koristite li slusalice i naocale zastitne?

Neobičan forum, ali po meni veoma bitan
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Koristim Enbecin mast I kapi za oči (na kraju ?) I sve modele naočara sa pijace koje štite oči Hmm ?? A za uši čepove, a kad ih nema slomiš dva filtera od cigarete i to ti je the best protiv visokog turiranja frezera ili cilkulara ! To ti dođe kao prva pomoć ? Inače nećeš spavati normalno zvuk utiče na san pre ili kasnije Ako nisi seko drva motornom testerom u snu ili nečim drugim Pa si se probudio u trzaju i frci ! Nisi Stolar veruj mi, Jer to je ko da te zmija ujela !
Last edited by MapleMan on 24 Apr 2011 02:27, edited 1 time in total.
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
Belgradearmourer
Šegrt
Posts: 24
Joined: 06 Jan 2012 14:50
Location: Beograd

Post by Belgradearmourer »

Antifoni su mi na glavi oko 90% radioničkog vremena.
Manje-više sve skidaju između 30 i 40 dB sa visokih frekvencija, pa padaju an oko 15dB zaštite za niže frekvencije.
Do sad sam trošio 2 para. Jedan odavno kupljen u Morsou drugi... mislim da je iz Wobija. Oba imaju iste karakteristike. Bolje antifone ćeš verovatno morati da platiš znatno više.

Å to se naočara tiče, arčim 4 para, ali najčešće vizir. Zgodniji je jer manje ometa vidno polje, lakše se čisti i pokriva celo lice. Takođe mi ne pravi probleme kad nosim masku.

Maska, u mom slučaju sa 2 cedila. Trenutno arčim one plave, sa okruglim celidima. Ima li neko neku bolju preporuku za finu prašinu?
Inače, ubiše me cene cedila. oko 600 din/komad u Morsou. Mora da postoji nešto jeftinije u P3 klasi.
Post Reply