Livene noge za stilski namestaj

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
fizicki radnik
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 05 Mar 2010 00:25
Location: Beograd

Livene noge za stilski namestaj

Post by fizicki radnik »

Nadam se da je neko ovo video/ radio ili da je bar upoznat sa materijalom koji je koriscen....
Dobio sam stilsku fotelju iz engleske za sredjivanje te fotelje su poznate pod nazivom nursing chair , sva je pod meblom jedino noge se vide, noge prljavo bele boje..
samo sto sam krenuo da sredjujem noge da spalim belu boju fenom zasmrde nesto i tek onda shvatim da mi se noga TOPI...
Tek onda shvatim da je noga od neke gumeno plasticne smese i da je tako izlivena.
Zavrsim ja uspesno to , samo uradim imitaciju drveta preko one bele boje...
Proslo dosta od tada i dan danas nisam nasao kako i od koje smese je moguce izliti tako nesto. u medjuvremenu sam i svasta radio pa imam dosta iskustva sa poliesterima, epoksidima vanilnim smolama , ali nisam ponovo naisao na onako neku smesu

Da li neko zna uopste o cemu pricam, pomoglo bi mi ako je neko radio ili cuo za ovo livenje nogu da me uputi gde da nadjem jos informacija
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

U pitanju je poliuretan visoke gustine.ili ti pur pena 600-1000 kg u kubiku Italijani rade ogledala i slicne stvari.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Ja se sreo sa krevetom od tog materijala. Jos ga isfurnirali
User avatar
fizicki radnik
Majstor početnik
Posts: 103
Joined: 05 Mar 2010 00:25
Location: Beograd

Post by fizicki radnik »

ma nije mi jasno jel to zbog zelenih, tek vidim te noge kostaju u UK £25-26???? KOliko li su tek noge od punog drveta?
Sad ne znam , imao sam priliku da lijem pur penu , da neke su imale sasvim druge karakteristike od ove zidarske, bile su vise ko sundjer, ili ono sto zovu memorijska pena.
Ove noge su pocele da se tope ali sam mogao da radim sa njima da spaklom navucem materijal gde je bio, za pur penu ne znam doduse nisam proveravao da li te druge kad se izloze visokoj temp obicno se samo istope i to je to
Post Reply