vasi prstici

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

vasi prstici

Post by singer »

nisam nigde procitao ,da li je neko od vas osigurao prste?
osiguranja tipa DDOR,WINNER,GRAVE,DELTA GENERALI....
posto su mene posetili pre izvesnog vremena.
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I... jel su ti dali neke uslove? Posto mesecno? Kolko para daju ako ostanes bez nekog prstica?
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Da cujem i to zlu netrebalo.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

neznam sta da vam kazem,ja sam mislio da ste vi vec osigurali prstice.osiguras se kompletno na neku premiju(godisnje 200-500eu),ustvari to je kao neki vid stednje s tim da mozes osigurati (konkretno prste,noge....)u zavisnosti poslom kojim se bavis,ali sto si matoriji to ti je manja kamata na ugovorenu sumu,kao po nekoj tabeli,medutim ako si stolar(oni dodu u tvoju radionicu)i strucnjak proceni na tabeli(njihovoj)u koju grupu spadas,pa ti onda pregleda sve masine da li imaju zastitu i bla bla truc truc.e sad kad sam ja s njima uleteo u neku detaljniju pricu stekao sam osecaj da me sapunjaju,da nepisem sad detaljno jer bi bilo malo prostora,sve u svemu nadao sam se da je vec neko od vas u tom programu pa da cujem vas,jer j***ga kakva je ovo drzava,pitanje je da li cu dobiti te pare i koliko(oni spominju neke silne pare)ako riknes oko 100000eu ce dobiti tvoja familija...itd.
dakle jos od nikog nisam cuo da se povredio i da su ga ladno isplatili koliko su rekli.A VI?
ako neko ima neku slicnu informaciju nek pise.pozdrav!!!
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

AH, to su vec drugi sistemi. To sa stednjom/osiguranjem je belosvetska prevara. Vadi tanzaru i rasteraj prevarante kad se sledeci put pojave.
Ako negde ima pravo, normalno osiguranje, to vec pije vodu.
User avatar
dedinac
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 08 Oct 2009 17:42
Location: Vranje

Post by dedinac »

Ta prica sa zivotnim osiguranjem nije uopste losa,ali je problem u prodavcima koji Vas posecuju i prodaju Vam te proizvode.Ne umeju ili nece da Vam sve lepo objasne.Postoje vrste osiguranja kod kojih familija i moze da naplati 100000eura,ali ne za 200-500eura godisnje,nego za malo vise.A prstice mozete da naplatite po posebnoj vrsti osiguranja(dopunsko zdravstveno)i to procentualno od ukupne sume osiguranja.Maksimalna suma za 100% invaliditeta je 20000eura.Procenat invaliditeta odredjuju lekari osiguravajucih drustava i kao po pravilu uvek je manji od onog koji odrede redovni lekari.Pa onda na to dodaju da li su prilikom rada ispostovane sve mere po zakonu o radu,pa da li ste obuceni za rad na masinama,pa uslovi rada,pa da li ste redovno placali premiju,pa koji su prstici u pitanju(jer ne vrede svi prstici isto)............E kada bi Vam sve ovo i jos neke stvari lepo objasnili sva ta prica bi bila mnogo jasnija i lepsa.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

dedinac,jel imas iskustva sa tim ili si to cuo od nekoga,bas me takve stvari zanimaju(trebalo bi misliti i na stare dane):)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
dedinac
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 08 Oct 2009 17:42
Location: Vranje

Post by dedinac »

Imam jako puno iskustva sa tim stvarima jer sam radio tri godine u osiguranju.Pitaj sve sto te interesuje stojim na raspolaganju,moze i na PP da ne smaramo ostale,a i da ne reklamiramo osiguranja za DZABE!!!
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Ma od ovog drzavnog nema nista bacam svaki mesec 9000,00 apenziju ko zna dal cu docekati.Ta osigurnja su dobra samo koje je pravo?
User avatar
dedinac
Zarezivač olovaka
Posts: 14
Joined: 08 Oct 2009 17:42
Location: Vranje

Post by dedinac »

Najvaznije je izabrati pravu vrstu osiguranja,sve ostalo oko uslova,osiguranih suma,nacina isplate i ostalog uglavnom je svuda isto.
User avatar
drvodelja pored ostalog
Dodavač alata
Posts: 1
Joined: 11 Mar 2010 22:50

Post by drvodelja pored ostalog »

Najbolje i najjeftinije osiguranje je ako radite pazljivo i sa odgovarajucom zastitom,ne zurite,ne radite kada ste umorni,besni,gladni,pijani,zedni.(Znam da cete reci-pa kad onda da radimo?)
Na kraju krajeva nista vam ne moze nadoknaditi vase rodjene prste.
Pozdrav
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ima i nas stolara koji su sami sebi pravili alate imasine za rad.Pa kad je moj ortak koji se bio povredio doticni prstic dobio je skoro sipak da ne kazem sta jer su dosli da vide gde se povredio pa kad su videli da su masine rucni rad doduse ne sve ali to je bilo dovoljno da dobije neku mizeriju od love. On je posle toga vrlo brzo raskinuo ugovor i ako je to bila ozbiljna osiguravajuca kuca. Mislim da mora biti dobar ulog da i dobio nesto, i tu se slazem sa prethodnikom vrlo pazljivo i ne brzo i sami ste sebe osigurali.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
grunf21
Precizni šegrt
Posts: 57
Joined: 25 Sep 2009 01:54
Location: Zrenjanin

Post by grunf21 »

Po meni dzabe osiguranje ako se to vec dogodi,posle je za sve kasno!
Dosta je pisano o raznim sablonima i pomagalima koja se prave za cirkular ali nigde niasm naisao na ono sto je meni uvek najopasnije. Lako cu ja paziti kada je komad koji se se sece veci, tada ima mesta ali mi je problem kada treba uzduz preseci tanju letvicu ili npr kracu kada su prsti opasno blizu noza ili kada gurac nije bas pouzdan jer je predmet lagan.
Skoro sam malo potkresao nokat ali sa donje strane i za dlaku da ode prst.
Mislim da je vise hobista koji posecuju ovaj forum nego profesionalaca pa je tako zbog neiskustva po njih i rizik veci.
Bilo bi dobro kada bi iskusniji napisali nesto malo vise o nacinu rada ili pomagalu koje se korisiti u rizicnim situacijama. Obicno uvek treba jedan ili dva takva manja dela i to se uvek ostavi za kraj i onda ... ... ...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jedan od nacina je da imas pomocnu dasku, na koju postavis recimo dve "preklopne" stege (ne znam kako drugacije da ih krstim, al valjda ces pogoditi o cemu pricam), ili bilo kakav mehanizam za stezanje.
Pritegnes mali komad stegama za pomocnu dasku, dasku guras uz firung, i tako su prstici dovoljno daleko.

E sad za secenje tanke letvice uzduz sam vidjao neki sablon, cini mi se kod woodwhisperera.
User avatar
redforest
Brzi dodavač alata
Posts: 9
Joined: 25 Jun 2010 22:18
Location: Vrsac-Gudurica

Post by redforest »

xm...osiguranje je prava stvar,treba se osigurati, ja sam se osigurao ko ddor/a, ali tek posto sam se povredio
Post Reply