Osiguraci, licne...

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Eh mora... Morao je i konj da vuce i vetar da vrti ili jedro da tera - pa mladi Watt smisli parnu masinu. Mozda nisu teli da se zezaju naizmenicnom - da ih ne spici :) :) :)
Koliko se secam, jednosmerna ima vecu efektivnu vrednost, al' i pozaboravljao sam bas dosta toga. ipak su rane devedesete podaleko za nama.
Da, to sa misicima, o tome pricam (remecenju impulsa) - znaci taj strujni impuls je toliko jaci od mozdanog - i toliko jak - da se misic bukvalno grci do maksimuma svojih mogucnosti. I to radi prebrzo.
*Licno recimo mislim (ali ovo samo mislim, ne tvrdim, a ne da mi se da pitam net), da u slucaju strujnog udara jednosmernom strujom, dolazi do samo jedne kontrakcije - u momentu kada dodje do prolaska struje - dakle prilikom tog impulsa od nula pa do napona na kome ce telo biti, ali da ne ostane misic trajno zgrcen, nego da se po uspostavljanju jednosmernog protoka otpusti. Opet, ponovicu - to samo mislim - posto dok sam se zezao elektronikama i strujama, nikada nisam osetio da me pukla jednosmerna, ali naizmenicna me je vala tresla vise puta. Cak mi je dva puta uredno progorela rukicu junacku. -Jednom skontam ja da mi nesto ne radi kraj kabla koji ide u pojacalo, i kao daj da namestim to lepo (onaj utikac kao u kompove i stampace i t.d.), iskljucim, skinem zice, i nesto me ukucani cimnu. I zaboravim ja na to lepo.
Sutradan palim nesto, bocnem taj od pojacala - jer su bili isti sa te strane do stekere taj, i neki drugi, aha, nije to to je onaj, - i ostavim ga tako bocnutog. Posle se vratim i stoji onaj kabl onako, lepo zive zice, gole, i ja ih lepo zgrabim sakom fazu i nulu, bogami za jedan sekund dok nisam uspeo da se oslobodim - progoreo mi je malo dlan :) :)
I desnica junacka, bogami je bolela... -k'o sa sam se s kosovskog boja vratio, i dobro natupio sablju :)
Sad moram da palim, opusteno me sad kopka - bas cu da iskopam kad se vratim veceras, da vidim sta kaze net na te teme.
regularan tip skroz
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Ko bi rekao ,od foruma SOFTWARE i teme Wireless network connection smo evo stigli i do parne masine :troona::pucko::kapitulation:
Last edited by LepoJeBitiFin on 13 Nov 2020 19:15, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Pa dobro, od pametnih polemika, samo pametno nesto moze da se zakljuci :)

.. nesto kasnije...
-evo dva linka, pa vidim jedan je kopirao drugi - kazu da ipak jednosmerni strujni udar, i potom kontinurani protok (jednosmerne) struje, izaziva konstantnu kontrakciju (dakle misic ostaje u zgrcenom polozaju).
Dobro je da nisam stavio 100 din. u keshu na svoju tvrdnju - lagano bi izgubio sto kinti :)
regularan tip skroz
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

LepoJeBitiFin wrote:Ko bi rekao ,od foruma SOFTWARE i teme Wireless network connection smo evo stigli i do parne masine :troona::pucko::kapitulation:
NA srecu pa kod nas nema Gorila Lepka, inace mozes da zamislis rapravu o nacinu pravljenja. :forvonad:
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

BR wrote:
LepoJeBitiFin wrote:Ko bi rekao ,od foruma SOFTWARE i teme Wireless network connection smo evo stigli i do parne masine :troona::pucko::kapitulation:
NA srecu pa kod nas nema Gorila Lepka, inace mozes da zamislis rapravu o nacinu pravljenja. :forvonad:
Na sreću :smejanje:
Nego, jel si video onaj Mamut lepak?
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Nisam znao do malopre.. Al moram priznati da je zanimljiva tema. Gde nalaze tolike mamute da ih cede u lepak?

NEgo kad pomenu, evo sa FB posta, stvarno za diskusiju
MAMUT LEPAK 290ML je napravljen od modernog visokolepljivog materijala na bazi MS polimera. Koristi se za hitno fiksiranje bez stega i držanja za predmete do 22kg sa nanosom lepka do 1cm2. Odlično prijanja na drvo, medijapan, pločasti materijal OSB ploče, lesonit, brodski pod, prozorske klupice, razne vrste iverice, lezonit. Odlično prijanja na čelik, aluminijum, bakar, zid, malter, kamen, gips, keramiku, staklo. Mamut lepak je visokomodularni,fungicitni, brzovezujući, lepak bez mirisa. Trajno fleksibilan, izdržljiv otporan na vlagu, vodu, plesanj, slanu vodu, hlor, deterdžent.Posle suženja može da se farba disperzivnim bojama. Ovo je lepak koji zamenjuje eksere, zavrtnje. See Less
Kako ja razumem ovo, ne smes da lepis nista teze od 22 kg, i lepka ne sme da bude vise od 1cm2.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sad, na taj post imam samo jedan kometar. Tj, moram da prepricam jednu anegdotu.

NEkada, izmedju Velikog i drugog svetskog rata, jedan od bioskopa u Valjevu je bio u kafani Grand. NA sred sale je visilo platno, koje je kvaseno vodom tako da bude providno, kada se na njemu projektuje naravno nemi film. U cosku je stajao klavir, a pored njega i animator, koji je prepricavao tekst iz stranih filmova.

I tako jedno vece pocinje film, a prepricavacl, posle prvog kadra sa tekstom, nastavlja pricu. " Noc je. Mrak je. Reka tece, Mirisu cenife"

Posle ovog zadnjeg, negde iz sale se cuje " Prevodilac da izede govno" posle cega cela sala pada u smeh.

E ovaj zadnji komentar stoji i za ovaj tekst gore.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Inace, tih starih Valjevskih prica ima jako puno, i na zalost nestaju. RAzmisljam se da bi bio red da zapisem ono cega se secam, iz prica Penceta, Kauboja, Djuke. i mog oca. Iako mnoge izgledaju neverovatno, apsolutno sam siguran da su tacne, posto sam istu identicnu pricu cuo iz istog izvora.
Post Reply