O instagramu, fejsbuku, tviteru.. Pogledati!

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

O instagramu, fejsbuku, tviteru.. Pogledati!

Post by Tihomir »

Ne znam da li je bila ovakva tema, ali bih imao želju da se skupimo i na tim društvenim mrežama. Praktičnije je objavljivati svakodnevne slike, gde se može lajkovati, komentaristati, deliti i slično. Pametni telefoni su uvek sa nama i zato mislim da je lep predlog (ako me razumete). I naravno ne zapostaviti forum!
Podelite ako već imate svoje profile pa se družimo i tamo! POooooozzzz :)
Last edited by Tihomir on 23 May 2017 22:00, edited 1 time in total.
User avatar
daleko
Vrhunski majstor
Posts: 1394
Joined: 08 Apr 2015 19:41
Location: Rusija svuda negde

Post by daleko »

Jos mi samo to fali...... Drustvene mreze.....
User avatar
Tihomir
Šegrt
Posts: 34
Joined: 07 Dec 2016 00:52
Location: Beograd

Post by Tihomir »

https://www.instagram.com/woodart_studio_tihjani/?hl=sr

Pokušaj da otvoriš ovo i vidiš o čemu je reč! :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

I cemu to sluzi? Imas forum, nema potyrebe siriti pricu na sto mesta.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Nije stvar u sirenju price, vec je postavljanje slika ovde ozbiljno maltretiranje, pogotovo ako hoces da ih kacis direktno na forumu. Da bi sliku spakovao na 100 kb izgubis neko vreme, pa onda upload slike na forum, pa copy/paste u temu. Nije los onaj photobucket, ali opet ... Isto tako nije realno da skupljamo i po facebook-u. Ako neko hoce da postavi slike na instagram-u, slobodno. Samo neka stavi u potpisu link pa ko hoce neka gleda. Za pocetak, jac cu da postavim dva linka pa da vidim sta ce BR da kaze :)

https://www.facebook.com/vespertools/

https://www.instagram.com/vespertools/
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

dobro je ovako
inace smo mi napravili grupu na fejsu paralelno sa forumom kreativni forum u pitanju bio
svi se preselili na fejs a forum stoji mrtav
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
borism25
Majstor
Posts: 351
Joined: 22 Sep 2015 21:02
Location: Osijek - Hrvatska

Post by borism25 »

https://www.instagram.com/borismunk/

kome je po volji moze pogledat :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Hvala, ali ne hvala.
User avatar
Kole-Stolar
Majstor majstora
Posts: 695
Joined: 12 Jun 2012 14:02
Location: Backi Petrovac

Post by Kole-Stolar »

@nlazovic
Zasto smanjujes sliku ? ako je veca server to odradi automatski ako se ne varam :)
Ja uploadujem direktno iz foldera gde arhivisem slike i u originalnoj velicini stavljam na forum, jedino je malo maltretiranje sto mora jedna po jedna al ne postavlja se svaki dan pa je podnosljivo :)

I ako koristim drustvene mreze tj samo facebook ipak nisam za to da idemo i na neku drustvenu mrezu, nastace haos ako bude mnogo toga i vamo i tamo i onda je tesko pratiti sve a s druge strane forum se lepo moze pregledati i preko telefona :)
Sve je moguce, za nemoguce treba malo vise vremena !
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

nemam nista od navedenog(i ne treba mi)...:)

p.s. ali imam pametni telefon :skratta:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nacin na koji forum smanjuje slike nazalost nije bas... najpametniji.
U sustini uvek ih previse smanji.
Neka optimalna rezolucija je 1024X768 ili bar 800X600, a forum ih sece na 640X480
Tako da je bolje smanjiti ih na racunaru, tako da padnu ispod 100kb (sto je sasvim izvodljivo za 1024X768), pa tako uploadovati.
Ili koristiti neki od servisa tipa postimage pa na forum ubaciti samo thumbnail.

Ali... po meni je to sitan trosak za ono sto se dobija.

Zadrzali smo se na relativno matorom softveru koji tera forum, posto je istovremeno i najmanje zahtevan, kako sa klijentske tako i sa serverske strane. Plus, bilo je vremenom puno izmena, tako da je sve i svasta tu uvezano, i veliko bi bilo pitanje kako bi proslo eventualno prebacivanje na phpbb ili neku slcnu platformu.
Meni licno se cak dopada "cist" izgled punbb-a, bez kojekakvih kozmetickih dodataka i kerefeka, koji u sustini samo smetaju. No, posto je mator, za nejga se ne razvijaju dodaci, tako da mu je ta druga strana mana.

Drustvene mreze su neka druga prica, u susitni eksplodirala zbog marketinga i neutoljive ljudske zelje da se zaviri u tudj tanjir.
Iskreno... prilicno se gadim obe stvari (ovo je moje privatno misljenje, ne zvanican stav foruma).
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Lazovicu, Vesper ima i vrlo ozbiljan sajt, a ovo na Facebooku i INstagramu sluzi samo za reklamu. Recimo, nikada ne bih kupio nesto od nekoga ko nema sajt i ima samo facebook,, posto to govori o neozbiljnosti. Clan sam nekoliko grupa kolekcionara alata na FB-u, i vrlo retko sam u njima video neki ozbiljan post, koji nije postojap na nekom drugom sajtu.

A sto se postavljanja fotografija tice, razlog za njihovo postavljanje na instagram ili FB a ne na forum moze da buide samo lenjost. Danas je registracija domena, i placanje hostinga relativno prosto, pogotovo za nekoga kome treba nesto malo bloga i storage za fotografije, tako da je besmisleno igrati se sa sajtovima koji nemaju nikakva postovanja za autorska prava.

Od svega mi je najgori Pinterest, koji kompletno pociva na kradji..Na srecu pa Google IMG search pronalazi fotografije i na njemu a onda nije preteran problem dokazati ko je vlasnik..
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pinterest mi tek ide na... iskace u gomilama na pretragama, al je ko i fb... uclani se da mozemo da te maltretiramo, pa onda mos da vdis ono sto ti djubri pretragu.
Plus ovo oko prava sto si naveo.
Mada, ja bih radije da ga google ignorise ko fb.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Bolje da Google pretrazuje Pinterest, inace bi bilo tesko naci svoje fotografije kojima se drugi hvali. Skoro sam uspeo da ih nateram da ukinu dva naloga zbog krsenja autorskih prava, posto su maznuli moje fotografije, i ne samo moje, nego nekoliko stotina drugih.

A nesto mi se ne da da na svaku fotografiju postavljam ogromni watermark celom dijagonalom.
User avatar
nlazovic
Majstor majstora
Posts: 577
Joined: 22 Jan 2013 16:03
Location: Beograd, Blok 45

Post by nlazovic »

Na googletu nemas sortiranje po tipu koji trazis. Recimo, otkucas "dovetail joints", a Pinterest ti odmah izbaci milion slika bas na tu temu. Ne znam kome Pinterest pravi djubre kad lepo selektujes da te ni o cemu ne obavestava i vozis. Meni dodje ko jutarnje novine, otvoris, izvrtis par ekrana da vidis ima li nesto interesantno. Naravno da ima puno djubreta, al isto tako BR redovno subotom ide na buvljak gde tek ima djubreta, al se i nadje ponesto :)
Post Reply