Poginuo od cirkulara

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
Post Reply
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Poginuo od cirkulara

Post by stari »

OSIJEK U bizarnoj tragediji život je izgubio Mirko Vincetić (58) iz Viljeva kod Osijeka: htio je izrezati dasku na cirkularu, no došlo je do pucanja pile koja ga je pogodila ravno u glavu. Nesreća se dogodila u njegovoj kući. Hitno je prebačen za osječku bolnicu, no podlegao je ozljedama. Kako neslužbeno doznajemo, nesretnika je jedan od zuba pile pogodio u čelo. (S. L.)
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ovo je strašno za čitati a kamoli da se to dogodi nekome koga poznajemo ili da je jedan od nama sličnih ljudi.Ovo je dokaz da je nezgoda moguća i u naizgled nemogućim situacijama i ono kako vele stari ljudi vrag nikada nespava.
Ovo je i nama poruka da se nezezamo sa sumnjivim alatima i priborom.
Htio bih izrziti sućut obitelji a i reći svima nama i Vama koji čitaju ovo nikada dosta opreza.
Čovijek sniva a Bog realizira!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Å trkiću-Ovo što si napisao je razlog zbog kojeg sam i stavio ovaj novinski članak.
branimir
Majstor majstora
Posts: 691
Joined: 13 Dec 2007 09:46

Post by branimir »

Zastitna kapa iznad testere ima svoju funkciju i uvek predstavlja rizik ako nije stavljena.
Zato postoji pravilo da testera viri do 1cm preko debljine materija, tako da je uz postavljenu
zastitnu kapu bezbednost zadovoljena.Inace zastitnu kapu pravim od debljeg lima a imam
i livenu od aluminiujuma.A ako dodje djavo po svoje, onda ne pomaze nista.
User avatar
spock
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 215
Joined: 10 Jun 2010 09:24
Location: Bačka Topola

Post by spock »

Na žalost, poznam ga lično, pošto je moja sestra od strica (ili sestrična) udata u njihovoj familiji. Inače ja sam rođen u tom selu.
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Slava mu !!
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Baš mi je žao. Samo lagano i biće svega.
Post Reply