Potreban savet više zidarske struke

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

:hurra: :pljesk:

Razlika izmedju tebe i "keramicara" (90% onih koji sami sebe tako zovu) je sto on to radi mnogo brze, al ti radis mnogo bolje :)
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 179
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

Nisam zaboravio coklu nego sam spucao više para i vremena nego što sam planirao. Imam neke stare podne pločice koje sam mislio da iskoristim za coklu ali mi se nisu svidele kako se uklapaju sa ovim sivim. Na slici se ne vidi ali fuge nisu bele nego neka isomat fug masa koju oni zovu oker. Žućkasta. Skvo birala a i meni se dopala kombinacija.Čak bih voleo da je još drečavija žuta.
Ne znam kako bi izgledalo da stavim, kao coklu drvo. 4 cola dasku da šibnem. Zaoblim malo gornju ivicu ruterom. Napravim ko visoku parket lajsnu. Ne znam, nisam pametan, razmišljam. Mada mi ona i nije bitna toliko, jako malo će se zida i videti od onog šta tu inače stoji.

Neće tu biti vode, bar ne namerno. Ne planiram da baš "perem" pod. A ne vidi se od jedne one crvene kocke imam i slivnik u podu. Još nisam testirao da li sam dobar pad napravio. To me žestoko namučilo i oduzelo vremena.

A što Peca kaže "nije to neki posao" nije ko ima alat za sečenje pločica, iskustvo , rutinu, bolju mešalicu za lepak, u treningu je, bira vreme pa ne mora da čeka da temperatura spadne ispod 45.Garaža ima metalna neizolovana vrata i gleda na zapad , usija se poslepodne, pa je moguće raditi leti do 2 sata pa tek uveče. A zbog mog posla to znači samo vikendom uveče. Razvuče se sve to.
I što kaže " ubediš sebe da voliš to da radiš"- nikad neću voleti ništa što kao materijal podrazumeva neku vrstu cementa. Znojim se ko gnu i cement i kreč me posle sat vremena pojedu kad se polepe po znojavoj koži. Potrošim onih kojekakvih pomada ko baba pred posetu unuka. Ne vredi.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Poenta plocica u garazi je da mozes da ih operes WAP-om (karcher, ili kako to vec zovu danas, aparat za pranje pod visokim pritiskom).
Sve sto se nalazi u njoj treba da bude podignuto od poda, na nogicama, i da mu ne smeta prskanje.

Daklem zaboravi dasku za coklu, i kako izgleda. Ovo je mesto gde je funkcija broj 1, 2, 3.... a negde na 356-tom mestu je izgled.

E sad... adko planiras da jednog dana od garaze napravis "sisic-bar" to je vec druga prica :)
User avatar
sonus70
Samostalni majstor
Posts: 179
Joined: 30 Jul 2017 10:38
Location: Novi Sad

Post by sonus70 »

Ondak cokla
Jawohl herr general
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ja sam vise: tovaris komesar :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

mbole wrote:Poenta plocica u garazi je da mozes da ih operes WAP-om (karcher, ili kako to vec zovu danas, aparat za pranje pod visokim pritiskom).
Da bi pod prao sa tim, trebao bi da stavi plocice i na zid. Poenta plocica je lakse odrzavanje, da moze da ih lako prebrise portvisem.
sonus70 wrote:Nisam zaboravio coklu nego sam spucao više para i vremena nego što sam planirao.

Na slici se ne vidi ali fuge nisu bele nego neka isomat fug masa koju oni zovu oker. Žućkasta. Skvo birala a i meni se dopala kombinacija.Čak bih voleo da je još drečavija žuta.
Sa fugama mozes kasnije imati problema, na primer cesto flekanje ako su svetlije boje i/ili ispadanje, pucanje. Zato mislim da je najbolje odmah staviti elasticne epoksidne fuge tamno sive boje i zaboravis na takve probleme i uvek je ko novo, kao sto stavljaju po samouslugama.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ne moraju plocice i na zid. dovoljno je da boja bude neka koja se ne spira lako.
Neces tuci direktno jakim mlazom po zidu, samo speres ono sto uprska pri pranju poda. Ugao gde dodje cokla je vec druga prica, i tu se najcesce nakupi dljubre, koje moras da isteras direktno mlazom.

Imao sam takvu kom binaciju u servisu. Radilo.
Post Reply