Ko kaže da ne može da stane :)

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5371
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

to si dobro reko' :smejanje::prsgore:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

miki_bgd wrote:U Beogradu "stolari" tj. monteri univera bi najradite na skuteru nosili elemente za kuhinju, ako bi mogli, dok bi im Einhell ubodna bila ispod sedista, zajedno sa Womax srafilicom. Ali zato su nam kuhinje bas "jeftine"... ispod par hiljada eura nema nikakve kuhinje, sem ako ne zivis u garsonjeri sa cajnom kuhinjom.
Ni ovde nije ništa bolje, ja sam hobista, doduše od šrafilica imam hitachi i makitu :), ali kad vidim sa čime sve dolaze ovi što im na leđima piše SZR STOLARSKA RADIONICA pa neko family prezime, i u šta sve pakuju univer, ja sam za njih Tiitoo :smejanje::smejanje:.

Naravno, čast izuzecima :buga:
Last edited by -NIKOLA- on 26 Sep 2014 13:05, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

tomislavm wrote:Pitanje koliko vremena treba da se ta količina iverice stavi u auto i pritom se barem malo pazi.
I koliko vrijedi ti tvoja kičma jer poožaj tijela za podizanje stotina daski sa palete i stavljanje u auto baš i nije optimalan.
Za mene je sve osim kombija, palete omotana strech folijom i viljuškar opasno igranje.
Kod nas je dostava te količine materijala bespatna ili max 15 EUR, uvijek bi radje uzeo tako nego dva puta pretovarivao., a još nema šanse da se nešto ne ošteti pa onda krpaj i popravljaj.
A nedaj bože da ti nešto ili netko istrči ili izleti na cestu pa da moraš zakočiti ili te neka budala pogodi od iza jer se zagledao u nešto sa strane, iduća ti je stanica groblje kad te prva daske dobro pogodi u glavu.
Slazem se! Nikola ako cesto vozis ivericu u tom autu napravi neku zastitu da te ista u slucaju naglog kocenja ne moze pritisnuti i povrijediti.

Kod nas je prevoz za preko 300 evra(ili za stalne musterije) besplatan, a taj tvoj utovar sigurno premasuje tu sumu.
User avatar
Hornbeam
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 237
Joined: 15 Dec 2013 21:29
Location: Bosna i Hercegovina, Tuzla

Post by Hornbeam »

Ja kad idem sa majstorom na teren uvijek stavljamo neke debele filcove u gepek koji odvajaju kuhinju od sjedišta.
Ili kad utovaramo štokove i vrata u prvom redu ide najlon (onaj što pucketa/ ima mjehuriće na sebi one ) onda ga presavijemo pa opet red vrata i onda opet najlon preko.E preko toga štokovi mogu max dva stati ispod svakog štoka stavljamo komade od 20 cm sa 10 cm filca i tako razdvajamo te štokove.
On obori zadja sjedišta tako da spojije nekako prostor iz gepeka prema naprijed.
Da i to sve stane u Passata delfina.
Sve ima svoj vijek trajanja.
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Ma Nikolaj ga je bas nafilovao :) Kako je zapeo da radi, trebace mu uskoro i furgon.
ja to izbegavam, ali u takvim slucajevima stavljam cebe da mi daska ne razbije sofersajbnu u slucaju da naglo zakocim. Najduze sto sam mogao da uguram i da zatvorim sva vrata su bile stranice plakara 255x60cm. Ali ja to uvek vezujem i gurtnama sa kriksom, tako da ne moze ni da makne.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

'ebes soferku, meni je glava nekako vaznija :)

U principu sve je manje vise u redu dok ne predjes visinu prednjih sedista. Rizikujes grebanje auta, ostecenje univera, ali sve to je "popravljivo". Odvaljen potiljak ne moze da se zameni.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

Pezzo wrote:Najduze sto sam mogao da uguram i da zatvorim sva vrata su bile stranice plakara 255x60cm.
Radna ploča od 3 metra i nešto ravno je stala :stolt: ! To je najduže što sam uspeo da stavim :). Inače ne bude toliko materijala pa sve uspem da spakujem u tovarni deo, ali kad bude ili ide na krov ja vozim drugom i upalim sva četiri, boli me uvo što sviraju :happy:, nek obilaze , a i firma gde uzimam je na oko 3 km od mene, sve bulevari... U suštini imam dobro razrađenu varijantu, a više posla od ovoga mi i ne treba :).

Å to se tiče besplatnog prevoza, ni to nije problem, ali imam problem što nemam viljuškar u garaži :smejanje:, pa bi mi bilo malo teže da skinem sam paletu univera iz kombija ::neznam::. Svako u skladu sa svojim mogućnostima, ovo su moje, više ne mogu, jer mi više i ne treba :stolt:
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

NIKOLAJ 4x60
više ne mogu, jer mi više i ne treba
Svaka čast majstore,to je najteže izbalansirati ali je i najlepše
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

eee Dule, sad ce apetiti polako da rastu pa da vidimo za dve godine kakvu ce halicu on da zida :)
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

mbole wrote:'ebes soferku, meni je glava nekako vaznija :)
pa sad... 350-400 evra plus minus, ne bih rekao da bi ti bilo sve jedno.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

A posto je glavurda?
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Pa zato i pisem da robu uvek ucvrstim i vezem, sigurnost i za glavu i za auto i za robu da se ne osteti. Vozio sam ja puno puta i po 30 tona robe, pa sam i to vezivao, uvek mora da se pazi jer je dobar vozac onaj koji stigne u kompletu bez stete a ne onaj koji samo brzo vozi.
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

To se slazem. Ja sam ranijie kao investiciju imao neku proizvodnju nevezano za drvo i Punto Van-ovima se distribuirala roba.

Na zapadu postoje skole defanzivne voznje, a kod nas bi se klinci trkali sa tudjim kolima i robom.
Zato sam ja zaposljavao penzose i nije lose islo.
User avatar
-NIKOLA-
Majstor majstora
Posts: 564
Joined: 11 May 2012 17:11
Location: Novi Sad

Post by -NIKOLA- »

maricaiivica wrote:eee Dule, sad ce apetiti polako da rastu pa da vidimo za dve godine kakvu ce halicu on da zida :)
Ne mogu brate, gde si video budućeg načelnika jedne policijske uprave da zida halu :smejanje::smejanje:
User avatar
hak1
Majstor majstora
Posts: 600
Joined: 09 Jun 2008 02:33
Location: Titograd
Contact:

Post by hak1 »

Moze i ovako, kralj ga je bas natovario ::neznam::
Image
Kad se spava, spavam. Kad se jede, jedem. Kad se radi, ne smetam.
Post Reply