Polina Gagarina - ma samo odsousajte

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

O ovome mozemo kokiko hoces jer recimo od ostalh da nazovem zvezda,
Pevacice vole da znaju gde su ...
Adelle - Celine Dion ...
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

@mbole

Ov oje dobro pevanje. tacka.
https://www.youtube.com/watch?v=GlrFEL0ZTMM79

Jedino mosko
Last edited by momirz on 08 Dec 2019 01:23, edited 1 time in total.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Nastja ima 2 oktave nize otpevano - mislim da se zove Vera.
Malopre pricail
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

@ja?
Sta, ko, kako... ?
Jedini komentar koji sam imao u temi je o filmu.

Lepo peva covek, al slusao sam mnogo njih koji mi se vise svidjaju.
To ne znaci da mislim su bolji, nisam kompetentan za takvu ocenu, samo se meni vise svidjaju.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Brkas skolovane i oblikovane glasoive, sa dobrim pevanjem. Pogledaj primere koje sam naveo, u vecini slucajeve radi se o pevacicama koje su glasove skolovale u klasicnim operskim skolama, i mogu da ih oblikuju na nacine na koje neklo ko nije prosao opersku skolu ne moze. Godine vezbanja od ranog detinjstva, pod kontrolom iskusnog ucitelja, sa tradiciojom od nekoliko stotina godina ne mogu da se preskoce. I to se cuje, sta god pevale.

Recimo Tarja i Floor su pevacice iz dve razlicite postavke istog metal benda, Nightwish. Cak i kada pevaju metal.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=57WsNYItbSU[/youtube]

Regula i Renata su ciste operske pevacice, skolovane, u svom elementu. Poslusaj samo zapreminu glasa kod Renate, sa minimalnom, relativno prostom pratnjom.

Elvor peva u dvozjucju, sa dva glasa u isto vreme, jedan iz dijafragme, drugi iz grla.

Sve to govori o zanatskoj vestini, i kvalitetu proizvedenog.

Za suprotni premer, evo jednog dobrog glasa, mozda najbolje rok pevacice iz svog vremena, ali opet, nije to to. Namerno u ociscenoj verziji, da se cuje samo glas.
Grace Slick
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dyMtIwobqbI[/youtube]

Postoji jos jedan problem u onom videu iz Sevastopolja. Ja napisah jos na pocetku, ali se previdelo. Na opadajucoj strani se lepo cuje Antaresov Autotune, tj plugin za softver za obradu zvuka, koji pegla greske u tacnom tonu. Cak i kada pevac otpeva pogresan ton, autotune elektronski promeni ton, i izgleda kao da neko peva savrseno. Kad se pretera cuje se uvek, kada neko samo ponegde gresi mozes da ga ponekad cujes.

E sad ovo zadnje jeste dobro pevanje, al imamo boljih domacih primera. Jos bolje, iz onog izbrisanog dela istorije koji jos nismo povratili.

Recimo

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=v-8FpvtW-Ew[/youtube]
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ne BR ne brkam. Nastja je skolovan glas. Polina nije.
No raspon i neko neskolovam kao ja moze da cuje.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Uz odobrenje Natasije Prihodko,
--- Peva za sve pare---
Misis da sam usla u duet onako.
I da zavrsim.Ovde stajem.
Last edited by momirz on 08 Dec 2019 16:09, edited 1 time in total.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

O Adelle... Dunb







































Od Adelle
Dumb

Zna da sam rekao necu vise.

Ovo je od nlih
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Ko voli operu, nek izvoli. To što neko ima školovan glas ne znači i da može sve da peva. Recimo, "Nothing Else Matters" - upropasti pesmu.
"Over the hills" - uvek me nerviralo kad neko pokušava da preeksponira svoje kapacitete. Dobro su prašile dok nisu počele da "zavijaju" ne bi li pokazale svoje operske kvalitete.
Isto kao ovi narodnjaci kada počnu da pevaju rock, a'l ne mogu da se reše trilera nikako :).
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Svako je svoj sudija, no da bi se prepoznalo nesto sto je dobro mora malo i da se obazuje. Inace opet zavrsismo gde ima bolja ..... recimo Cece.

Ne da nije usrala, nego je jedna od najboljih izvodjenja ikada. Ni jedan roker ne moze da pridje blizu ni u formiranju tona, ni u punoci, ni u kontroli. To sto ti ne umes to da cujes, niti da prepoznas kao kvalitet je druga prica. Obe su, zadnji poodobar broj godina po izboru pet najtiraznijih Hevi Metal casopisa najbolji zenski metal vokali. Tarja ne silazi sa prva tri mesta od 2000 i Wishmastera.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

U sustini sve se svodi na to koliko ko posveti vremena radu na sebi. Vecini je Ceca vrhunac muzickih kvaliteta. Isto kao sto im je Mirjam vrhunski pisac. Ta grupa je jako sretna sto Bracu Karamazove mogu da odgledaju u obliku filma kada dobiju lektiru. A tek Proces im je vrhunac dosade.

Sa druge strane imas one koji slusaju Dead Can Dance, i citaju Nila Spilera. Obicno iz one grupe koja nije gledala nego citala Karamazove. To sto je danas tu grupu pojelo opadanje vrednosti kulture i obrazovanja, zbog siranja ranih izma je posebna prica van ove teme.

Ako prabacimo na stolariju, dolazimo do onoga koliko kosta rende.
User avatar
momirz
Majstor majstora
Posts: 960
Joined: 22 Apr 2014 21:34
Location: Srbija-Kragujevac
Contact:

Post by momirz »

Ovde jesi u pravu
"U sustini sve se svodi na to koliko ko posveti vremena radu na sebi.
Ma rekla ti je Adelle
User avatar
bumbus
Precizni šegrt
Posts: 76
Joined: 29 Nov 2011 13:24
Location: Vojvodina

Post by bumbus »

Redovno pratim forum (iako se retko oglasavam), ali u poslednje vreme sam uhvatio sebe da cim vidim BR i momirz u istoj temi, preskacem. Uvek se na kraju svede na prepucavanje i vredjanje. momirz uvek obecava "tu prestajem", ali ne moze da izdrzi da ne odgovori, a BR cim neko ima drugcije misljenje i/ili ukus taj je needukovani neandertalac.

Da ne bude da divergiram od teme - apsolutno se slazem sa nlazovic za "Nothing Else Matters". Da li Tarja dobro preva? Sjajno! Da li mi se dopada i zelim da slusam njeno izvodjenje te pesme? Ne, hvala! Kao sto je i Michelangelo bio sjajan umetnik - vrhunski je oslikmiao Siktinsku kapelu, ali to ne znaci da bi mi se svidelo niti da treba njegova dela da ukrasavaju i unutrasnjost neke dzamije.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

BR wrote:Svako je svoj sudija, no da bi se prepoznalo nesto sto je dobro mora malo i da se obazuje. Inace opet zavrsismo gde ima bolja ..... recimo Cece.

Ne da nije usrala, nego je jedna od najboljih izvodjenja ikada. Ni jedan roker ne moze da pridje blizu ni u formiranju tona, ni u punoci, ni u kontroli. To sto ti ne umes to da cujes, niti da prepoznas kao kvalitet je druga prica. Obe su, zadnji poodobar broj godina po izboru pet najtiraznijih Hevi Metal casopisa najbolji zenski metal vokali. Tarja ne silazi sa prva tri mesta od 2000 i Wishmastera.
Izvođenje čega ? Opere možda, heavy metal balade nikako. Naravno da je potreban "kvalitet" pevača ili pevačice, ali ja muziku slušam tako da mi prija to izvođenje, a ne kao ti - frekvencmetrom :)
Ispade da ovi što ne mogu da izvuku 3 oktave, ne treba da se bave muzikom i sve što napraviše ništa ne valja. Još će da ispadne da zvuči bolje od originala.
To što ne voliš rok muziku je isto kao što ja ne podnosim operu. Nemoj da izvrćeš moje reči. Nisam rekao da nisu dobri vokali, već da me iritira to "k......enje" pri izvođenju iliti opera metal fazon.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ajd za pocetak procitaj pazljivo sve sta sam napisao od pocetka i probaj da u tome nadjes pomenute 3 oktave. Ili da bilo gde u mom postu nadjes pomenut raspon glasa kao jedan od obaveznih zahteva.

Pa da onda nastavimo raspravu. Inace je besmisleno.
Post Reply