DeWalt i Makita sa kupujemprodajem?

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

DeWalt i Makita sa kupujemprodajem?

Post by Bojan88 »

Da li neko ima iskustva sa el. alatom koji se prodaje na na navedenom sajtu? Kontam da su neke Kineske kopije posto alat koji kosta 200+ eura u radnji kod njih je 50-70€...
Last edited by Bojan88 on 27 Jan 2017 15:59, edited 1 time in total.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

da, ima puno plagijata, Belanovic prodaje originale na tom sajtu: http://belanovic.kpizlog.rs/index.php?data[page]=1
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

Ma ok to, znam i ja gde bih kupio original, ako kod nas u Srbiji jos tako nesto postoji. Nego me interesuju ove kopije. Da li su npr bolje od recimo Skila, Womaxa, Bavarie i sl?
User avatar
miloscale
Majstor majstora
Posts: 779
Joined: 08 Sep 2011 00:29
Location: petrovac na mlavi
Contact:

Post by miloscale »

Bojan88 wrote:Ma ok to, znam i ja gde bih kupio original, ako kod nas u Srbiji jos tako nesto postoji. Nego me interesuju ove kopije. Da li su npr bolje od recimo Skila, Womaxa, Bavarie i sl?
ja sam kupio jedan makitin amerikaner i gle cuda radio tri dana dok nije izgoreo platio sam ga 3500 u radnji je takav oko 13000
pa tisad vidi nijeza krivi magarac
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

To je najnizi kvalitet alata koji postoji. Sluzi da mozes da kazes da imas Makitu, De Walta, i slicnu marku.

Za zaobilazenje.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Desava se da ima i kvalitetnih plagijata, nije bas sve kao ranije, ali najcesce je problem u jeftinim materijalima. Pre 5-6 godina gledao sam jednu emisiju na TV RAI-UNO o plagijatima na italijanskom trzistu, napravljen je test jeftinih roba poznatih marki, koja se prodavala na ulicama i po 20 puta nizoj ceni, bila je uglavnom proizvedena od strane Kineza koji posluju u Italiji ili svercovana. I ispitivali su kvalitet takvih proizvoda i nasli na primer da su plagijati Benetonovih majica kvalitetniji od originala. Zato se ne moze uvek biti iskljuciv, iako uvek stoji pretpostavka da je šund uvek jeftiniji.
Last edited by Pezzo on 27 Jan 2017 18:39, edited 1 time in total.
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3819
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Post by BR »

Alat nije majca, pa da bude jeftiniji zato sto se pravi lokalno tamo gde imas dobar pamuk.

Kod tih jeftinih kopija, najbitnija stavka u svemu je maksimalna usteda. Sta mislis koliko kosta u proizvodnji bilo sta, sto se u Beogradu, posle ko zna koliko ruku prodaje za 40 eura. I kakav kvalitet lezajva, zice, baterija mozes da stavis u takav alat.
Post Reply