Snijeg južno od Beograda

Razne teme o raznim stvarima
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Snijeg južno od Beograda

Post by stari »

Kako se snalazite sa tolikim snijegom? Gledam na RTS-u izvještaje sa terena, pa to je prava nepogoda, a ćini mi se da jedino uživaju djeca.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

Jedino šta ih može ohrabriti je Å umadijski čaj (nemojte me krivo shvatiti ALI tako su mi rekli da se zove)::neznam:: u prjevodu za Staroga kuhana rakija.
Bogme i ovdje okrenula bura pošteno a i najavljuju snjeg čak i u Rijeci pa stoga nebi bilo od škode i nama pokoja šalica Å umadijskog čaja.:skool:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

-20 jutros u mom kraju... :) Veselo, veselo...
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

:)
Toliko lepote,retko smo doživeli
Posao nema ništa,a i ono što se radi teško ide.
Od sutra do ponedeljka radionica ne radi :ongel:

Sve drugo i nije tako strašno,danas mi se smrzao evro dizel(znam da ne može :tummenupp:),posle pokrivanja auta i grejanja kaloliferom opet radi....

A pošto je takva situacija vreme je za nekakav odmor :pljesk:

Ah da,sve prija,šumadijski čaj,kuvano vino,crno vino,rakije,samo nikako voda ;)

Kod mene još gore,ispred radionice u 9,00 celih -18
User avatar
Nexent
Majstor
Posts: 327
Joined: 06 Oct 2010 17:42
Location: Loznica
Contact:

Post by Nexent »

Loznica -16,sNEG 10-15 CM,hladno jeste,nocas jos hladnije.Lozimo parno grejanje brikete,piljevinu,ivericu ,bukobinu sve sto je na raspolaganju.Posla fala bogu od 10 januara pun kapacitet i ugovaraju se novi.Dobar pocetak.Samo da tako i nastavi.
Mada nije lose ni odmoriti.A doduse plandovali smo 10 dana za praznike.Pojavice se kupci ,ne brini ...cim se temperatura popne blizu 0,doci ce i musterije.Poz.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

I bre Strki, pa ako negde ima snega trebalo bi da ga ima kod tebe u Gorskom Kotaru.

Doduse, ovde su temperature lepo "upekle minus", jutros slusam da je u Sjenici -29, a kazu da tek nailazi najhladniji talas.
Mada nista sto ranije nismo vec videli. Beograd, 1986: -25 (ovoga se secam, al ne znam koliko je tada bilo u recimo Beloj Palanci kod Pirota ili u Sjenici koje su tipicno bile dva najhladnija mesta u celoj SFRJ).

Sto bi rekli: a kad mislite da bude hladno ako ne u Jaguaru i Fegruaru :)

Zima, zima, e pa sta je ...

A caj... jeste bas tako se zove grejana rakija, i mloooogo je dobra stvar. Produva nos monumentalno, ugreje, sve ti lepo... ma ko ce jos da radi na ovu ladnocu :)
Za one koji nemaju iskustva, greje se iskljucivo "meka" (ili "brlja" kako je jos zovu), nikako prepecenica. Ako bas nema meke, onda prepecenica mora da se razredi vodom, i to dobro, inace zdravo pameti.
User avatar
Strkic
Moderator
Moderator
Posts: 2063
Joined: 16 Sep 2008 17:30
Location: Ogulin-Rijeka -trenutno Kanada

Post by Strkic »

E Bole iznenadio bi se da do pred par dana nije bilo ništa ozbiljno snjega kod nas evo tek sada ovaj val hladnoće će donjeti nekom veselje.:happy: nekom brige.:groota:
A po pitanju rakije ili šumadijskog čaja meni je svejedno kad je ekipa dobra kad ima dobrih kobasica špeka oliti slanine kiselog kupusa i udri na karte pa kud puklo da puklo,ali mi se čini da bi najprije puklo na guzicu,oprostite na izrazu ali nisam si mogao pomoć.:kapitulation:
Čovijek sniva a Bog realizira!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

A ni starom više snjega ne fali :skratta: , ima ga pred kućom, doduše u manjim količinama , ali ima :skratta: ,

@ Stari , složio sam onu policu što smo radili , nisam slikao zbog hladnoće :skratta: :skool:
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

Лакше ми да препишем него да пишем:
SJENICA - Srpski Sibir!
U Karajukića Bunarima, tridesetak kilometara južno od Sjenice, temperatura u noći između ponedeljka i utorka pala je na minus 36 stepeni, u sedam ujutru bilo je minus 33, a do podneva ‘’otoplilo’’ je do tek minus 22! U samoj Sjenici tokom noći bilo je samo malo podnošljivije, minus 29, a juče u podne živa se popela na minus 16!
- Ono što je najgore, narednih dana biće još hladnije! Ako ne dođe do neke drastične promene, ako ostane vedro i vazdušni pritisak se ne promeni, u četvrtak temperatura će, govori mi dosadašnje iskustvo, pasti možda i ispod minus 40 - kaže Miralem Džogović, dežurni osmatrač u meteorološkoj stanici RHMZ Srbije u Karajukića Bunarima.

U ovoj stanici 26. januara 2006. godine izmereno je neverovatnih 39,8 stepeni u minusu, što je najniža temperatura zvanično zabeležena u Srbiji.
Дођох, видех, побледех
User avatar
Nikola
Majstor majstora
Posts: 658
Joined: 13 Sep 2007 11:55
Location: Beograd

Post by Nikola »

Sto kaze Mbole, tek ide najhladniji talas! Kad je u Sjenici bilo -29, u Beogradu je bilo -11, a za nedelju je prognoza za Beograd od -16 do -11, tako da ko zna koliko ce dole biti... A, ocekuje se i novi sneg, kazu 10-30cm, a negde i 50!
A, evo i malo o grejanju alkoholom:
http://zivot.krstarica.com/l/zene/alkoh ... -grejanje/
Trt, mrt, zivot ili smrt!
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Pogled sa balkona i u vrtu. 12.2010. [url=http://..us/photo/my-images/6/img2287v.jpg/]1.2010.[url=http://..us/photo/my-images/848/img2006t.jpg/]
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Nadam se da je sada uspjelo
Image Image
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14952
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ih, ovo bas lepo zatrpalo.
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5372
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

auuu razvodni nam moreeee :o:o:o
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
Post Reply