Novi telefonski brojevi u Srbiji: 112 i 00

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Novi telefonski brojevi u Srbiji: 112 i 00

Post by mbole »

Nema bas nikakve veze sa stolarijom, al ovo i jeste konferencija za takve stvari :)

Danas cuh na radiju da se od ponoci pozivni za inostranstvo menja sa 99 na 00. Cisto da znate, sto tetka iz Munchena ne dize slusalicu.
"+" na mobilnim telefonima naravno i dalje funkcioise (on je inace univerzalni izlaz na medjunarodnu liniju i u sustini ga operater na koga ste povezani menja odgovarajucim ciframa koje vaze u zemlji u kojoj se nalazite).

Pocinje (nije preciziran datum) uvodjenje telefona hitnih sluzbi 112, koji ce zameniti postojece 92, 93 i 94 (policija, vatrogasci, hitna pomoc), odnosno objedinjavanje centra za poziv ovih sluzbi. Prvo ce startovati u Beogradu, pa ce se postepeno uvoditi i u ostale gradove.
Usput 112 je univerzalno rasprostranjen (izuzev u USA gde koriste 911), tako da vazi u najvecem delu Evrope, ali i u Aziji (ne znam za ostale kontinente). Na primer mobilni telefoni mogu da pozivaju ovaj broj cak i kada nemaju kredita, kada se nalaze u mrezi u kojoj nemaju roming, itd.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

mbole wrote:Nema bas nikakve veze sa stolarijom, al ovo i jeste konferencija za takve stvari :)
Pocinje (nije preciziran datum) uvodjenje telefona hitnih sluzbi 112, koji ce zameniti postojece 92, 93 i 94 (policija, vatrogasci, hitna pomoc), odnosno objedinjavanje centra za poziv ovih sluzbi. Prvo ce startovati u Beogradu, pa ce se postepeno uvoditi i u ostale gradove.
Usput 112 je univerzalno rasprostranjen (izuzev u USA gde koriste 911), tako da vazi u najvecem delu Evrope, ali i u Aziji (ne znam za ostale kontinente). Na primer mobilni telefoni mogu da pozivaju ovaj broj cak i kada nemaju kredita, kada se nalaze u mrezi u kojoj nemaju roming, itd.
Bole hvala na informisanju. A ima itekakve veze i sa stolarijom. Sačuvaj nas Bože od toga ali uvek su mogući požari, samopovređivanja ili obijanja radionice.
Evo vidiš, meni je promakla ta vest o uvođenju broja 112, hvala Bogu da su se toga setili.
Ja imam u mobilnom sva tri broja (92, 93 i 94) ali i panici jednostavno otkaže mozak.
Jednom sa na Ibarskoj bio neposredni svedok nažalost teškog sudara, malte ne sam jedva izbegao da ne uletim u to što se predamnom desilo. Izleteo sam iz kola i u trku prema mestu sudara usput pozivao (po meni) prvo hitnu pomoć. I zadivno čudo odmah dobio vezu : "Sad je tačno 18 časova..." itd.
Eto u panici nisam se setio broja 94 i otkuco 95. I nije smešno, danima sam bio besan samog sebe u gluposti ili zbrci u glavi kada se tako nešto desi.
Ovo je pravi način da čovek može izabrati jedan jedini broj koji je lako zapamtiti.
Još jednom hvala na korisnoj informaciji.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
DrNikola
Majstor stolar
Posts: 455
Joined: 12 Mar 2008 22:41
Location: Beograd
Contact:

Post by DrNikola »

HVALA!!!!!!!!:lol:
Post Reply