Azmafon i izolacija od saobracajne buke

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

metabo wrote:Da, ali opet ostaje nerešen problem "buke" koja dolazi od ukućana. Ako se na pravilan način izvede postavka roštilja i Azma ploča, tada je jedini problem kako dishtuju vrata između trpezarije i sobe. Ja bih njih tapacirao. I to pošteno. Opet u kombinaciji sa nekim Azminim fonskim proizvodom.
NEma potrebe za tapaciranjem... barem ne zbog "buke" iz susedne sobe... Kelah smo vec pomagali oko toga
viewtopic.php?id=650
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

boggy wrote:
metabo wrote:Da, ali opet ostaje nerešen problem "buke" koja dolazi od ukućana. Ako se na pravilan način izvede postavka roštilja i Azma ploča, tada je jedini problem kako dishtuju vrata između trpezarije i sobe. Ja bih njih tapacirao. I to pošteno. Opet u kombinaciji sa nekim Azminim fonskim proizvodom.
NEma potrebe za tapaciranjem... barem ne zbog "buke" iz susedne sobe... Kelah smo vec pomagali oko toga
viewtopic.php?id=650
Da, da. To sam potpuno prevideo. Dobra rešenja ne treba menjati lošim i zastarelim.

Ne znam da li si razmišljao o doturu vazduha u trpezariju. Mislim, ako sve savršeno dihtuje Kelah u neko doba noći može ostati bez svežeg vazduha i onda, kao neminovnu posledicu, imati nemiran san.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

metabo wrote:
boggy wrote:
metabo wrote:Da, ali opet ostaje nerešen problem "buke" koja dolazi od ukućana. Ako se na pravilan način izvede postavka roštilja i Azma ploča, tada je jedini problem kako dishtuju vrata između trpezarije i sobe. Ja bih njih tapacirao. I to pošteno. Opet u kombinaciji sa nekim Azminim fonskim proizvodom.
NEma potrebe za tapaciranjem... barem ne zbog "buke" iz susedne sobe... Kelah smo vec pomagali oko toga
viewtopic.php?id=650
Da, da. To sam potpuno prevideo. Dobra rešenja ne treba menjati lošim i zastarelim.

Ne znam da li si razmišljao o doturu vazduha u trpezariju. Mislim, ako sve savršeno dihtuje Kelah u neko doba noći može ostati bez svežeg vazduha i onda, kao neminovnu posledicu, imati nemiran san.
ako ne zeli da se bavi zvucno izolovanom ventilacijom... neka otvori prozor :P :lol:
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

ako ne zeli da se bavi zvucno izolovanom ventilacijom... neka otvori prozor
Ja sam malo razmišljao i na tu temu: kako voda koja dolazi iz česme uvek ima u sebi rastvoren i kiseonik tu činjenicu treba iskoristiti jer će kiseonik OBAVEZNO sa mesta većeg parcijalnog pritiska (voda iz česme u kuhinji) prirodnim putem strujati ka mestu manjeg parcijalnog pritiska (trpezarija). Å to se pusti više da teče voda to će biti i više kiseonika u trpezariji, a dobićemo i željeni efekat vodopada.
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

metabo wrote:
ako ne zeli da se bavi zvucno izolovanom ventilacijom... neka otvori prozor
Ja sam malo razmišljao i na tu temu: kako voda koja dolazi iz česme uvek ima u sebi rastvoren i kiseonik tu činjenicu treba iskoristiti jer će kiseonik OBAVEZNO sa mesta većeg parcijalnog pritiska (voda iz česme u kuhinji) prirodnim putem strujati ka mestu manjeg parcijalnog pritiska (trpezarija). Å to se pusti više da teče voda to će biti i više kiseonika u trpezariji, a dobićemo i željeni efekat vodopada.
E... nemoj... prekjuce su me ubedjivali da se strujni filter (onaj za zamrzivace, za napajanje) ne treba ukljucivati u struju vec samo spravu koju "stitis" ubodes u njega i sve treba da radi... ziveli! :rolleyes:
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Živeli :)
User avatar
Kelah
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 03 Sep 2008 13:50

Post by Kelah »

OK,znaci pluta ne apsorbuje bas nesto.
A videla sam da postoji i neka firma,zove se Elvir,i prodaje neke italijanske apsorpcione panele.Pa racunam,ako im vec naziv kaze-apsorpcioni...Razmisljala sam da mozda i njih polepim.Sta mislite o tome?Cisto bih htela da razmotrim raznorazne varijante pre nego sto odlucim.
Adresa je http://www.elvir.co.yu/Katalog/poly/terzvizol.htm
Konkretno,interesuju me prve dve stavke na spisku,ti paneli od vlakana.Imate li iskustva sa njima?
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Kelah wrote:....
A videla sam da postoji i neka firma,zove se Elvir,i prodaje neke italijanske apsorpcione panele.Pa racunam,ako im vec naziv kaze-apsorpcioni...Razmisljala sam da mozda i njih polepim.Sta mislite o tome?Cisto bih htela da razmotrim raznorazne varijante pre nego sto odlucim.
Adresa je http://www.elvir.co.yu/Katalog/poly/terzvizol.htm
Konkretno,interesuju me prve dve stavke na spisku,ti paneli od vlakana.Imate li iskustva sa njima?
Kad budes saznala cene bice ti sve jasnije...
Bili smo pre godinu dve kod njih... i na zalost, nismo jos imali projekat gde bi budzet pokrio cene njihovih materijala... tada nisu imali na lageru vise od kubik po stavci... i to samo za neke od stavki... mislim da se narucivalo .... pa cekalo... 3-6 meseci...

ne znam kakva je situacija sada... ali za sad, ja licno nisam nasao bolji odnos kvalitet/cena od azmafona... jedino sto azmafon ne izgleda bas...

ali, ako vec zelis da lepis, da bude jednostavno, elegantno radjeno, da se ne mucis... i da sve zavrsis za jedno popodne... a pri tom je materijal dosta skuplji od azmafona (ako gledas zapreminu) .... preporucujem ti http://www.primacoustic.com/scandia.htm

Materijal se koristi u muzickim studijima... to je odlican materijal, veoma efikasan ali dosta skuplji od azme... jedan paket Scandia 74 je cini mi se kostao oko 100EUR (pokrije nesto vise od 1m2 povrsine, jedan do drugog, bez "preskakanja" kao kod njih na slikama)... i definitivno je najjeftinije sto se od njih moze dobiti a da se pokrije 1m2... tako da tu imas najbolji odnos kvalitet/cena (sad pricamo o drugoj klasi proizvoda, gde se sve uradi za jedno popodne, treba ti obican "pistolj" za silikon... lepak "liquid nails" dobijes u kutiji sa sundjerima, i vise nego sto ti treba da zavrsis posao)

p.s. konkretno smo koristili bas ovaj komplet... tako da pricam iz sopstvenog iskustva... mozes ga videti na ovoj slici (iza onog plavog zvucnika, pomalo na plafonu i lepljen uspravno na vratima)
Image
Last edited by boggy on 19 Sep 2008 13:41, edited 1 time in total.
User avatar
Kelah
Zarezivač olovaka
Posts: 15
Joined: 03 Sep 2008 13:50

Post by Kelah »

Hvala puno!Znaci,to je tako skupo...
Verovatno cu da se vratim Azmafonu i rostilju kao varijanti...
Post Reply