Stolari i nakit na ruci

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
trnac
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 23 Sep 2015 19:30
Location: Zagreb

Stolari i nakit na ruci

Post by trnac »

Naletio sam na YT-u i ostao iznenađen...

https://www.youtube.com/watch?v=efWex0iEfik

Lik na desnoj ruci ima metalnu narukvicu koja leprša oko ruke i vrišti kako će negdje zapeti.
Na lijevoj ruci nosi sat pozamašne veličine i prsten.

Prsten još razumijem, ali narukvica i sat su mi previše :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Sad... za konkretan posao koji radi, to i nije tako strasno.

Belt nije bezopasan (skida kozu samo tako), ali ne moze da "zakaci i povuce" ko sto to rade stolarski alati.
Drugim recima, u ovom konkretnom slucaju on rizikuje da sjebe sat, narukvicu ili burmu... ali one mu ne predstavljau dodatnu opasnost po prste.

Burmu i inace ne nosim posto mi smeta. Imao sam dobru volju, probao, izdrzao jedno 15 dana i batalio. Jednostavno ne mogu da kucam a to radim po ceo dan.
Narukvice i bilo kakav drugi nakit i inace ne nosim, a sat skidam, opet prvenstveno zato sto mi smeta. Posto radim uglavnom rucnim alatom (bilo na sopstveni bilo na elektricni pogon), on opet ne predstavlja neku opasnost, posto nema sta da zakaci, to jest svi "mrdajuci" delovi su daleko od ruku.

Kod stacionarnih masina je vec situacija potpuno obrnuta, i obavezno treba skinuti sve takve drangulije. Meni je jedina "masina" s kojom dolazim u dodir stubna busilica, i obavezno skidam sat kad radim sa njom.

Sad mi pade napamet, lancici i ogrlice su verovatno najopasnija sorta, i njih bi trebalo obavezno skinuti i kod rada rucnim elektricnim (jbg... ne nosim nista od toga, pa dok se setim sta sve postoji :))
Post Reply