Bilo bi lepo čuti vaše mišljenje

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Profić ili ne, treba biti na oprezu, jer ako si hobist, nemaš razloga da žuriš, ali kao profi stolar, opet treba biti svjestan da ti deset prstiju zaradjuje kruh, tako da opet treba biti oporezan i raditi polako ili bolje uopće na raditi.
Uostalom, znamo iz iskustva da se sve nadoknadi drugi dan kada si boljeg raspoloženja.
User avatar
nikola145
Precizni šegrt
Posts: 81
Joined: 29 Jan 2008 11:47
Location: Bgd
Contact:

Post by nikola145 »

pi kakvi ste... uplasiste skoro jedinu devojku na forumu....

ma daj jos pet piva za stolare iz coska !!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Ja sam fala bogu do sada imao samo zabijanje dleta u ruke i nabijanje na eksere i burgije, ništa strašno. Al zato, kad stanem pored one mašine od 4 kW dobro gledam šta ću i kako ću. Naravno, obavezno podvrnem rukave... :)
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

nikola145 wrote:ma daj jos pet piva za stolare iz coska !!
moze li za mene caj - nesto sam bolan
User avatar
Marko Enter
Majstor majstora
Posts: 623
Joined: 26 Dec 2007 19:32
Location: Smederevo,Nemacka-Hagen

Post by Marko Enter »

Sta ti je Pajo, nije te valjda grip uvatio ??

pozdrav Marko
Bez znanja nema zanata :)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Bice da trazi sumadijski caj posto je opet zahladnelo....
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

Vojvodina - brate
ako je Novi Sad glavni grad onda mu je Bela Crkva (kod Vrsca) naj dalji grad
kazu da promaja ne postoji, to je cirkulacija vazduha, ali ima dobar efekat, zubi me otkidaju
User avatar
Zhana
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 07 Feb 2008 19:55
Location: Beograd

Post by Zhana »

Ćao momci!
Izvin'te što se nisam ranije javila. Ovih dana uopšte nisam imala vremena da izađem na Internet.

No dobro. Vidim da vas (ili bar neke od vas) interesuje moja reakcija pa rekoh - nema smisla da prećutim :)

Da, ponešto od ovih vaših komentara je zaista jezivo, i kod mene je izazvalo nelagodu (možda i grozu) ali još uvek mogu da gledam krv, tako da ne mislite da sam zbog toga pobegla ;)
Znala sam i ranije da su pojedini alati (naročito cirkular) prilično opasni i da se sa njima mora biti posebno obazriv.

No ono što je kod mene izazvalo smeh čitajući onaj članak sa uputstvima jeste predstava majstora stolara koji u svojoj radionici sanjari (daydreaming).
Ne znam zašto ali stolari mi nikako ne liče na sanjare. :rolleyes:

A što se tiče Markovog pitanja:
Marko Enter wrote:Zhana el se ti bavis stolarijom ili onako posecujes ovaj sajt ??

pozdrav marko
Iskreno, još uvek nisam toliko ambiciozna da budem stolar (bar za sad, ali ko zna :) ), ali imam žalju da se bavim drvetom, i to njegovom upotrebnom formom, i htela bih o tome što više da saznam.
Lepo je što o tome ne moram da čitam samo na engleskom i zato vam hvala.
Samo ne znam da li će vam smetati žensko društvo u tradicionalno muškom ambijentu?
Ali na to ćete svakako morati vi sami da odgovorite.

Pozdrav

Žana
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Zhana wrote:....
No ono što je kod mene izazvalo smeh čitajući onaj članak sa uputstvima jeste predstava majstora stolara koji u svojoj radionici sanjari (daydreaming).
Ne znam zašto ali stolari mi nikako ne liče na sanjare. :rolleyes:
Zasto ne bi stolar mogao biti sanjar... :)
Svejedno... mislim da su pod "daydreaming" podrazumevali i "zamisljenost" (moze biti bilo sta,.. brige, recimo, za nekog bliznjeg)... pri tom ja licno mislim na cinjenicu da kada se rade dosadni poslovi, koji se rutinski rade, covek prestane da razmislja o tome sto radi, nego misli o necem sasvim drugom.. e sad ako je u pitanju shtrikanje ili odsutno shvrljanje po papiru... to nije opasno... ali ako je u pitanju 148. letva koja mora da se suzi na cirkularu... (a stohiljadita u karijeri) onda to moze biti trenutak kada nastaje nesreca... trenutak nepaznje... gubitak koncentracije.

Jednostavno ... mislim da su to hteli da kazu... mada ni bukvalno sanjarenje nije uopste iskljuceno... mislim da je to svima dozvoljeno.
Treba stvarno biti vrlo pribran i detektovati to stanje u kome se mozes naci... i prestati sa radom... i spreciti nesrecu.
Zhana wrote:Samo ne znam da li će vam smetati žensko društvo u tradicionalno muškom ambijentu?
...
Zasto bi? :)
Last edited by boggy on 16 Feb 2008 15:47, edited 1 time in total.
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

zensko drustvo nam je potrebno u svakom slucaju:kao prvo da nije zena nebi bilo ni novih kuhinja,niti dosta stvari od namestaja,dobrih predloga ili treba mi to i to ili ovako i ovako,pa cak i da se zabedi za po nestoZnaci sto vise zena to vise posla za nas stolare.Sto se zdravlja tice da nije zena nebi imao ko piljevinu iz oka i cepljike iz ruku da vadi a i caj da kuva moze i sumadijski al, iskljucena sklopka.A i ono , moze i na abrihteru da se uradi ali isto sklopka iskljucena.Pa eto vidis da nam zensko drustvo u svakom slucaju fali a da ne sanjarimo na prazno,i kad se budemo sastajali isto ce nam faliti.Pa makar i do kuce da nas odbace ako se poubijamo od alkohola.E jesam nemoralan u p....m..... . Ne zamerite , mnogo Vas volim.Ne Vas nego njih,sve jedno razumecete
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

I jos nesto sve je to zbog zdravlja, nista drugo :),:cool:
User avatar
Sl_Il
Šegrt
Posts: 23
Joined: 12 Nov 2007 21:43

Post by Sl_Il »

Pa nista bez zena,i da budu pomocnici neki put ili da razonodi i razbije monotonost rada(zamajava... ).A sto se tice sigurnosti posla-imam sefa proizvodnje koji vec 15-20 godina radi stolariju i otkad je samom sebi otfikario palac vise ne zuri,ali prst je izgubio kod kuce na svom cirkularu...a ne na poslu.Sto bi se reklo i cetvoro oci da otvoris namestice se kad tad nesto...
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Dobar savet koji sam dobio za otfikarivanje glasi da nema potrebe dizati list cirkulara iznad potrebne visine rezanja, i ovoga se pridrzavam. A preporucujem i ostalima koji se bave stolarijom.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Treba koristiti zastitu za testeru (naravno i za ostale alate) Skoro sam bio u jednoj radnji gde je covek posekao prste sa spoljne strane jer je mahinalno pruzio ruku da prihvati drgi kraj daske i naleteo na lest tester, srecon uspeli su da ga pokrpe na VMA jer je posekotina bila sa suprotne stane ligamenata. Sta mislite, koliko ce mu trebati dok ponovo stane pred cirkular? Fizicki i psihicki.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

Bojan wrote:Dobar savet koji sam dobio za otfikarivanje glasi da nema potrebe dizati list cirkulara iznad potrebne visine rezanja, i ovoga se pridrzavam. A preporucujem i ostalima koji se bave stolarijom.
mislim da nisi u pravu ali sad nemam vremena za komentar pa se cujemo kasnije
Post Reply