Tapaciranje nameštaja

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Krivi se sto nema snage. Ja imam jednu pneumatsku i jednu rucnu, razlika je kao nebo i zemlja.
User avatar
penevl
Precizni šegrt
Posts: 93
Joined: 03 Jun 2013 22:15
Location: veliko gradiste

Post by penevl »

Verujem da je nebo zemlja, ali ja samo zelim da odradim stolice i jedan krevet:)a da bude pristojno uradjeno. U nadi da ce ove od 6mm manje imati da ulaze od ove od 8mm:) tako da sam nasao da mi za heftalicu potrebne sik tip 53 klamerice i to od 6mm. da li u drvo isto te mogu i da li je drvo mekse od dobro presovane iverice ili medijapana?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ti bi malo da pomiris nepomirljive stvari. Da uradis nesto pristojno, al "nepristojnim" to jest neprimerenim alatom.
Tesko.

Drvo ume da bolje trpi klamerice al ume i losije. "Drveta" ima raznih. I tvrdih i mekih, i suvih i ne bas suvih... Cak i jedna ista vrsta, u zavisnosti kako je secena i iz kog tacno dela stabla je, moze sasvim drugacije da se ponasa kad ukucavas klamericu.

Vecina rucnih klamerica koje sam video, iskreno, ne znam za sta su pravljene. To bi eventualno moglo da ukuca klamericu u neku camovinu.
Tu i tamo postoje modeli koji mogu i nesto ozbiljnije da urade (mada ih dosta dugo nisam vidjao po nasim radnjama). Ali ni oni ne mogu da se izbore sa dobro tvrdim drvetom, bukovim sperom ili dobro presovanom ivericom.

No i za to postoji lek. Pre klamerica, za takav posao su se koristili ekseri sa sirokom glavom.
User avatar
penevl
Precizni šegrt
Posts: 93
Joined: 03 Jun 2013 22:15
Location: veliko gradiste

Post by penevl »

Hvala na objasnjenju. Ova je neka nemacka, probacu pa ako ne uspe, moze i ekser.
User avatar
penevl
Precizni šegrt
Posts: 93
Joined: 03 Jun 2013 22:15
Location: veliko gradiste

Post by penevl »

Imam pitanje, posto sam poneo heftalicu i klamerice (koje su bile u klamerici kad sam dobio heftalicu) u prodavnicu i trazio sik-ovu tip 53 http://www.sik.rs/shop/klamerice/fine-w ... uctid=1533 jer sam zeleo da nadjem sa 6mm a ove sik-ove tip 53 odgovaraju 11.4x6mm, debljina 0.74x0.50.
I prilikom uporedjivanja te sik-ove sa ovim koje imam ja jedino se ne uklapa debljina klamerice. Moje su deblje a ove sik-ove su tanje, da li to menja stvar i da li mogu da se upotrebe ili ce moja heftalica da izabcuje 2 odjednom? Ili to nema veze?
vise mi odgovaraju po debljini sa ovim http://www.sik.rs/shop/klamerice/fine-w ... uctid=1538 aline odgovara sto je 12.6 jer ne moze da udje..
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Tu municiju za rucne heftalice neces naci kod SIK-a, imas u gvozdjarama Bleck&Decker-ova mala pakovanja municije bas za rucne i elektricne heftalice one su deblje. To sto ne ukucava dovoljno moze biti i do jacine udara koji se obicno steluje zavrtanjem/odvrtanjem sarafa na vrhu kucista od udarne igle.

E sad jesu li te rucne zesce sr.nje, jesu!!!
Bolje sve pripremi i podji kod nekog neka ti to "caskom" ispuca pneumatskom...
User avatar
penevl
Precizni šegrt
Posts: 93
Joined: 03 Jun 2013 22:15
Location: veliko gradiste

Post by penevl »

Znam da su s.ranje, i da je bolje da mi neko to izudara sa pneumatskom...

Znaci moram da pazim na debljinu zicice tj klamerice? jer kad sam gledao klamerice na stolicama one su uglavnom tanke tj uze..

nasao sam klamerice blacken&dacken u merkuru,ali nije bilo od 6mm
Last edited by penevl on 10 Aug 2014 22:28, edited 1 time in total.
User avatar
penevl
Precizni šegrt
Posts: 93
Joined: 03 Jun 2013 22:15
Location: veliko gradiste

Post by penevl »

Ponovo dizem temu:)

Mozdo ja glupo pitanje, ali da se ne pravim pametan. Posto treba da menjam ovaj stari mebl, ali mora da padne sivenja. Imam sivacu masinu singericu, probao i lepo prolazi kroz mebl i ne mrsi.

Moje pitanje: Da li treba poseban konac za sivenje mebla, posto vidim da je konac malo deblji ovaj na ovom starom meblu i da li treba igla kroz koju moze da prodje taj deblji konac?

Image
Image
Image

A novi mebl je plis i on je jako cudan jer se na ivicama para, izvlaci. Da li bi on trebao da se sije malo drugacije, jer imam plis na starim stolicama i on je heftan tako sto se podvije na mestu gde se udara klamerica. Moracu da slikam
Last edited by penevl on 14 Jun 2015 11:04, edited 1 time in total.
Post Reply