Pazite se molim vas

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
tishler
Moderator
Moderator
Posts: 1008
Joined: 31 Jan 2010 21:14
Location: Tuzla

Post by tishler »

evo i mog prsta nakon 15-ak dana :)

Image
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs

www.stolarskaradionica.com
User avatar
bradilko
Šegrt
Posts: 42
Joined: 07 Mar 2013 00:38
Location: smederevo

Post by bradilko »

Tishleru jel frezer u pitanju, zelim ti srecan oporavak!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da to nije "pica" imala zube? :skratta::skratta::skratta::part::part::part:

dabogda se sto pre oporavio :prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Veky
Šegrt
Posts: 21
Joined: 24 Feb 2010 14:33
Location: Bjelovar, HR

Post by Veky »

I ja sam 1.5. prije 3 godine dobio po "ispitivaču". Glodalica u stolu, dvozubo vidija glodalo promjera 1", zadnja daska u seriji, predzadnji brid za falcanje. Projekt - bezvezni, za odmaranje mozga - zečnjak za kućnog ljubimca zeca za klince (btw. zec je bio ljubimac čak 3-4 mjeseca). I cijeli dan držim ruke podalje, zasukani rukavi, odmičem se, pazim se. Dižem dasku i okrećem je za 90° u zraku no nekako je kod okretanja uhvatim tako da mi je desni srednjak ostao stršati prema dolje i direktno ga ispod daske "na ćoravo" gurnem u glodalo. Samo me nešto klopilo, a ruku sam tako refleksno trznuo nazad da još ne mogu vjerovati. Rascvjetao sam jagodicu na 6 komada, još ne vjerujem kako sam brzo reagirao, praktički se glodalo u tom trenu okrenulo samo 3 puta, a vrtilo se sigurno na nekih 10000 za taj promjer glodala. Lijepo su me sašili, prst mi je isto izgledao ovako crno, ružno i mislio sam da će mi ga prije odrezati nego što se takav crn bude oporavio. Sad izgleda skroz normalno, vide se samo 4-5 ožiljaka u obliku polumjeseca. Kod promjene vremena zna lužački svrbiti negdje u unutrašnjosti. Kako mi je prava struka informatika, itekako ga "osjetim" svaki put kad dodirne tipku, jedan dio kao da je drven ili kao da osjetiš nešto u samoj jagodici. ISto tako, akd sviram klavijature pa malo jače udaram tipku nakon pjesme-dvije počne bol u jagodici.

Otac je isto negdje osamdesetih dok sam bio klinac ostavio nokat i dio jagodice na lijevom srednjaku u abrihteru MIO standard kombinirke. On je "pogladio" bubanj. Htjeo mi je signalizirati rukom da povučem neku dasku, pa umjesto da je mahnuo po zraku mahnuo čovjek po bubnju. A inače se oboje pazimo i on je puno pedantniji no ljudi se uvijek opeku na ludosti za koje ni sami ne vjeruju da bi ih počinili.

Smijem se amerikancima jer oni povješaju po sebi svu opremu iz htz dućana za jedan obični iver vijak, no da se trebamo više paziti - prebamo se.
Meni je problem variti s naočalama pa nosim leće, no s lećama kod heftanja ne možeš dovoljno brzo trepnuti ili te i preko maske ipak jače osvijetli po očima. Isto, s lećama znatno bolje vidim (imam visoku dioptriju) no leće nisu za prašinu. Tako i kod farbanja, kod silikona, pa čak i kiselina.

Ajme koja senilnost... tek sad vidim da sam ovu moju ozlijedu opisao u onoj temi sa ozljedama na strojevima. Tim više, po ovome vidim da trenutno nisam za rad sa strojevima. Bez koncentracije je opasno!
Last edited by Veky on 12 Mar 2014 15:05, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Tako ti je to kad radis na praznik :)
Tad lepo okrenes prasence, zalijes pivom, i uzivas sa prijateljima.
Post Reply