Program za crtanje namjestaja CORPUS

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

To verovatno postavljaju takav uslov da ne bi bilo da su oni pogresili a kad se radi o mpr fileu to koriste CNC masine a oni nemaju cnc programera vec samo operatera samim tim i nemaju mogucnost da ispunjavaju zahteve pojedinacne proizvodnje.
Corpus ne koristim ma da sam se malo informisao i oprobao cini mi se kao dosta ogranicen program.
Ako vec traze mpr file on moze lako da se napravi od dfx filea izvedenog iz auto cada prema odredenim layerima ( to bi vec oni trebali da rade nakon dobijenog crteza).
Treba znati marku i tip masine i onda im mozes i sam napraviti taj mpr file ( malo je prekomplikovano ali....)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

poceo sam malo crtati u fusion-u 360 i stvarno je program odlican.
vidio sam da ima i cam opciju, odnosno da se "napravi" program za cnc, dakle dubina, pozicije, putanja kojom ce ici glava cnc-a i ostalo. postoji hrpa file formata u koje može izbaciti program. u njemu pišu sve koordinate i na kojoj buši a na kojoj se miče.
skinuo sam plugin za neki woodwop jer on isto ima mpr format. sad ne znam da li je taj mpr format isti kao i onaj koji koristi corpus. trebao bi biti, zar ne?
zar nije dxf file 2d? jer samo 2d mogu dobiti dok radim export iz fusion-a.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

Da li corpus ocitava mpr file ne znam ali woodwop je program koji cita mpr file i on pokrece Weeke cnc obradne nectre a iz dxf filea mpr se mozes izvesti pomocu woodwopDXF file import programa.
Za plocaste materijale i nema potrebe raditi nista 3D vec samo 2D i odrediti dubinu secenja/busenja/glodanja....
Ma, samo ti komplikuju, probaj na nekom drugom stovaristu....
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

najvjerojatnije je ovo šta kaže kole-stolar. nemaju cnc programera nego samo operatere pa se ni ne žele sa time zezati.
sad sam im poslao mpr, sat i dxf file, od nečega budu morali uspjeti to napraviti.
oni su mi najbolji jer su brzi i jedini imaju mogućnost printanja imena na daske (uz dimenziju piše "gornji element bok"), ostali nemaju.
ako se trebaju bušiti rupe za ekscentre onda 2D nije dovoljan jer treba rupa na strani širine 18mm i na samoj dasci.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

To sto si im poslao nece moci da importuju u Corpus.
Ceo trik je da njihov Corpus moze da kreira fajl prilagodjen njihovoj masini. Da znas koja je, i ti bi mogao da ga kreiras.
To je i dalje 2D ;) samo ima dodatne informacije o dubinama busenja, alatima,...
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

aha, znaci da ih pitam koju masinu imaju? jer vidio sam da u fusion-u ima more toga.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Za starije moras znati i koju kontrolu imaju, za novije samo model.
Daj za pocetak model pa da nadjemo resenje
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

evo javili su mi da ovo dobiju dok otvore mpr file.
čini mi se kao da mi xyz osi nisu dobro podešene.

Image

ponovno sam napravio mpr file i za sva bušenja stavio gornji lijevi kut kao početak xyz osi. sad čekam da mi jave da li je dobro ili ne.
samo ne znam kako složiti ako hoću i na boku bušiti rupe. jer koliko sam skužio z os je uvijek dubina bušenja. ako imam rupe na gornjoj strani i na boku, onda mi nije ista z os.
Last edited by ninja on 07 Sep 2018 10:12, edited 1 time in total.
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

da li netko od vas koristi woodwop?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Ja sam se svojevremeno igrao. Sta te muci?
User avatar
ninja
Majstor stolar
Posts: 476
Joined: 19 Dec 2010 22:59
Location: Zagreb

Post by ninja »

da li imaš ideju zašto mi rupe tako bježe od daske? sve xyz osi sam stavio da kreću iz istog mjesta i opet isto.
Post Reply