O instagramu, fejsbuku, tviteru.. Pogledati!

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ajde da se ne lazemo, cim si nekome dao svoje mail adrese, nekakve podatke i slicno, naravno nisi procitao EULA, posto to niko normalan ne moze da procita, a taj neko je sam po sebi "djubretar", samo je pitanje vremena.
Davno sam nesto pogledao, i secam se da me je odbilo u sekundi, posto je trazio nesto tipa telefona (mozda nije bas to al uglavnom nesto sto nemam nameru da delim).
A koliko su "fini" govori br-ov post.
Sve da imaju gole tete koje seku lastine repove... ne zelim da ih gledam. No pronacicu ja vec lagodan nacin da ih potamanim u pretragama :)
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Imaš mail na Yahoo ili Googletu .... Završio si priču. I Android kad upališ traži ti mail adresu, jelte, Gmail nalog .. Sve u svemu, ako misliš da se zaštitiiš, plastična operacija i u zemunicu :)
Ili se pomiriš da te neko prati i ima sve informacije o tebi jer si mnogo bitan faktor za cia , bia, mia, fia i ostale. Pa samo prateći tvoj GSM signal zna se kompletno tvoje kretanje kao i sa kim si bio.
Odosmo u off . Meni te glupave mailove Gmail sve stavlja u 2 posebna foldera, Social i Promotion koje obrišem s vremena na vreme.
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

BR wrote:Lazovicu, Vesper ima i vrlo ozbiljan sajt, a ovo na Facebooku i INstagramu sluzi samo za reklamu. Recimo, nikada ne bih kupio nesto od nekoga ko nema sajt i ima samo facebook,, posto to govori o neozbiljnosti. Clan sam nekoliko grupa kolekcionara alata na FB-u, i vrlo retko sam u njima video neki ozbiljan post, koji nije postojap na nekom drugom sajtu.

A sto se postavljanja fotografija tice, razlog za njihovo postavljanje na instagram ili FB a ne na forum moze da buide samo lenjost. Danas je registracija domena, i placanje hostinga relativno prosto, pogotovo za nekoga kome treba nesto malo bloga i storage za fotografije, tako da je besmisleno igrati se sa sajtovima koji nemaju nikakva postovanja za autorska prava.

Od svega mi je najgori Pinterest, koji kompletno pociva na kradji..Na srecu pa Google IMG search pronalazi fotografije i na njemu a onda nije preteran problem dokazati ko je vlasnik..
Ja bi samo referirao na ovaj dio o FB i da nema netko svoju stranicu. Ono sto ti FB omogucuje je da imas relativno brz distribucijski sistem koji ti iskreno nemozes ni za 10 god napraviti na svojoj web stranici. Radio sam web stranice za vece kompanije di moras zabiljeziti svaki trag misa, na konto toga vidis di klijent na stranici lupi cak i klik u prazno te u ta polja ciljano stavljas reklame i slicne stvari. FB je ogroman alat za brzo rasirivanje vijesti, bilo lose bilo dobro samo ga treba prisvojiti i dobro iskoristiti ja ga nevolim no ono sto s njim mozes napraviti je malo cudo. Ja to uvijek usporedujem da svatko tko otvori firmu FB moze sam kontrolirat uz malo paznje ucenja i volje, to moze postat zamjena za nekog ciku iz marketinga, dok ako otvoris svoju web stranicu nitko te ne moze naci na trazilicama posto je to ovisno o posjecenosti + jos drugi parametri.

Instagram je po meni najbolji od svih, zasto? samo gledas slike i video, "opustanje" mozga nema toliko teksta kao kod FB + reklame su stvarno minimalne.
Pinterest za skupiti ideje nabrzaka dusu dao, mislim da je svima jasno da kad jednom stavis na web sliku ili nesto, tesko da ces ikad to skinuti a da se nece 100 ljudi pozvat da je to njihovo.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

FB je ogroman alat za marketing. Nesto cega se gadim. Nauka kako prodati m za b. Kako slagati da budale ne primete, al meni to vredja inteligenciju.
Dragi moj imenjace, znaci ti si jedan od onih...
A da se neko zaebe i pocne da pravi kvalitetne stvari i ulaze u to umesto u varanje naroda, podmetanje pod klik...
Jeste, staromodan sam, gadi mi se "moderno poslovanje"...

Lazovicu, ne secam se vise, al nije bilo prosto tipa mail adrese (imam ih bar jedno 3 za takve namene). Secam se da mi je trazio nesto tipa telefona ili tako nekako.
Nemam problem da me neko prati (bia cia...), ali mi ozbiljno ide na ganglije spamovanje i nudjenje onoga za ono, targeting... kako bih voleo da nekog od takvih sretnem uzivo... da mu objasnim neke stvari.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

meni kad trazi broj telefona, ja ga otkacim. Mada, sve ti je dzabe kad ti Android aplikacije pokupe sve podatke, mail, sms, phonebook, call log ... I meni se gadi, al onda nema smartfona.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Ako nemas Facebook na telefonu, onda ti nista ne pokupe. Za surfovanje se koristi TOR, za dopisivanje Signal, i nema problema. A opet imas smartfon.

A kod kuce instaliras Tails, i pevas.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Drustvene mreze однокласники I в контакте. Za surfovanje яндекс I snalazim se nekako, zasticen naravno касперски
Post Reply