Secenje metala u hobi varijanti

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
BlackStecker
Šegrt
Posts: 26
Joined: 28 Jun 2016 22:17
Location: Pancevo

Secenje metala u hobi varijanti

Post by BlackStecker »

Veliki pozdrav svim clanovima,

voleo bih da cujem vasa misljenja o sledecem... dosta svojih hobi projekata pravim sa metalnim kosturom - kutijasti profili 30x30, 50x50, i tako dalje.
Naravno, kao i svi ja secem to rucno sa brusilicom, ali sam jako svestan stetnosti abrazivnih ploca po organizam (nosim zastitnu opremu).

Moja nedomica jeste da sam planirao da kupim takozvani "ger za metal" (cirkular za metal) jer bi mi jako olaksao secenje, sekao bih pod pravim uglom, znate i sami razliku kada radite rucno sa brusilicom. E sad, fora je u tome sto sam imao prilike da iskusim secenje sa hladnim rezom (cold cut) i od tada sam resio da jednom nabavim taj cirkular sa sebe, jer 'em nema petljanja sa abrazivnim diskom, 'em mi pluca nece stradati.

DeWalt DW872 je dosta popularna masina za ovo, i video sam da se na UK i slicnim sajtovima krece cena oko 220-250eur... i onda sam imao sta da vidim, kod nas u Srbiji je oko 80.000din! Isto vazi i za Evolution. Neverovatno. Gledao sam inace i bansek-testeru za metal i kod nas kostaju oko 450eur sto je opet veca cena.

Da ne gnjavim mnogo sa pisanjem, sta vi mislite o ovim masinama i sta se moze uraditi po pitanju cene... kupiti u inostranstvu pa doneti, naruciti sa nekog sajta?
Video sam da Gude ima banseke od 210eur doduse su hobi marka mada za moje potrebe bi bilo ok. Da li ima Gude distributer u Srbiji?

Hvala unapred i veliki pozdrav jos jednom :buga:
Post Reply