Covid19... bez teorija zavere mollim

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Kako god,ne alkoholisem se pa mi je svejedno.

Zapadnu necu iz principa izmedju ostalog,dosta su nam zla naneli za sve ove godine .....

p.s. braca su braca pa neka su i alkoholicari :smejanje:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

Za nas i Milka cokolada nije ista, mozes misliti kakva ce vakcina da bude. :D
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Treca ruka na sred cela moze da bde itekako korisna. Pogotovu stolaru a tek farbaru :D
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Ako dokazu da raste treca ruka evo me dve vakcine cu da primim, jednu za stolarski poso drugi za farbarski samo da me manu 42 dana bez alkohola, oce bre s tim da nas pobiju ? :smejanje:
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
Fica
Precizni šegrt
Posts: 74
Joined: 06 Nov 2019 14:28
Location: Beograd, Vozdovac

Post by Fica »

E al onda ce jos vise stege da fali u radioni. :D
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

ovu "mojne pivo deco" - kapiram da mora pistolj - al' ne onaj za vakcinaciju, nego za rokanje - da mi se mete na celo, a pre toga neko malo razbusi istim - cisto da vidim da je taj neko ko mi ga je stavio na celendru ozbiljan.
Da sam ruska vlas' - tome ko je izmislio vakcinu koja je protiv vodke - bi preventivno oduzeo drzavljanstvo. Optuzba: ovaj nas (ruse) bre zaj...
To tacno da mu posten-pivopija-vinopija-covek zavrne usi one na masnu, kao u crtanom filmu. -nema piva 40 dana... - ma fala buraz, aj' zdra'o.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Citat sa Vibera:

Piješ vodu iz reke u koju točimo go*na, jedeš hranu iz zemlje obogaćene uranijumom, dišeš najgori vazduh u svetu, lebac i pola namirnica držiš u PVC kesama, cepaš konzerve i salame sa E200 ku*aca i palaca, ločeš neumereno.
Al te muči šta će da metnu u vakcinu protiv korone.
Važi.


Image
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Kako stoje stvari vise se ne postavlja pitanje da li ces biti zarazen vec kada :groota:

Zar nije bolje primiti vakcinu , imunizirati se i ublaziti simptome :sjuk: ( koliko-toliko ) ako ih uopste i bude :stolt:
Last edited by LepoJeBitiFin on 11 Dec 2020 08:21, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Ja sam na bolovanju 3 nedelje već zbog korone praćenom blagom obostranom upalom pluća. Imaću imunitet kakav takav, duže ili kraće vreme. Vakcina kakva god bude omogućavaće imunitet 2 godine najduže. I moj imunitet i imunitete onog ko dobije od bilo koje oi čije vakcine ne može da traje duže ne zato što vakcina ne vakja nego zasto što virus mutira i prilagođsvs se tome da opsatene.
Iduće ili one tamo godine pojaviće se covid 21 ili 22 i ova sadašnja vakcina neće imati nikakvog efekta isto kao i moj imunitet steknut preležavanjem covid 19
Last edited by saša on 11 Dec 2020 15:08, edited 1 time in total.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Teorija zavere obrisana.
Upozorenje je u naslovu poruke.

Sledeci pokusaj - BAN!! bez pardona.

Sasa - zelim ti brz oporavak.
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

Uvek ljude koji se nalaze na ovakvim forumima doživljavam kao praktične i one koje misle svojom glavom, koji vole opipljive stvari. Teoriju zavere bih pre očekivao na nekim gde se okupljaju dokone (da ne upotrebim neku ružniju reč) osobe.
Sad me baš kopka zbog čega je i koji član "posrnuo"
:D
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Drugar je prelezao u julu, danas nema antitela.
Te 2 godine su verovatno teorija, cim je uvek navedeno MAX 2 godine.
Vreme ce pokazati...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam, negde je pominjana revakcinacija.

Ne kazem da je isto, ali recimo tetanus je bio primis jednom, pa drugi, pa treci put (mozda je bilo i vise), i onda se tek stice trajan imunitet.

Realno... za mnogo toga se oko ovog virusa tapka u mraku, posto jednostavno nauka ne uspeva da sve provali u kratkom roku.
Ali to ne znaci da treba da posezemo za vradzbinama, i krecemo u lov na vestice.
Pa valjda smo nesto naucili od srednjeg veka na ovamo?
Ili smo istu zelju da "neko bude kriv za ono sto ne razumemo", samo preselili na drugu metu?
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

i dalje je isto tetanus. (razbih se nedavno, te dobih do sada dve) - isto je kao i u vojski - cim dodjes - zviz jedna, posle mesec dana do plus 4-5 dana revakcinacija, i onda posle 6 meseci revakcinacija, i kao si 10ak godina miran.
Sto se tice teorija zavere - prilicno sam siguran, da u bioloskom smislu - nema nikakve zavere - bioloski problem je tu. -Zavere su na nekom drugom mestu, i u nekim drugim oblastima.
U tom smislu, kao vrlo lagani odlikas iz skole (onako, levom sam isao u to malo skola u koje sam isao, i uglavnom sve petaci, nikad ucio, sve mi bilo jasno jos tamo dok predaju u skoli...) - prilicno sam siguran da nisam bas beskrajno glup covek - cak meni recimo nikada nije bilo jasno - kako nisu svi u skoli bili odlikasi - kad tu nije bilo nista tesko.. - i onda, kao takav - kada vidim - da tako neki likovi, donose neke odluke - i te odluke se sprovode - a meni je recimo vrlo jasno - za toliko imam i mozga i strucnosti - da je to resenje koje samo ponavljac, ili kandidat za ponavljaca moze da izmisli i sprovede, prilicno mi se stomak okrece od muke.
(plasticni primer iz srbije, s pocetka ujdurme: obaska sto tamo neke odluke nisu bile ustavne - virus dakle drema od pet ujutru, do pet popodne. Ono - mali bioloski dal' je stvor, dal' nije - se bavi ljudskim merenjem vremena, ljudskim satovima, i onda do pet, ne znam... dremucka, zeza se po svojoj kuci, i u pet izlazi na ulice - i shodno tome - ulice moraju da budu puste. A kao sto znamo (znamo li?) - pa i nije da je bas svugde bilo pusto. -Negde je nekome bas bilo zgodno da bude pusto...).
i t.d. - al' sad dalje da ne palamudim, jer krecem da se nerviram, a tesko je u tom smeru diskutovati - a da se ne zadje u politiku, a nisam siguran stvarno koliko nam je to potrebno, pa cu ovde i da stanem.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vidi... tu pricu: "virus spava od devet do pet", non stop slusam, i ne kapiram kako iko dovoljno pametan moze da nasedne na takvo nesto?

Klasicna zamena teza, koja naravno gadja ono sto bi nam se dopadalo, iako smo negde u pozadini svesni da je to nerealno.

Nije virus taj koji spava, nego su u tom periodu najveci kontakti medju ljudima (van radnih mesta naravno). A upravo broj kontakata je ono sto treba svesti na najmanju mogucu meru.
Od druzenja po parku, do odlaska na zurku i kod prijatelja na picence...
Mogu da ti kazem koliko je procentualno opao promet u par kafana sa kojma radim od kad ne mogu da rade posle 17h. Drasticno.
To znaci, da je broj ljudi koji su u kontaktu u zatvorenom prostoru isto tako drasticno opao.

Nadalje, to znaci da imas manje prenosenja virusa, pogotovu sa onih koji jos nemaju simptome bolesti a vec su zarazni.

A cela poenta je smanjiti prenosenje.

To naravno ne znaci da nema i tupavih odluka.
Recimo, jedna od tupavijih je obaveza ulaska na prednja vrata u autobusu.
na taj nacin, svako ko udje u bus bi trebalo da prodje celom njegovom duzinom i bude u kontaktu sa svima u njemu.
Ako svako ulazi i izlazi na bilo koja vrata, generalno se zadrzava u okolini vrata na koja je usao, i tada je u kontaktu sa manje njih.
Na stranu sto je takav sistem i van epidemijske situacije nerealan uz broj autobusa kojima raspolazemo i broj ljudi koji treba prevesti.
Post Reply