Plinska grejalica

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Plinska grejalica

Post by Nikola »

Hteo bih da kupim plinsku grejalicu, onu sa mestom za plinsku bocu. Ali, ona klasicna mi je previse teska i glomazna. Zanima me da li postoje neke manje i gde mogu da se kupe. Ako neko ima bolju ideju za grejanje tamo gde nema struje ni peci na drva, molim neka predlozi... :)
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Kolega Nikola imao sam iskustva sa tim grijalicama i moram ti priznati da nisam oduševljen baš njima,jest da je bilo to pred jedno 10-12 godina ali puštale su plin ustvari uvjek se osjećao miris plina i nako nekog vremena bi počela glavobolja.Možda su danas one nešto bolje i kvalitetnije ali neznam baš.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Nista se ne razlikuju, kolega... Imam kuci jednu relativno novije proizvodnje, sa velikom bocom, i kad radi stalno smrducka na plin... Medjutim, izmedju majstorisanja na -2C i grejanja na smrdljivu grejalicu... ipak biram grejalicu! :)
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Nekad su bile plinske peci.
Cinimi se da je proizvodio Lifam Stara Pazova.
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Ma ima i sad da se kupe plinske peci, al' meni je potrebno nesto malo, mobilno, lagano, a da kolko-tolko greje...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Ej pa imaš one male boce one kamperske od pet litara i mala grijalica koja ide na njih jesi o tome razmišljao.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

To je to sto trazim! Ali nigde ih nisam video u prodaji! :(
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

U Zemunu imas radnju koja drzi sve moguce za plin, a mislim da sam skoro video i te boce od 5L.
Ulica je Strosmajerova, sa zadnje strane Doma Vazduhoplovstva (tamo gde je basta).
Ne secam se tacno imena radnje, ali ne mozes da je promasis (ulica je duga mozda 100-200m sve skupa)
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Hvala na informaciji! :) Znam gde je...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Pedjamil
Majstor početnik
Posts: 125
Joined: 16 Sep 2008 18:50
Location: Beograd

Post by Pedjamil »

Bivalo je toga na NBg "buvljaku" (ili ti "OTC") onoliko...
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Hej kolega Nikola a dali si razmišljao o grijalici na petroleum.Jedan moj kolega ju je imao a radio je kao čuvar i to stvorenje je grijalo ko ludo a nije bila veća od recimo 30 cm širine i negdje oko 50 cm visine a težila je par kila i rezervar od litre i imala je onaj sigurnosni prekidač kad se nakrene ona se automacki gasi.Malo pronjuškaj jako dobra stvar vrjedi.
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
emcanke
Majstor
Posts: 349
Joined: 04 Sep 2008 13:07
Contact:

Post by emcanke »

Nikola opet ja. Pogledaj na plinskim stanicima odnosno tamo gde se prodaju nove bose i pune plinom mozda ima ono sto trazis.
User avatar
kaste
Šegrt
Posts: 40
Joined: 24 Jan 2008 17:48

Post by kaste »

ja imam malu plinsku grejalicu kupljenu ove sezone , ima samo jedno grejno polje od 1,5kw i adaptere tako da se montira na sve boce(2,3,5,10 kg plina). solidno greje-dovoljno za rad u radionici od 20m2 i velicina grejalice je 18-15-5 cm plus velicina boce.plin sada toliko ne smrdi kao pre par godina.mislim da je grejalica ok a i koštala je 1299 dinara
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Pedjamil wrote:Bivalo je toga na NBg "buvljaku" (ili ti "OTC") onoliko...
Moram da odem do buvljaka, sigurno ima nesto...
Trt, mrt, zivot ili smrt!
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Å TRKIĆ wrote:Hej kolega Nikola a dali si razmišljao o grijalici na petroleum.Jedan moj kolega ju je imao a radio je kao čuvar i to stvorenje je grijalo ko ludo a nije bila veća od recimo 30 cm širine i negdje oko 50 cm visine a težila je par kila i rezervar od litre i imala je onaj sigurnosni prekidač kad se nakrene ona se automacki gasi.Malo pronjuškaj jako dobra stvar vrjedi.
Hvala na savetu, ideja nije losa, ali posto mi grejanje treba za camac - nikako ne prolazi, jer se stalno klati! :)
Trt, mrt, zivot ili smrt!
Post Reply