Pomoć oko vrata za garažu

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
srbijaghost
Šegrt
Posts: 31
Joined: 27 Feb 2012 15:50
Location: Aleksandrovac

Pomoć oko vrata za garažu

Post by srbijaghost »

Trebalo bi da radim vrata za garazu u dimenziji 3x2.5m i slučajno u novom metroovom katalogu dva tipa vrata kakva mi odgovaraju

1. GARAŽNA ROLO VRATA oko 50000
2. AUTOMATSKA GARAŽNA VRATA 43000

Pri kraju kataloga...
http://www.metro.rs/metro_mail/mcc-rs/c ... di_sam.pdf

Vrede li nesto ova vrata? Koliko su komplikovana za ugradnju?

Ima li neko neki drugi predlog? Još bolje ako se neko time bavi... Moze neka ponuda na PM?

Pomagajte!!!
User avatar
era
Majstor početnik
Posts: 131
Joined: 06 Nov 2009 10:27
Location: Užice

Post by era »

Pa shodno ceni , ne bi trebalo da bude loše , a i lako se montira, kolega moj je kupio u Metrou ovakva vrata i nema problema sa njima, a ugradio ih je pre pet godina tako da ne bi trebalo da su loša.
User avatar
Almirko
Šegrt
Posts: 30
Joined: 28 Dec 2011 18:47
Location: BIH - Tuzla

Post by Almirko »

Ja sam prije 7 dana ugradio 2 vrata kao sa zadnje slike, radila je firma, ja sam bio dok su postavljali trebalo je im po 3h za 1 vrata, 3 mjastora su radila...moraš imati neke uslove za ova vrata, a to je iznad vrata minimum do plafona 25cm, sa strana isto tako po 10cm da mogu stati vodilice..Ak se dobro centira sve je ostalo manje više lagano..motor je bft sa 2 daljinca i dali su mi garanciju na vrata 3g...vrata su rađena po mjeri 2,7x2,05..cijena ovih vrata kod nas u bih je oko 850 eura plus minus koji eur, govorim o renomiranim firmama sa garancijom i brendiranim motorima...dok sam tražio ima i opcija kinez :) koji je jeftini hmm oko 250eura po komadu...al ima dosta problema sa takvim vratima pa nisam ni razmišljao....
User avatar
mali perica
Precizni šegrt
Posts: 61
Joined: 01 Nov 2011 22:06
Location: zagreb-marija bistrica

Post by mali perica »

meni je kum radio u firmi sa tim vratima......daleko su bolja ova automatska kod nas kazu sekcijska.....samo trebas provjeriti dali ti stanu ta vrata upravo sto je rekao kolega iz tuzle vodilice su problem.....a ova "obicna" rolo vrata su ti kao i rolete na prozoru......ali preporucio bih ti sekcijska sto zbog cvrstine sto zbog izolacije.....ova rolo ti se nakon nekoga vremen pocnu uvijati (sunce zima)....
User avatar
srbijaghost
Šegrt
Posts: 31
Joined: 27 Feb 2012 15:50
Location: Aleksandrovac

Post by srbijaghost »

Nije problem za montiranje garaza je velika 7x5 metara i visoka 3metra. (I otvor je bas kao ova iz metroa 3x2,5m)

Jedino me zanima kvalitet?
User avatar
black12
Dodavač alata
Posts: 3
Joined: 12 Mar 2015 08:22

Post by black12 »

Ja preporučujem ova vrata http://www.tekla.hr/industrijska_rolo_vrata.php , Ja imam takva već 6 godina i zadovoljan sam i kvalitetom i načinom održavanja.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Za tri godine, ili je nasao vrata, ili mu vise ne trebaju. Mozda je do sada i kucu promenio :)

A i ne ne znam koliko bi mu se isplatiolo da uvozi vrata iz druge drzave.

Nego, popuni u profilu odakle si (polje lokacija). Pravila foruma.
Post Reply