Covid19... bez teorija zavere mollim

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

Pa o-kej. zatvoris kafane, oslobodis poreza kafedzije, eventualno im uletis 'leba i mleko iz robnih rezervi i cao.
Doduse, moguce da je moj osnovni problem (kao i vecine globalne populacije), sto merim svet prema sebi - a ne -prema svetu. I onda tripujem da ako sam ja iz fazona - "ama necu da lizem gelendere i nepoznate ljude - nego 'ocu da provozam bajs", ili "ama nece moj matori to isto da radi - nego mu je u sklopu terapije redovna blaga fizicka aktivnost, plus, nista nikad skrivio nije, plus, nije bilo optuzbe, plus, nije bilo procesa, i na kraju, nije bilo presude na skoro dva metra kucnog pritvora" - da su takvi i svi ostali ljudi. Ono hladna i proracunata glava, - a ne kao muva bez glave.
E sad, sve vlasti u celom svetu, prate sve komunikacije recimo - i sigurno imaju algoritme koji im daju bolji uvid u realno stanje. (tipa - sad neko ko je zaduzen za sektor - u bilo kom de-beu, bilo koje zemlje - zna na keca (t.j. na pet klikova na tastaturi nekog kompa) - da nam kaze tacno, u plus minus jedan - koliko posto ljudi misle da je zavera, koliko posto ljudi misli da je zajebancija, koliko posto ljudi jedva ceka vakcinu, koliko posto jedva ne ceka, i tako dalje. - I u tom smislu - dakle svojih projektovanih ciljeva (ostati na vlasti), i svojih proklamovanih duznosti (briga o javnom zdravlju izmedju ostalog) - pokusavaju da naprave kompromise, i donose (debilne) odluke koje donose. Ne'm pojma.
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Vidis... dugo sam imao slicno misljenje, kako su svi ljudi pametni, obrazovani... ili barem velika vecina.
OK, nisu svi naravno imali trigonometriju u malom prstu, neko je imao drugacija interesovanja, ali su svi imali zdrav razum, i elementarnu logiku. Retko smo se palili na gluposti, mada je bilo par likova koji su uvek pokusavali da podvale neku prevaru (no takve smo prilicno brzo "resavali" :))

A onda me je surova stvarnost razuverila, i shvatio sam koja kolicina morona se krece unaokolo :(
Danas mi deluje ko da sam u skolu isao sa nekim eksperimentalnim odeljenjima sve suvih genijalaca.
User avatar
drBouz
Majstor
Posts: 380
Joined: 29 Sep 2020 09:51
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by drBouz »

kep duge plovidbe u penziji, kafanska diskusija (zemlja je ravna :) ) ... :
-ne ne, nije okrugla, ravna je...
-odakle ti to?
- pa evo vidi, zasto kad prodjemo kroz suec, a za australiju, nikada nismo isli direkt tamo, nego niz afriku dole do kraja na jugu, tu natocimo do cepa, i onda tek za australiju, ili 'vamo uz aziju, pa onda ud'ri...
- aha, o.k. - a koliko je odozgo do dole afrika - 10 000 i kusur km.
-o.k. -a koliko je odatle do australije?
-pa isto 10ak hiljada...
-o.k. a koliko dobacuje brod kad ga natocis do cepa? -11 000.
-o.k. a da ste raspalili diagonalu - suec-adelaid?
- pa 13ak.

aha. o.k. -vazi. da, ravna je.
:)
regularan tip skroz
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:pljesk: :smejanje:
Post Reply