Amateri

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Hornbeam
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 237
Joined: 15 Dec 2013 21:29
Location: Bosna i Hercegovina, Tuzla

Post by Hornbeam »

ISkreno više me je drvo zanimalo ali eto a najmanje sam oko njega radio, pa u principu uzmem one trake pa zaheftam ih, najmoćni mi je bio onaj pistolj na zrak zaheftam ih, pa onda stavim spuzvu, pa naslon pa platno ali sam se i sa spricom lepilom malo uprskao jer sam pocetnik, ali kaze nije ovo za tebe..
MA ja mislim da se radi serijski u ovoj firmi ima radnica sto prave platna siju kozu itd, fali mi zareza, ali ima onih sto prave kostur i ima nas sto to sve na kraju finisiramo ja sam volio da mi je dao nesto da rezuckam zakivam a ne odma na ove spuzve ali eto sta je tu je, dosta vremena bi bleno ko tele nije da nisam bio vrijedan ali kad napraviš pa ne valja uzmi šarafciger povadi one sad sto si zakcuao, pa ponovo, a tako se i materijal steti i moram radnike zvati da mi pokazu bilo ih je dosta i stalno nekoga ometati jer ne znam prvi put se susrećem sa tim.

PA maricaivica tacno ej znam kako se pravi dvosjed ali teoretski kako izgleda i maalo prakticno sta sve ide. Onako mene je vise zanimalo od drvetu da sam poceo.
Ovako građevinskim zargonom odma me je sa temelja bacio na krov.
Last edited by Hornbeam on 16 Jul 2017 01:28, edited 1 time in total.
Sve ima svoj vijek trajanja.
User avatar
sasasasa
Velemajstor
Posts: 1730
Joined: 05 Apr 2016 18:36
Location: Prijedor

Post by sasasasa »

Kad smo već kod toga, kakva su vaša iskustva sa gurtnama (tim trakama što se heftaju)? Ja sam nedavno stavljao elastične na fotelju i nekako mi se previše uvijaju... Jesu li bolje one "čvrste", ne znam kako da ih nazovem...
User avatar
trnac
Precizni šegrt
Posts: 96
Joined: 23 Sep 2015 19:30
Location: Zagreb

Post by trnac »

Meni je stolarija hobi, ništa ozbiljno. Više popravci i sitne gluparije nego ozbiljni projekti.
Post Reply