Spiritus

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

Lepkovi, čunkolini, ... imaju rastvarače na bazi benzena, a to je za razliku od alkohola sasvim druga priča.

Moj komentar je bio na rukavica natopljene alkoholom pa navučene na ruke da bi se raširile. Etanol je u stanju da izazove hemijske opekotine (probaj :D )
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

BR wrote:Lako se nadje. Evo ovde Jakartin.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IO7VcmZZs5k[/youtube]

E al smo tad bili mladi :D
:):) -ali pazi kad mi je to prvo palo na pamet kad sam juce otvorio temu, al' reko - aj' necu, bicu dobar, obecao sam u nekom od ranijih postova, cak i shift taster za veliko slovo :)

Fico - pa ako je ortak u frci da ce da apsorbuje neku radioaktivnu zivu, i plutonijum-polonijum dioksid, plus zuticu ce :) , a za taj svoj metod, da tako kazemo - re-kalupiranja koznih rukavica - moze ispod da obuce prvo onu kesa-rukavicu one k'o na pumpama sto imaju polietilenske, posto je polietilen prilicno ozbiljna plastika, i prilicno ne konstatuje zivu silu po pitanju organskih rastvaraca.

Zasto - nisam bas kupao ruke u alkoholu, vise volim da ispiram sluzokozu zeluca blagim alkoholnim rastvorom, sto gaziranim, sto negaziranim :) - ali jesam mnooogo koristio i alkohol (a i jos grdje rastvarace - pvc i nitro razredjivac, pvc usporivac) - i sve o.k. evo me zdrav, i prav, i bas sledece nedelje treba da idem na neka snimanja :) :)
Hocu da kazem gole rukice x onaj "crveni" alkohol visoke koncentracije, koji je pre ujdurme bio 250ak-300kinti po vecim supermarketima - nista. Samo malo osusi (ovo sto je iznad vec opisano), ali nisam osetio nikakve posledice.
Za udisanje - nisam siguran da li ima ili nema veze, i da li postoji neki kumulativni efekat, kao sto sam siguran da postoji recimo sa pipanjem toksicnih supstanci (recimo boje koje imaju mrtvacku glavicu na sebi - dok sam radio sito, skoro sve crvene, zute, i zelene su bile sa tim lepim simbolom - jer je pigment bio na bazi olova verovatno).
Ovo malo stampara koje sam poznavao, su mahom bili ofsetari (c-14 koriste, ne znam sta je tacno po sastavu, po smradu mi vuce na neki nitrac i alkohole) - su uglavnom pomrli, i nesto i nisu doziveli duboku starost. Mislim da njihove one boje ofsetarske nisu recimo bile toksicne, t.j. sa mrtvackom glavicom nacrtanom na piksli.
Last edited by drBouz on 03 Dec 2020 08:54, edited 1 time in total.
regularan tip skroz
Post Reply