Covid19... bez teorija zavere mollim

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Malo gurate u politiku... necemo tamo...

Voleo bih da vidim toga koji ce ovde da uvede "sistem" i postovanje zakona :)
User avatar
art of wood
Vrhunski majstor
Posts: 1097
Joined: 30 Apr 2016 08:51
Location: kikinda

Post by art of wood »

Ceo život učimo,to je proces koji ne prestaje.
Učenje po modelu je oblik učenja u kojem subjekt (osoba koja uči) posmatrajući model (uzor) usvaja odeređene oblike ponašanja koje taj model ispoljava.
I imuni sistem ce isto nauciti da se izbori sa kovidom,jer mu je uzor zdrav organizam
A Konrad je metastazirao tu samo operacija pomaze😂😂😂😂
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Braćo Crnogorci: Cijeli vijek smo se pripremali za ovo, da ležimo i ništa ne radimo. Nemoj ko da je posusta.
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
User avatar
šantjer
Majstor
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2011 23:31
Location: Zagreb

Post by šantjer »

hak1 wrote:Braćo Crnogorci: Cijeli vijek smo se pripremali za ovo, da ležimo i ništa ne radimo. Nemoj ko da je posusta.
Dobro je kad se ljudi vole našaliti na svoj račun :skratta:

Kao što Bole reče, malo se približavamo politici. To je kao i s onima kod nas koji šetaju vani isprva na metar razmaka, a onda mic po mic sve su bliži :).
Al to je na žalost tako kad o tome ovise životi i egzistencije pa se neko u razgovoru sam malo "očeše" o nešto pa drugi malo više i ode to onda u raspravu.

Al ajmo se vratit na temu. Još nisam čuo objašnjenje zašto se toliko bojimo ovog virusa kad od gripe godišnje umire više stanovništva (ako je vjerovati onome što se može pročitati na internetu pa čak i čuti od nekih liječnika). Istinabog ni ne slušam previše o tome, tek toliko da znam koliko je novih u "klubu", a koliko je otišlo u "dolinu ašova" (ovo moram zapamtiti :skratta:)

Meni ove zabrane za sada ne padaju teško jer se imam čime baviti, dapače, dan mi je kratak. Problem će biti ako se nastavi pa ne bude posla. Ako ne bude posla neće biti ni novaca. Ako nema novaca, nema ni boje za farbanje. Preostaje da se uzdamo u onu s glavama i kapama :)
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Najveci problem covida je zaraznost ...ni ne znas da si zarazen pa prenosis dalje-tu je najveci problem a ne smrtnost,svakako ljudi umiru i vise od covida i sporednih faktora.

Ako je covek srcani bolesnik-od njega neces dobiti nista ali njemu virus bude poguban.

I onda se kaze UMReO OD KORONE.....:sjuk:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Problem sa svakim gripom je upravo ekstremna zaraznost.
Kada neka od njegovih sorti ima i veliku smrtnost, tada nastaje ovakav problem. Smrtnost od 1% je jako velika, na svetsku populaciju od 7.5 milijardi, to je 75 miliona ljudi. Nek ne budu svi zarazeni, da kazemo polovina (mada su procene vece), to je i dalje 37 miliona. Malo li je?

"Igranje" sa brojkama bi bilo smesno da nije zalosno.
Ljudi nisu prestali da umiru od ostalih bolesti, starosti... samo te rezultate niko ne objavljuje u ovom trenutku. I inace, koliko znam, te statistike se rade samo na godisnjem nivou.
Srcani bolesnik (ili neki drugi hronicni) bi ziveo jos 3,5,10... godina, da ga nije potkacio ovaj virus. Tako da on jeste umro od korona virusa.
Naravno neki drugi uzroci smrtnosti su opali kao posledica izolacije (recimo saobracajne nezgode).

Da... krajnji cilj jeste kolektivni imunitet. Jedino je pitanje kako cemo dobaciti do tog imuniteta.
Zbog ekstremne zaraznosti, broj obolelih raste stravicnom brzinom ukoliko nema izolacije. Tada dolazimo u situaciju da oni koji bi mogli da budu izleceni, nemaju gde da se lece. Prosto, nema mesta u bolnicama.
Na kraju ce verovatno totalni broj zarazenih biti isti, sa ili bez izolacije, ali ce broj prezivelih biti veci uz nju.
User avatar
LepoJeBitiFin
Majstor majstora
Posts: 583
Joined: 06 Feb 2011 17:34
Location: Kraljevo

Post by LepoJeBitiFin »

Prolece je malo preuranjeno , trebace vremena sa se nabavi , distribuira i primi vakcina . . . . . s tim u vezi da priupitam SVE clanove

hocete li da se bockate ?

Evo ja prvi , ako bude u ponudi ta fajzer ( verovatno se tako kaze ) hocu :happy:
Last edited by LepoJeBitiFin on 09 Dec 2020 17:57, edited 1 time in total.
ono sto znas da nacrtas znas i da napravis
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 178
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

Ni ja nemam problem sa pitanjem "Vakcina- Da ili Ne"
Nekako više verujem naučnicima , pa nek i zarade na tome, nego snaji od zaovinog šogora koja je čula...
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Nemam ništa protiv vakcine u slučaju da je obavezna. Ako nije, to znači da se može i bez nje.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

I ja sam misljenja da pustim ove starije i rizicne grupe, kojima je prvobitno i namenjena, da je prvo oni prime. Posle toga vise nece ni biti potrebe za vakcinom.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Definitivno cu primiti vakcinu kada budem u mogucnopsti. Do tada, tj dok stigne ovde, bice puno onih koji ce je u razvijenim zemljama primiti pre nas, pa ce i problemi izaci na videlo.


A sad, da li ce biti potrebe, mislim da itekako hoce. U zadnje vreme sam video previse posledica lako cemo pritupa, pa se ne bi zezao sa time. A i nece moci da se putuje bez vakcine.

Pa kad i to zavrsimo, moze i neki skup.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 379
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Ajd i ja da prozborim - ja se recimo necu bocnuti - dok ne budem morao. Razlog - pa ne volim da se bockam. Vise puta sam dao krv (ovo se puvenjam, da ne bude neke zabune) - i 'teo sam da umrem od muke kad onaj cika-vampir pridje sa onom debelom transfuzionom iglom, a jos mi je mucnije - kad ona vagica kaze biiiip, uzesmo mu po'litre krvi - i kad je cika vampir izvadi iz ruke. Bukvalno mi se slosi u tom momentu :)
Nedavno sam se razbio na bajsu, i dobio sam tetanus i nesto, i bio sam posle mesec dana i na revakcini. -prvi put seka je stavila one tanke, narkomanske iglice, drugi put seka je stavila, jer verovatno nije imala tanju - neku podebelu iglicu. -uopste mi nije bilo prijatno, iako me je vise bolelo kad me je cale par puta namlatio kao klinca, ili kad su me drugari namlatili kao nesto starijeg klinca - onda kada sam bio onaj koji je tog puta dobio po nosu :)
Ali eto - nesto imam averziju prema bockanju.
Razlog dva - juce na fb drugar, kolega muzicar, odlicni lekar, kaze, parafraziracu:" ovom dinamikom zarazavanja, srbi ce biti prva nacija na svetu koja je stekla kolektivni imunitet - taman kada nam pristignu i vakcine u vecim kolicinama - koje nam tada, doduse, nece vise ni biti potrebne.." :)
Razlog tri - kad je krenula ujdurma, licno sam je pratio jos nesto malo ranije, posto sam ziveo u kini godinu ipo, pa sam ostao u kontaktu sa kinom sve vreme - a kod njih je pocelo tada kada je pocelo, ali dakle dobra tri meseca - kod njih "gori" - evropa/usa - nista. -i onda kada je krenulo i kod nas, krizni stab je saopstavao neka svoja saopstenja, podaci su selektivno saopstavani i tako dalje - i uglavnom - danasnji zakljucci o sirenju bolesti i t.d. - nisu identicni kao prvog dana vanrednog stanja kod nas.
I recimo da sam te neke zakljucke imao eto laik - ja - posle nekoliko dana analize dostupnih podataka, i donosenja preliminarnih zakljucaka tada - koji stoje - i sada.
Razlog 4 - koji ce mozda isceznuti - ovo sto je br iznad rekao - meni se cini da je ta vakcina u principu zbrzana, i prateci sve informacije i dezinformacije - koje su nama, obicnim smrtnicima bile dostupne na netu - mnogo toga mi tu "nije cisto". Dakle ne prosto bolest-resenje, nego sva ona prica i ujdurma okolo/sa strane. E sad, dok dakle vakcine (verovatno pokasno) dodju do nas - slicno kao u onoj jednoj prethodnoj epizodi, u kojoj je g. Kon bio neko ko je bio kasnije i pod istragom - i koje smo bacili - u ostatku zapadnog sveta ce vec, verovatno toliko raje da se izbocka - da ce biti tesko moguce isfiltrirati /skriti informacije od javnosti, u smislu ako tu nesto nije o.k.
Razlog 5 - paaa, uglavnom se bavim prevencijom - dakle, trudim se da ne dovedem sebe ni u mogucnost da se zarazim.
Da sam na prvoj liniji odbrane - dakle - zdravstveni radnik, verujem da bi je primio bez blama.
*da potvrdim da sam i ja video nemalo, izuzetno losih posledica stava "ma lazu nas" "ma nije to nista" "ma to je obican grip" "ma farma-mafija zavera" "ovce nosite brnjice" i tako dalje...
Lavovi i slonovi su po prirodi, da izvinimo k...ceviti stvorovi. Misevi su, sa druge strane - oprezni. -da li je potrebno navesti - koja grupa ima veci problem sa bukvalnim, bioloskim opstankom? :)
regularan tip skroz
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Ja je primiti necu,osim ako budem primoran...a tada ce biti sputnjik a ne ovo zapadno govno :)
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

singer wrote:Ja je primiti necu,osim ako budem primoran...a tada ce biti sputnjik a ne ovo zapadno govno :)
PAzljivo procitaj tekst.
https://zena.blic.rs/zdravlje/svi-koji- ... be/ggpg5ts

Sad, ko izdrzi ovo i ne treba mu vakcina. :D

Zezam se, ali niko ovde ne moze da oceni sta je govno a sta nije. Niti ima znanja, niti tacnih informacije koje moze da shvati. Ni jedna zemlja na svetu nece rizikovati sa losom vakcinom, i nema tu price o govnima, a kod nas sta stigne stigne.

Ionakao se zna ko pravi najbolju medicinu na svetu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_BmneE3AcFM[/youtube]
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

singer wrote:Ja je primiti necu,osim ako budem primoran...a tada ce biti sputnjik a ne ovo zapadno govno :)
15 dana pre i 42 posle prijema ruske vakcine nema alkoholnih pića...zaštita počinje 8 nedelja posle prijema vakcine. Pitanje da li ta ruska vakcina leči od gripa ili alkoholizam.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
Post Reply