da,da nevalja na suvo radit :D :D :lol:

pozdrav
Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
ado
Samostalni majstor
Posts: 158
Joined: 15 Jan 2008 08:34
Location: BiH

Post by ado »

Tesko natjerati ribu u vodu!
sa zenom i cikularom nije se saliti!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

PRAVILO 1 KOJE SE SE UVEK KORISTI!Posle dobre pijanke u radionicu min 24 h neulazi jer ce biti skarta ili manjka prstica.ALKOHOL JE CUDO!Ali kad se zavrsi posao jos uspesno...................zene zovu dok se baterija neisprazni na fonu a kad dodjes kuci.......................................................................................!!!!
User avatar
PREOBRAZBA
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 31 Jan 2009 22:29
Location: Slovenija
Contact:

Post by PREOBRAZBA »

Nitko nije spomenuo auto, a to često ide uz piče. Ako vozim auto a nisam trijezan ja sam potencialni ubojica, opasan sam za okolinu a ne samo za sebe kao na mašinama.
Teorija brez prakse - ko voz brez akse!
Post Reply