maska

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

maska

Post by singer »

danas sam pazario masku za farbanje(3M 6962) sa dva filtera i bogami obecava po kvalitetu,platio sam je 4080 din.
dosada sam koristio "corkos"italijansku pa je vec pocela da "flisuje"pored nosa.
da li neko koristi neku 3M masku?:) pozdrav!!!
Last edited by singer on 16 Jan 2010 20:43, edited 1 time in total.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Ako je ona plave boje sa 2 filtera sa strane bele boje i ako ima stezanje na vrhu glave i na pocetku vrata,onda je ona ODLICNA!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Mislim da je dobra.Bolja je sigurno od stare.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

ova je u pitanju:
Image
Image
da li je neko ima i kakva je,decko u radnji se kune da je vrh(za autolakirere)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Da li ima predfiltere? Koliko u deklaraciji stoji da filteri sa aktivnim ugljem traju od trenutka otvaranja i koliko kosta rezervni set filtera?
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

da naravno ,ima i filtere i predfiltere,po deklaraciji filteri 100%zadrzavaju sve vrste zagadjenja za 48 sati farbanja(koriscenja)a posle isto mozes da radis samo ti smanjuje protok vazduha koji usisavas i ne filtrira bas sva isparenja.:)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja mislim da je vek trajanja 6 meseci od otvaranja koristio ili ne, tako da ko malo koristi (kao ja na primer, sto ogarbam za 6 meseci dve stvari) izadje ga dosta skupo.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
Arax
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 03 Apr 2008 19:55
Location: Smedereva

Post by Arax »

Ја сам купио ту маску пре годину дана, одлична маска, ја кодистим само док сам у радионици док обрађујем материјал, али гума ми почела некако да пуца, некако лиснато, слојевито, мада није страшно, могу да је користим. Када радиш у хладнојрадионици зна доста да кондезује, па мораш је скидати да је очистиш, и да ко има велики нос имаће проблема ^_^. Све у свему одлична маска, не знам колико су резерви филтери.
Летети је лако научити само треба скочити и промашити земљу.
User avatar
NEX
Majstor
Posts: 375
Joined: 02 Feb 2009 21:34

Post by NEX »

Skoro svaka kondenzuje.To sam i ja primetio.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Meni je glavni problem sa maskom to sto nosim naocari.
Jos nisam nasao model koji ih ne magli.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Tu pomaze jedino ona maska-skafander sa precistacem vazduha. Njih nose dosta ovi sto rade sa strugovima i drvetom koje izaziva zdravstvene probleme. Sve u svemu, jedino sto pomaze kod naocara je da imas neku prinudnu cirkulaciju vazduha.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

Bolja od nje je samo isto ta samo ful-face ali je preskupa ja imam istu i prezadovoljan sam!
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Ја пре неки дан купих маску заштитну са два филтера,филтери су за отрове не за прашину,тако су ми рекли у продавници.Међутим када сам је ставио и почео да фарбам (ПУР лак) кроз њу се осећа мирис разређивача,додуше мање и слабије али се осећа.
Сада ме интересује има ли нека ознака за филтере који се користе приликом фарбања,са не пропуштају испарења од премаза ?
јли наравно ако неко има неке добре нека каже марку , ознаку , произвођача , било шта да би смо знали за убудуће , јер мислим да је таква заштита врло важна !!!!!!!!!!!
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

stolart wrote:Ја пре неки дан купих маску заштитну са два филтера,филтери су за отрове не за прашину,тако су ми рекли у продавници.Међутим када сам је ставио и почео да фарбам (ПУР лак) кроз њу се осећа мирис разређивача,додуше мање и слабије али се осећа.
Сада ме интересује има ли нека ознака за филтере који се користе приликом фарбања,са не пропуштају испарења од премаза ?
Или наравно ако неко има неке добре нека каже марку , ознаку , произвођача , било шта да би смо знали за убудуће , јер мислим да је таква заштита врло важна !!!!!!!!!!!
u gornjim postovima imas masku koju ja koristim(farbam pu)a nesto jeftinija reda 2000rsd je "CORCOS)isto sa 2 filtera.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
stolart
Majstor majstora
Posts: 741
Joined: 22 Jun 2009 20:26
Location: ИВАЊИЦА

Post by stolart »

Маска нам је слична облик и они ластиши за стезање су исти,произвођач је други,филтери се разликују ,моји су округли и продавац каже да су за отровне прашине али ја осећам разређивач кроз њу.Па ме зато интересује има ли каква ознака и обележје по коме бих могао са сигурношћу да знам.
Post Reply