Kako ravno seci ubodnom testerom

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Kako ravno seci ubodnom testerom

Post by LepoJeBitiFin »

Svasta ima na ovom net-u , slatko sam se nasmejao . . .

https://www.youtube.com/watch?v=SAQVXzpeQ3g
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
ZASto
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 238
Joined: 01 Dec 2013 11:15
Location: Београд, Врачар
Contact:

Post by ZASto »

"Nova testera", nije stekla radnu naviku :D
Biće od njega jednog dana neki "majstor" :D
Make no mistake between my personality and my attitude.
My personality is who I am.
My attitude depends on who you are.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

::neznam::
Leeeleee... sta se sve objavljuje po yutubetu...
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Lepo je sto klinac ima radionicu za pohvalu👍
Al vidi se da je imao keca iz tehničkog😂
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Sa jedne strane lele, sa druge strane ovo ne odudara od YT domace "majstorske" scene. Da neko rangira zemlje po onome sto na YT postavljaju "majsotri" iz raznih zemalja, tuzno bi prosli.

Skoro sam natrcao na jos jedan domaci kanal, koji navodno predstavlja alate na vrhunski nacin, i moram priznati da mi je bilo jako tuzno. Cedo kanal je koncipiran na turis ovde, ovo vako radi.. Ni jedna ideja o bilo kakvoj naprednoj priomeni, ni jedna ideja o tome kako nesto zaista radi, ali reklama za prodavce pun kanal.

A onda na to dodamo besmislene rasprave koje se vode na ovom forumu, o necemu o cemu uopste ne treba raspravljati, i sve u svemu, nivo znanja kod nas, cast izuzetcima, je tuzan.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Pitanje je ZASTO to rade , ajde ovi klinci pa i da ih shvatim , ali odrasli zreli ljudi sa razno-raznim " majstorskim " savetima

samo se brukaju i za vjek vjekova ostavljaju video trag svojoj neizmernoj gluposti .

Mozda je negde finansijski momenat bio presudan , mada ne verujem da bilo ko od njih postize br. pregleda vredan pomena .
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Po prosecnim ljudima koje srecem, to sto neko ima YT kanal je znak vrhunskog poznavanja neke materije. Nije bitno sta znas, i koliko lupetas, prvi video i ti si car.

Probaj da se setis onog mucenika koji je ovde raspakivao saksije, igrackice, i ko zna sta jos, pod pricom da pravi gusle. NIje jedini, bilo je i drugih slicnih, "vrhunskih" strucnjaka koji nista ne umeju, ali zato znaju da "p[okazu" na YT. Motiv je svima isti, em nista ne kosta, em ce da kane neki cvonjak, em se okolo predstavljas kao vrhunski strucnjak. A i menja terapiju.

Dosli smo do trenutka da se normalni kriju. Kad nbeko pocne ozbiljno da pokazuje sta i zasto, i zahteva da se ukljuci mozak dok se gleda, velikoj vecini pregori osigurac, i prestanu da prate. Ali zato neko ko pokazuje stvari na prvu loptu, bez potrebe za zamaranjem i razmisljanjem je odlican, pa makar i lupetao.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ako si u necemu priucen, to jest znas bar i bas malo, najcesce si ubedjen da znas vise od svih drugih.
I to teras do besvesti.

Da ne pominjem kako na ovim prostorima maltene svi znaju sve... od medicine, do kvantne fizike i to naravno bolje od lekara i fizicara :)

Nikada nisam ukapirao da li je to sujeta ili jednostavno stvari tako funkcionisu.

Secam se kad je moj burazer, sa polusvrsenom srednjom skolom (i jedva dvojkama u njoj), krenuo da objasnjava sinu gradjevinskom inzinjeru kako on nema pojma kako se zida kuca :)
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

"Bolje ćutati i biti smatran idiotom nego progovoriti i otkloniti svaku sumnju"
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Da citiram jednog od nasih poznatijih muzicara. Odnosilo se na nesto drugo, ali je i itekako primenjivo ovo.

Danas je zavladala diktatura neznalica nad obrazovanim.

Moje misljenje je da je jedan od razloga upravo to sto su se pametni povukli zato sto nemaju energije da se bore protiv kakofonioje ovakvih, ko sto su ovi koji prave videe. Na zalost, to je potpuno pogresna strategija, posto ce biti sve gore.

Zadnjih nekoliko mesici se razmisljam da napravim svoj YT kanal, pa da kacim pojedine sitnice. To zahteva poprilicno vremena i prostora, tako da jos nisam prelomio, ali mozda dodjemo do toga. Jedan od rezultata je i tema o banseku, sa ilustracijama. Sad, da li sam preterao, pa niko ne stize da cita i komentarise, ili... ne znam.

Inace dolazimo do toga da vise nemamo dobru referencu, ni u kakvom obliku, pa onda treba da se nosimo sa spojem cep rupa, osiguranim tiplom, koji je napravljen na potpuno pogresan nacin.
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Retko sam na yt sreo na srpskom ista korisno a vezano za ovaj posao ....mi kacimo same budalaštine
Kao i u politici pametni ljudi se skrivaju a opaljeni se eksponiraju😂
Kad duze radis neki posao i naucis gomilu stvari ,sve vise shvatas koliko jos ne znaš a neke si stvari naucio naopako .kao u igricama samo ides sa nivoa na nivo😂 ... Pod uslovom da si spreman da ucis ceo život
A na yutubetu neki ljudi kace videa a nisu se ni očesali ovaj posao i tako se radi kako oni rade pa ih i nije sramota sopstvenog ne znanja😬
Da se iz hobija bavim ovim poslom svasta bih imao da pitam u vezi banseka koji pravi BR ,ovako oastaje da samo gledam slike i skinem kapu 👍
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Meni interesovanja nikako nisu vezana za ono od cega ovde vecina stolara zaradjuje hleb. Sa druge strane, ono sto je meni zanimljivo, retko kome drugom je zanimljivo, posto tesko da moze da se zaradi novac. No, opet, nikada nije na odmet nauciti nesto novo.

Slobodno pitaj sta te zanima u vezi banseka, mozda se pokazan korisnim i za nesto drugo. ;)
Post Reply