internet prevare

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

internet prevare

Post by Urzikic »

Eto kao sto naslov glasi,skoro sam imao bas bas nezgodno iskustvo,daklem rec je o sledecem,Skoro sam trazio da kupim Hidraulicnu pumpu za traktor Ursus c 360 i na internetu nadjem neku takozvanu firmu pod imenom Ursus Srbija Leskovac,uzmem pozovem,kazem ja coveku sta mi treba on kaze ima i kosta 8800 din i ok,ja to narucim i ok on mi kaze to saljem ja danas sutra bi trebalo da stigne,ok.sutra dan cekam Aks kurira,pozove me kurir ja jos izadjem ranije sposla da to preuzmem.uzmem platim to sve kako valja,strpam u kola i kuci,kad kuci otvorim da vidim a ono imao sam sta videti,pumpa neka za neki Ursus ako uopste jeste za traktor.i to pumpa ulja u motoru,a joj sta sad,aj zovem ja opet njih tamo,ne javlja se niko tj nedostupan je broj,ok aj reko verovatno ne rade posle 14:00.Sutra dan zovem ja ponovo,javi se on,ja.lepo Dobar dan dobar dan takva i takva stvar,neka je greska napravljena pa da vidimo da je ispravimo,on krene da vrda ma kao ne to je nemoguce nemam pojma i kao na kraju trazi po kompu i nadje porudzbinu,aha ok i kaze,da ti meni posaljes tj da mu ja vratim tu pogresnu pumpu i on ce poslati onu koja treba,ma ja nbih da placam postarine silne nego mu kazem drugarski daj reko druze ti posalji meni tu dobru i kad stigne ja tebi vracam ovu,ok pristane on,i kao poslace,sutra dan Aks_a nema,ja pozovem onog decka iz Aks piam jer ima nesto za mene,covek kaze ne,dobro aj ja ponovo zovem onog u Leskovac,i bolje da i nisam zvao.javi se on i ja sad ponovo,druze ja.taj i taj iz Majdanpeka u vezi one.pumpe poslate gresko,au i kad je covek krenuo da me casti psovkama auuuu nagrdi me,i majku i oca i kao ko sam ja da mu dosadjujem i td...i prekinu vezu,i vise se. Ne javlja na moj broj.i tako meni bi izvuceno iz dzepa 10.000 dinarcika.tako da ako imate traktore i potrebe za delovima ove Lopove zaobidjite u sirokom luku
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Bilo bi lepo da postoji, ako postoji jos bolje, neko mesto za te online prevarante sa sve imenima, prezimenima, mestima i brojevima telefona. Mnogo sam narucivao sa neta, al ovakvih problema nisam imao.
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

Pa i ja bih voleo da postoji tako nesto,a.mozda i postoji ali ja neznam,i ako.neko zna neka nam.kaze
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

I ja sam narucivao mnogo toga sa neta i nemogu da kazem stvarno nije bilo problema,ali evo za sve postoji prvi put.i ovako nesto po najmanje nisam ocekivao od firme,tj ako je to uopste firma.
User avatar
saša
Majstor stolar
Posts: 408
Joined: 27 Apr 2008 17:37
Location: Zaječar

Post by saša »

Oduvek sam se pitao zasto pakovanje nije providno. Ja nikada nisam slao niti naručivao bilo šta kompromitujuće tako da mi nije problem da bude transparentno.
Bolje je živjeti čitav život kao milijunaš nego li sedam dana u bedi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Jesi li ti dobio racun uz tu pumpu?
Ako jesi, po vazecem zakonu, za sve internet prodaje imas pravo da u roku od 14 dana, vratis robu i trazis pare nazad bez ikakvog obrazlozenja.
Ukoliko trgovac to nece da prihvati, obrati se trzisnoj inspekciji.

Pogledaj clanove 27 i 28 : http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_zast ... osaca.html
Ceo deo zakona se bavi upravo "prodajom na daljinu" odnosno prodajom van poslovnog prostora prodavca, gde spada i internet prodaja.

Takodje, trgovac je bio duzan da ti posalje i obrazac za "odustanak od ugovora", to jest papir kojim odustajes od kupovine i trazis pare nazad. Predvidjena kazne za neslanje tog papira: od 300.000 do 2.000.000 din.
Ista kazna sleduje i ako ti ne vrati pare.

Ako nisi dobio racun, podnosis prijavu poreznicima.
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

Bojan wrote:Bilo bi lepo da postoji, ako postoji jos bolje, neko mesto za te online prevarante sa sve imenima, prezimenima, mestima i brojevima telefona. Mnogo sam narucivao sa neta, al ovakvih problema nisam imao.
Za one koji se ozbiljno bave prevarama i žive od toga, to ne bi bilo od velike pomoći kupcima. Prevarant ocas posla otvori novi nalog sa drugim podacima, brojem telefona, mail adresom i sl. A i Srbin kakav je ocas posla bi i to zloupotrebio. Vidi na netu da komsija,sa kojim nije u dobrim odnosima, okacio nešto da proda pa dam u napakosti ubelezi ga na takvo mesto kao prevaranta :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo je koliko vidim regularna firma:
http://pretraga2.apr.gov.rs/EnterpriseP ... E1E739F47C
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

Jeste stvarno se vodi na netu kao regularna firma,medjutim.nije bas tako,jer kazem vam sta se meni desilo.i ima na netu pojavljuju se sa istim brojem telefona i adresom samo je ime drugo Nani Ursus se tamo zovu,i vlasnik je.kao neka zena.
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

I stvarni neznam stabda radim,dodje mi da im odem tamo i da uhvatim za gusu prvog na koga naletim tamo,i da mu nabijem ovu gvozdjuriju sto mi je poslao na glavu
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Nemoj bezveze sebi praviti belaj.
Prevaranti bolje od tebe znaju sta mogu, pa ces jos popiti krivicnu prijavu.

Lepo ti rekoh, ako imas racun, pravac trzisna, ako nemas, pravac poreska.
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

Nemam racun,nije mi majmun ni to poslao,jaoooj sto mi nije malo blizi
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Moras da imas dostavu od AKS-a, i potvrdu da si im dao pare.
To ti je kod internet prodaje ekvivalent fiskalnog racuna.
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

Ma to sam imao,tj ima na kutiji,a i da.nema zvacu ih pa da mi daju duplikat
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

за будуће:
Колико знам АКС има опцију да се посебно плати да курир чека 15 минута да провериш садржајпакета па ако није оно што би требало да је - вратиш пошиљаоцу
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
Post Reply