Fotoaparati...

Razne teme o raznim stvarima
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

:D

NIUsam rekao da je to dobro, no ni nove sigme ne spadaju u kategoriju jeftinih. A i ne pomogne im da se poboljsaju kada na njih nakacis kompresor od starog frizidera.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

pa evo - nedavno zamenim ja 70 200/4L za tamron isti 2.8, ono top of the line, osetno skuplji od tog kenjona. (ima meni zgodnu foru - kao "makro" uostravanje (na blize od onih oko metar i kusur koliko je za taj raspon), a za nesto sto ja skljocam. i jos ja i doplatim nesto malo para. moj kenjon, o.k. mazen/pazen, nikad cuknut i ogreban - ali skljocao sam njim podosta (mislim u total-score prosecnog srpskog svadbara - nisam koristio opremu :) :) ), i ono uvek sam ga nosio kad idem negde, a potrefilo se da je tog idenja negde i bilo u poslednjih 10 god. od kad su nam skinuli shengen i t.d. -uglavnom dakle - taj kenjon, deset godina star - ono kliknes ga, i on pasuje maltene u nulu. zazor ako ima, je hiljaditog dela milimetra. -tamron, prakticno nov - zazor je u desetim delovima milimetra. recimo. -a top of the line.
i taaakoooc...
ukratko - braco, rols, porshe, milvoki, bla bla bla - ako se ima para, bez sekunde razmisljanja. ako se nema - j**i ga - parksajd u jugo, pa polako pod juga... :) (dobro, ajde, jugo me posluzio osetno bolje nego vecinu ljudi koje znam zapadni auti) - evo parksajd u ladu - pa lagano - pod ladu :)
regularan tip skroz
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

Ajde nek neko od modova razdvoji ovo piskaranje o objektivima u neku posebnu temu. Nek se zove "Ko ima veći (otvor blende) " ili tako nešto
:)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Izvolte :)
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Dakle posto umem malo bolje da ufotografisem nesto, nego da to isto recimo osmirglam - ako ima nekih pitanja iz oblasti fotografije, na raspolaganju sam, posto kapiram da sto se rada sa drvetom tice - i dalje sam kategorija koja (vrlo) samo postavlja pitanja :)
*Cak sam objavio i jednu knjigu na amazon kindle store-u na temu microstock fotografije, pa ako nekog zanima, moze da je dobije i za dzabe, da se ne smara po torentima :) (na polulosem engleskom je ). Ima dobrih saveta za rad sa modelima, uzgred budireceno.
regularan tip skroz
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Ima li ko od vas neko iskustvo da podeli o go pro 7 ili nečemu slicnom
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Kad mi je to bilo interesantno, pa sam obratio paznju malo - skontao sam da nema manuelno zakucavanje exp. i odustao o daljnjeg razmisljanja na tu temu. Verujem da to nisu jos primenili/ugradili. Inace bas ludi kadrovi mogu da se dobiju, a mnogo lakse nego normalnim aparatom ili kamerom, bas zato sto je majusna i laka, pa se lakse kaci.
Al nemam nista pametno na datu temu.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bilo bi malo sasavo da manuelno zakljucas expoziciju, kada se scena menja svake sekunde...
Jednostavno... kosi se sa osnovnom namenom takvog sokocala.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Gotovo svaki glupavi foto aparat moze da zakljuca ekspoziciju, kao mogucnost za naprednijeg korisnika.
Pricam o onima sto staju u dzep, za prosumer se podrazumeva
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

A vezano za go pro, sta reci, mali idijot.
Do mene je dosla neka kopija, neispravna ili polu ispravna. Poigrao sam se par puta, nista vise.
Realno, za fotografisanje to vec imamo u telefonima, za kacenje na kacige i sl, ronjenje i to, da, ima smisla i radi lepo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa o njemu i pricam.
Njemu je osnovna namena da ga montiras na kacigu, ili tako nesto.
On je u sustini kamera, fotoaparat je tu "usput".
I okacis ti njega na kacigu, krenes da vozis bajs... i kakva je onda svrha zakljucavanja ekspozicije?

Hocu da kazem... to je skoro trivijalna operacija koju treba izvesti u softveru. Pre imam utisak da su to namerno sklonili, nego da nisu hteli da izvedu.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja razmisljam potpuno drugacije.
Svesno su sklonili kako bi ostao sprava za amaterski video
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Sad pogledah, 11mm dijagonala CMOS senzora.
Izvukli su iz njega mnogo
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Cek... sto bi to radili?
Jel ista firma pravi i neku "profi", pa da im se ne mesa u "atar"?

Ako ne prave... ne kapiram...
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Ja bih da stavim na kacigu i da se vozim,na kraju da imam snimak onog sto mi je interesantno.
Sta uzeti njega ili neku kopiju?
Post Reply