Koliko ste spremni da platite polovan alat?

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Dobar deo alata koji sam gledao (kada sam zapoceo temu) je prodat. Tako da ocigledno da dobar alata moze da se proda po jakim cenama. Izgleda da razlika od 70-80 eura do novog sa garancijom nekome znaci puno!

Na kraju, ovaj Festool je mogao da ode po mnogo jacoj ceni, barem u Srbiji, ne znam kako je to u CG.
I da, i ja mislim da je to ispalo iz kamiona.
Suvise je to nov i dobar alat da bi ga neko bacio ili ostavio ispred kontejnera za reciklazu!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

OF 1000 se ne pravi vec godinama (davno ga je zamenio upravo OF 1010).

Tako da, il je "ispalo iz radionice", ili je neki "manager" rasciscavao garazu od "gluposti" koje je pokojni tata vremenom skupljao da bi pravio buku i prasinu :)
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Veruj mi da ce svaki "manager" da prvo ode na eBay i da pogleda koliko to nesto vredi, pre nego baci.
Takvi bi prodali majku rodjenu za 100 eura :)
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Idem danas/sjutra kod covjeka pa cu da slikam sta sve ima i okacim slike ako nekom nesto treba!?
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5370
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

:pljesk::prs:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
Montezuma
Šegrt
Posts: 33
Joined: 26 Nov 2012 08:00
Location: Split

Post by Montezuma »

Sasa wrote:Idem danas/sjutra kod covjeka pa cu da slikam sta sve ima i okacim slike ako nekom nesto treba!?
Bravo care! Ako moze jos jedna narudzba kao tvoja, evo ti odma predbiljezba od mene :buga:
Last edited by Montezuma on 07 Oct 2014 09:28, edited 1 time in total.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Drug ja se vratio iz Berana al nisam isao da gledam/slikam, idem opet gore skorije pa cu slikati.
User avatar
Montezuma
Šegrt
Posts: 33
Joined: 26 Nov 2012 08:00
Location: Split

Post by Montezuma »

Nema veze, kad bude bit će. Hvala na dobroj volji!
Ja sam nedavno bio u Njemackoj na Oktoberfest :skool: pa se nadao usput pogledat... gledam cesto po njihovim katalozima, sve je dosta jeftinije. Samo poslije festa nije doso Festo na red...
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Evo sjajan primer. Zanima me sta mislite o ovom oglasu??

https://www.kupujemprodajem.com/Abrihte ... -oglas.htm

Abrihter iz praistorije. Covek ga ceni 590 eura!!!
Star 30 godina. Napravljen u Zapadnoj Nemackoj! Motor i izolacija namotaja verovatno u raspadu. Izgleda kao da je iz kontejnera izvadjen.
Slican u Segedinu, u Metabo izdanju kosta oko 600 eura, nov novcijat!

Zanimaju me vasi komentari!
Hvala!
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja sam skoro kupio jednu masinu, opisanu u temi: viewtopic.php?id=5692
Pre toga sam gledao razne aktuelne modele u tom cenovnom razredu. Sada mogu da kazem da kvalitet izrede i materijali koji se danas koriste su daleko ispod u odnosu od pre 20 godina a da ne pricamo o nekim starijim modelima. Dok nisam video taj Bosh pre nedelju -dve nisam ni znao da Bosh pravi stacionarne abrihtere. Ja licno mislim da danas u Evropi niko ne pravi ovu klasu abrihtera (do 1000e) vec se sve uvozi iz Kine. Naravno da i tamo postoji gradacija kvaliteta i da je Axminster bolji od Womax-a ali kad dodje vreme za servisiranje posle nekoliko godina suocis se sa cinjenicom da ces morati da kupis novu masinu jer delova verovatno nema.
Posle svih tih razmatranja (ne zelim da uticem ovim post-om ninacije misljenje) odlucio sam se za polovnu masinu, model koji sam opisao, i mislim da nisam pogresio. Pre toga sam procesljao puno foruma (narocito je popularna u Francuskoj) i svi su imali samo reci hvale.
Na sajtu gde si video tu Bosh masinu, malo ispod je bila i jedan Elektra Beckum HC260 koji je slican ovim danasnjim modelima ali mislim da je dosta kvalitetniji.
Takodje sam hteo da napomenem da kada se kupuji polovni alati narocito oni koji imaju puno dodataka, zastitnih delova... treba nastojati da se sto vise dobije uz masinu. I naizgled sitni delovi mogu dosta da kostaju kad se kupuju ili prave naknadno pa se onda isplativost te masine dovodi u pitanje.
Last edited by velja on 08 Oct 2014 07:35, edited 1 time in total.
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

miki_bgd wrote:Evo sjajan primer. Zanima me sta mislite o ovom oglasu??

https://www.kupujemprodajem.com/Abrihte ... -oglas.htm

Abrihter iz praistorije. Covek ga ceni 590 eura!!!
Star 30 godina. Napravljen u Zapadnoj Nemackoj! Motor i izolacija namotaja verovatno u raspadu. Izgleda kao da je iz kontejnera izvadjen.
Slican u Segedinu, u Metabo izdanju kosta oko 600 eura, nov novcijat!

Zanimaju me vasi komentari!
Hvala!
За изолацију у мотору - немаш право да коментаришеш овако паушално - знам много мотора који су направљени у првојполовини оног века и још савршено раде

Он тражи своју цену!
Ти понуди твоју цену
Можда се и сретнете
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
Montezuma
Šegrt
Posts: 33
Joined: 26 Nov 2012 08:00
Location: Split

Post by Montezuma »

miki_bgd wrote:Evo sjajan primer. Zanima me sta mislite o ovom oglasu??

https://www.kupujemprodajem.com/Abrihte ... -oglas.htm

Abrihter iz praistorije. Covek ga ceni 590 eura!!!
Star 30 godina. Napravljen u Zapadnoj Nemackoj! Motor i izolacija namotaja verovatno u raspadu. Izgleda kao da je iz kontejnera izvadjen.
Slican u Segedinu, u Metabo izdanju kosta oko 600 eura, nov novcijat!

Zanimaju me vasi komentari!
Hvala!
Cuj, ne bih rekao da je ovo puno radilo, niti da je u raspadu. Ako ti je moguce, odi ga pogledaj, isprobaj i ponudi covjeku cijenu. Kod ovakvih strojeva, stariji datum proizvodnje je prije prednost, nego nedostatak, sto su ti i drugi vec rekli. Jedan moj susjed ima slican stroj, dovezen iz njemacke 1990. Upali se koji put godisnje i jos je besprijekoran. Samo su mu nozevi mijenjani...i sad bih mu dao 400 e za njega, ali on nece da prodaje.
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

velja wrote:Ja sam skoro kupio jednu masinu, opisanu u temi: viewtopic.php?id=5692
Pre toga sam gledao razne aktuelne modele u tom cenovnom razredu. .................
Na sajtu gde si video tu Bosh masinu, malo ispod je bila i jedan Elektra Beckum HC260 koji je slican ovim danasnjim modelima ali mislim da je dosta kvalitetniji..................
Nisi rekao najbitnije, koliko si je platio.

Ta Elektra Bekum je isti Metabo 260HC, samo je Metabo naravno nov i bolje - kvalitetnije uradjen sa dobavljivim rezervnim delovima.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Miki te dvije masine ne mozes da poredis, moja je predpostavka da taj BOSCH vrijedi toliko.
User avatar
miki_bgd
Majstor početnik
Posts: 133
Joined: 25 Apr 2014 01:59
Location: Vracar, Beograd

Post by miki_bgd »

Sta ne mozes da poredis? Masinu iz oglasa sa Metabo ili ono cudo sto je Velja kupio sa Metabom? Ajde malo argumenata?
Zbog cega? Jel video neko od vas uoste obe masine ili pricate na pamet?

I ako po tebi taj Bosch star 30 godina vredi toliko, koliko onda vredi ova masina:

http://www.argep.hu/product_668623.html

nova, novcijata. Kad povratis AFA, izadje te oko 680 eura, NOVA!!!
Last edited by miki_bgd on 08 Oct 2014 13:58, edited 1 time in total.
Post Reply