Čišćenje filtera usisavača

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
78L05
Majstor početnik
Posts: 115
Joined: 02 Apr 2013 13:28
Location: Virovitica

Čišćenje filtera usisavača

Post by 78L05 »

Kako se čisti filter ovakvog tipa usisavača (FP2)

Image
Kod prražnjenja vreće sam zabio glavu da vidim stijenke filtera iznutra i mogu reći da sam ostao zabrinut.
Vjerojatno slabije i vuče kad nema kroz što disati.
User avatar
BILJEŽNIK
Vrhunski majstor
Posts: 1187
Joined: 25 Oct 2009 20:54
Location: Zaprešić

Post by BILJEŽNIK »

Evo, ja ću, zdravo logički, pokušati dati odgovor. Čestice prašine koje su se nakupile s unutrašnje strane filtera su trebale završiti u vreći. To nije tako jer sistem jednostavno ne može svaku česticu odložiti u vreću. Kad bi taj usisavač mogao natjerati u reverzibilni rad, odnosno, da usisa sadržaj filtera i još da mu ti pomogneš komprimiranim zrakom izvana, čini mi se kao dobitna kombinacija. Uvijek ti ostaje ispuhivanje komprimiranim zrakom i skupljanje čestica u vreći
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Taj filter se samo otrese okretanjem tih rucki.
Naravno da bi mogao da ga izduvas vazduhom ali nije neophodno.
Nekada dodje vreme i da se promeni filter
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Filter obavlja voj poao to bolje sto je puniji i to duze radi. Naravno ako pod poslom smatramo precicavanje vazduha. No, da bi izvlacenje otpada uopste radilo, filter mora i da propusti sto vie vazduha pa je njegova efikasnost kompromis izmedju potrebe da iz ebe ispusti sto manje cestica, i potrebe da propusti sto vise vazduha.

Kao sto rece Marica, taj filter se cisti otreanjem rucicama. I tu je manje vise kraj price.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Taj filter nije bas jeftin za cesto menjanje...

tu je pitanje za cega on sluzi?

ako se usisava strugotina od drveta onda je dovoljno otresati okretanjem rucki u oba smera(mada ima samo 2 lopatice koje mlate po rebrima filtera)

Ako sluzi za usisavanje secenja plocastog materijala pogotovo mdf-a onda je tu problem jer ga zapusi kao najfinije brasno.

U tom slucaju ga treba skidati i kompresorom izduvavati....

Za secenje plocastog se najbolje pokazao ciklon tip usisivaca :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply