internet prevare

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

E pa to nisam znao,mada i ovi kuriri kad dodju uvek nesto zure jure,skoro sam se sa nekim podzapao oko toga,nema covek vremena da mi dostavi paket danas nego sutra jer treba da ide na neku svadbu,a dosao na 5.km od mene.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Bes ga, takav im je posao.
User avatar
Urzikic
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 210
Joined: 17 Dec 2011 10:37
Location: Majdanpek

Post by Urzikic »

Vise nema inog izvestaja iz ApR_a nece vise da otvori onu stranicu
User avatar
Bojan88
Majstor početnik
Posts: 137
Joined: 07 Dec 2015 00:36
Location: Valjevo

Post by Bojan88 »

Urzikic wrote:Jeste stvarno se vodi na netu kao regularna firma,medjutim.nije bas tako,jer kazem vam sta se meni desilo.i ima na netu pojavljuju se sa istim brojem telefona i adresom samo je ime drugo Nani Ursus se tamo zovu,i vlasnik je.kao neka zena.
Tako je prosao i moj kum, slicnasituacija samo vece pare u pitanju.U Pancevu, neka firma, pravi prikolice za vozila i otisao da narucu, dao kaparu 1000 evri i prc,nema vise ni traga ni glasa. Iz pocetka se javljao na tel, a posle ni to. KOnsultovao i advokata, podneo krivicnu i jos nista. Prvi put je licno otisao i stvarno firma postoji i pricao sa gazdom. Jedino mu bilo malo cudno kad je gazda viknu "malog" da im skuva kafu, radnik rekoa da vec 3 dana nemaju kafe jel nema para :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Tako radi apr-ov sajt. Nakon nekog vremena, linkovi vise ne vaze.
Moras da ides na:
http://pretraga2.apr.gov.rs/Objedinjene ... rch/Search
Izaberes: poslovno ime
Ukucas: ursus
Kliknes na: Pretrazi, i izlistace ti sve firme koje imaju ursus u imenu. Negde je pri dnu.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Dzaba se trudis, racun im je u blokadi jos od avgusta :)

Odes na link http://www.nbs.rs/rir_pn/rir.html.jsp
i ukucas npr njihov pib

07.08.2015. je osnovao firmu a 28.08.2015. oterao u blokadu, za tri nedelje :skratta:
Pokakim se na sistem. Za 100 dinara osnovnog kapitala i nesto malo taksi je osnovao firmu. Sistem je to dozvolio.
Ja znam za dosta takvih ali ovaj je rekorder :pljesk:

Na citostatike da potrosi :D:D:D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

E heb.. ga zaboravio sam na nbs, gledao samo na apr-u a tamo je aktivno drustvo.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

A kada samo malo zagrebes vidis da je u blokadi i preduzetnicka radnja iz Leskovca sa istim imenom ciji je vlasnik gospodja istog prezimena kao i osnivac ovog preduzeca. Verujem da je u pitanju slucajnost :D
mbole, na apr-u je i ova radnja aktivna :P Opet sistem :prsdole:
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

šteta što vas nije pitao pre porućivanja,nema više ništa na poverenje izgleda :)

ps.ala si ga kolega ubo .....
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Preduzetnici su za nijansu manji problem, posto oni odgovaraju celokupnom imovinom, a ne samo kapitalom firme.
Jeste da je to takodje na dugackim stapovima, i najcesce traje godinama dok se nesto naplati, al...

Nego... sasavo mi da mu stoji iznos blokade 0 dinara na doo?
A i ova radnja, ima blokadu od celih 5000 din?
User avatar
geronimo
Samostalni majstor
Posts: 168
Joined: 03 Jul 2014 22:34
Location: Ivanjica

Post by geronimo »

Sve ti je Mbole lepo rekao.
Kao kupac, u internet trgovini si 14 dana zaštićen kao beli medved što se tiče robe. Ma ako ti se boja ne svidja, imaš pravo da vratiš...
Prodavac je ako se dobro sećam zaštićen po pitanju transportnih troškova, tj i poštarinu ka kupcu i poštarinu od kupca ka prodavcu u slučaju reklamacije snosi kupac. Proveri ovo još jednom, ali 99% sam siguran...
Post Reply