Alergija

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
Post Reply
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Alergija

Post by runer »

Evo da probam malo da popricam na ovu temu. Cele zime radio sam i u radionici ivani ni kinuo nisam. Dodje prolece krenula trava ja se jutros budim sav zatvoren ne mogu da disem. Pre jedno tri godine mi se prvi put javila alergija i to na travu. Sad se pitam da li je to vremenom se desilo zato sto radim u prasini ili mi zuti krstenica?
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Alergija na polen,ima toga koliko hoces posle silnih bombardovanja i koje kakih otova i zracenja .Pre dva meseca sam bio na alergo testu sa slicnim problemom.Otidji uradi taj test nista strasno 4000,00 din cisto da znas na sta si alergican i sta da preduzmes.Od 1999 povecan je broj alergijskih pregleda za 3puta.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ja nikada nisam bio na nista alergican u zivotu,zadnje 2 godine ceo avgust riknjavam od ambrozije(nije meni problem da kijam i balavim), nego meni udara na oci nemogu da gledam a ni radim(samo u tamnom)jer mi sunce i svetlost jako smeta.ispocetka sam mislio da sam se naladio,ali bogami to je alergija,a kod doktora me setaju tamo -vamo pa poludim i sve batalim,sacekam da prodje avgust pa teraj dalje.:|
pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

singer wrote:ja nikada nisam bio na nista alergican u zivotu,zadnje 2 godine ceo avgust riknjavam od ambrozije(nije meni problem da kijam i balavim), nego meni udara na oci nemogu da gledam a ni radim(samo u tamnom)jer mi sunce i svetlost jako smeta.ispocetka sam mislio da sam se naladio,ali bogami to je alergija,a kod doktora me setaju tamo -vamo pa poludim i sve batalim,sacekam da prodje avgust pa teraj dalje.:|
pozdrav!!!
naši "uvaženi" stručnjaci neće da kažu javno šta sve čoveku učini ambrozija!
Kad sam radio na izgradnji hotela u Sočiju (u to doba u SSSR-u) zona gradilišta je bila podeljena firmama koje su morale redovno da kose da ne bi ambrozija procvetala. Zdravstveni inspektor je svakodnevno obilazio teren i tražio cvetiće. Ako bi slučajno našao firma koja održava taj deo je imala rok od 48 sati da napusti SSSR - bez izvinite,pogrešio radnik!
A nama pričaju o kijavici :-)
Last edited by sloba10 on 27 Apr 2010 21:58, edited 1 time in total.
Дођох, видех, побледех
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

U pravu si Singer sad kad udjem u radionicu suze mi stalno oci i gledam kao kroz najlon vrecu. Ja najvise nastradam sada kad naglo raste trava ne daj boze da je neko kosi tek onda je problem. Bio sam kod jednog ortaka zavrsava mi ostrilicu za testere a on je blizu Dunava gde sada cveta topola. TO vece sam sistao u plucima kao gusan. Juce sam bio u apoteci da kupim tablete sto mi je lekar prepisao i Singer da znas probaj Vividrin kapi za nos i oci i to sam kupio. Meni to mnogo pomogne pogotovu sto ne kijam i ne peku me oci. Moguce je da je sve to od nato bombardovanja jer se meni to javilo prvi put pre cetiri godine. Ja sve mislio da je to povuklo od prasine uradionici jer sam ceo zivot u njoj.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
Toman70
Šegrt
Posts: 24
Joined: 01 Jan 2010 21:56
Location: Bačka Palanka

Post by Toman70 »

Dobar je i Pressig šumeće tablete.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I ja sam zadnjih par godina zakacio alergiju na nesto. Pravo da vam kazem nemam pojma na sta, al jeste neka biljcica, posto se javlja samo u odredjeno doba godine, i na nekim mestima (recimo javlja se na poslu, ali ne i kod kuce).
Doca mi je prepisao neke tablete i to bas lepo radi. Nemam ih ovde kad dodjem kuci pogledacu (ako mi je ostala neka kutija).
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Može i presing obične tablete - pakovanje 10 komata, pet dana se piju, svaki dan po jedna. Provereno uklanja podosta alergija, a može i brez recepisa.
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Bojan wrote:Može i presing obične tablete - pakovanje 10 komata, pet dana se piju, svaki dan po jedna. Provereno uklanja podosta alergija, a može i brez recepisa.
Ostatak od 5 kom. za sledeći put :)
Post Reply