Covid19... bez teorija zavere mollim

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

maricaiivica wrote:svaki dan umre preko 5500 ljudi od smrti
Na tebe stvarno Konrad djeluje :smejanje:
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Umiru nepusaci, pa viditi ...

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... virus.html

Bog ih kaznio sto nas proteruju iz kafana ... :P
Last edited by Pezzo on 19 Apr 2020 09:19, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Image
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Image
Last edited by Pezzo on 22 Apr 2020 19:10, edited 1 time in total.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Dobro, ja imam utisak da ovo u Srbiji polako prolazi.
Realno, velika vecina stolarskih radionica radi, mozda ne pod punim gasom ali svakako se radi.
Kakva je slika kod vas?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Kakve veze imaju ozujsko pivo i kljucevi sa temom?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

ah da, pogresna slika, trebala je corona beer... ali nema veze, popice se ... a ono postolje za kljuceve... pa to je primer sta raditi u doba policijskog casa...
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

I kod nas opada. Mi smo imali prije 3 dana samo 10 novozaraženih, a onda je opet skočilo na oko 35 dnevno. Međutim, veći dio od toga je u staračkim domovima.
Nas su dosta stisli zabranama, a i kampanja je u medijima da se ostane u kućama. Mislim da većina manjih poduzeća ne radi.
Mi nismo imali policijski sat (ne vjerujem ni da je kod vas policijski sat u pravom smislu riječi, to netko izvali pa se onda većina uhvati za to) ali se novčano kažnjavalo kršenje samoizolacije. Imali smo zabranu prelaska iz općine u općinu, a od nedavno su nam dozvolili kretanje unutar županija. Osim toga, čini mi se da ljudi vjeruju stožeru jer je stručan (a političari se ovaj put nisu miješali) pa ih se većina ipak držala i još uvijek drži preporuka odnosno zabrana. Naravno da uvijek ima onih koji se prave pametni al valjda su bili u manjini.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Bas u pravom smislu te reci.... do 17h odnosno od prekjuce 18h od ponedeljka do petka a vikendom nema napolje,ko je obavio sta treba i vozikao se ulicama vozikao posle toga samo oni sa posebnim dozvolama mogu napolje, policija se voza sa upalenim rotacijama i udaraju od 50 do 150 hiljada dinara kazne.
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

U Srbiji je policijski cas u pravom smislu reci.
Od 17h do 05h nema napolje, a i vikendima je potpuna zabrana.
Napolje mozes samo sa specijalnom dozvolom, koju imaju samo oni koji moraju da rade posle 17h. Minimalna kazna za krsenje te zabrane je oko 420€.
Stariji od 65 godina su prvi put u utorak izasli iz kuce, posle mesec dana.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Kod nas je zabrana kretanja od 20 - 05h, vikendom je zabranjeno napuštanje teritorije opštine u kojoj imaš prijavljen boravak, a penzioneri mogu napolje utorkom i petkom od 7-10h. Uz posebnu dozvolu se možeš kretati slobodno. Na selima je puno opuštenije skoro da i nema kontroli.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

Pa vama stvarno nije lako. Ja sam mislio da pretjeruju u vijestima s tim. Kod nas je policija sporadično rastjerivala, odnosno, više je to bilo "ajmo ljudi raziđite se" ili "ajmo udaljite se međusobno". Kod nas se može van u bilo koje vrijeme ali da nije više o 2-3 na hrpi i da su na razmaku bar 1m. Naravno, ne može se to baš kontrolirati, a i ljudi se s vremenom zaborave pa se približe.

U selima je manja vjerojatnost da je netko zaražen. Zatvorenija je sredina.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14941
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Svaka drzava je birala svoj sistem, i u sustini imala razlicite uslove i razlicit pocetak.

Nije da preterano verujem vestima, al ako je stvarno 300.000 ljudi uslo u zemlju od proglasenja epidemije, i to uglavnom upravo iz zemalja koje su najvise pogodjene (Italija. npr), stvar ovde uopste nije bila za zezanje.
Uz to, zdravstveni sistemi imaju razlicitu granicu koju mogu da podnesu, posto sigurno nisu jednako razvijeni po pojedinim drzavama.

Dodas na to mentalitet ("ti ces meni da zabranis", "e bas hocu zato sto ne treba", "e sad necu ni kako ja hocu" ...)

Na kraju, ostaje i pitanje procene politicara, odnosno zdravstvenih radnika, sta je adekvatno i koliko daleko treba ici.

Iskreno, ne bih bio u kozi ni jednog od njih. Sta god da uradis, na kraju ce te napusiti.
Ili: nije moralo ovoliko (moglo je kao kod nekih drugih) evo vidis kako je pukla ekonomija, moglo je to blaze...
Ili: da je bilo ostrije (kao kod trecih), ne bi bilo toliko mrtvih...

Opet... od sedenja u kuci niko nije umro... (a nije lose ni malo sedeti i pricati sa porodicom, fin neki svet :))
Pare... dok je glava, bice kapa...
Tako da sam ja licno, pristalica strozijih mera, pa makar se na kraju pokaze da su bile nepotrebne. Sve osim glava moze da se nadoknadi.

I na kraju... znas kad bih okrecio cerkinu sobu da nije ovoga :)
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Trenutno ne postoje druge bolesti u Srbiji osim Konrada
Jer ako te stegne u grudima ne daj boze dok stignes u bolnicu (jer sad niko za nista nije nadležan ) ...dok te testiraju ....ti si vec u dolini ašova udario te srcko.
Ova prica je ziva istina a znam ih jos iz komšiluka sa smrtnim ishohdima
Ostaje samo da aplaudiramo sistemu koji smo izabrali i da proteramo 300000 stranih plaćenika
Da ima sistema postovali bi se zakoni pa ne bi bilo "ti ces meni da zabranis"
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3689
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Potpisujem
Post Reply