RAZBIBRIGA (chat-offtopic za slobodno vreme)

Razne teme o raznim stvarima
Locked
User avatar
vladapvlvc
Samostalni majstor
Posts: 170
Joined: 26 Feb 2008 22:50
Location: OBRENOVAC BRE

Post by vladapvlvc »

yetta wrote:Говорило се овде о недељи безбедности !
Говори се употреби заштитних средстава !

А да ли се размишља о последицама ГЛОБАЛНОГ ЗАГРЕВАЊА ??

На доњојслици, последице бар код нас би биле (или) изгледају овако:

[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/284_globano.jpg[/url]
Nema tice do prasice
VELIKE tajne MALIH majstora
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Čuo deda da je masiranje toplom i hladnom vodom na smenu dobro za cirkulaciju pa rešio da proba... Ušao i tuš kabinu i počeo sa masažom... Cirkulacija se popravi i posle duuuugog vremena, neplanirano mu se podiže ponos...

"Babaaaa, babaaaaa... Brzo dođi!"

Babo dotrča da vidi šta je bilo... i kad je videla dedu u elementu u tuš kabini, poče da se skida što je brže mogla... a deda će:

"Å ta ćeš to... TRČI PO FOTO APARAT!!!"

i ovaj:

Razgovaraju tri matorca . 60, 70 i 80 godina stari.
Tema , koje su najgore godine života.

Onaj od 60 kaže: najgore su šezdesete. stane bešika, mokraćni kanali puni peska, bubrezi loši, odem u wc da pišam i stojim po 3 sata iznad šolje i ništa. vratim se ne obavljenog posla...

Onaj od 70 kaže: nije to ništa, gore su sedamdesete. ne radi vam probava, ulenje se creva, odem u wc da serem i sedim po 4-5 sati na šolji, džabe. vratim se ne obavljenog posla....

Onaj od 80 kaže. eeeeeeeee.... najgore su osamdesete. svako jutro kao programiran pišam u 6 :45h a serem u 7 :40.h i tako svaki dan!

Druga dvojica ga zaprepašteni pitaju: pa šta tu ima loše čoveče ?

Eeeeee.... pa budim se u 8:50h svaki dan.

i ovaj:

Pričaju dva stara penzionera:

"Kako kod tebe , da izvineš, ona stvar?" - pita prvi
"Kao omladinac" - kaže drugi
"Kako ko omladinac grom te ne ubio?" - viknu prvi
"Lepo" - odgovara drugi - "ja mu obezbedim gajbu, nađem mu posao,
sve mu sredim a o neće da radi!"
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Možda je ovo greška, verovatno da treba ići na stranicu "GDE DA PRODAM" ??

Image
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
pajja
Vrhunski majstor
Posts: 1023
Joined: 26 Jan 2008 17:10
Location: Bela Crkva - Banat
Contact:

Post by pajja »

hehehe, ovaj je dobar
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Na jednoj svadbi desila se tuča, tako da je morala da dođe policija.
Nekoliko svatova pohapse i odvedu u policiju.
Policajac ispituje prvog uhapsenog za zapisnik i ovaj priča:

Pa tako, ja zamolim mladu za ples. Otplešemo jedan, muzika svira dalje i mi
nastavimo da plešemo. Otplesemo drugi ples, muzika dalje svira i mi opet
nastavimo da plešemo. Otplešemo treći...
Dobro, skrati malo.
Koliko plesova ste otplesali ?

Dobro, onda tako negde posle petog plesa, skoči ti mladoženja, zatrči se do
nas i šutne svom snagom svoju mladu među noge.
Auuu. To je sigurno mnogo bolelo.
Bolelo, naravno da je bolelo,sve mi je prste polomio!

I još jedan:

Upadne lopov u sitne sate u jedan stan. Tiho pretraživao devnu sobu, potom kuhinju i nazad
uđe u spavaću sobu ali na njegovu žalost probudi se bračni par.
Lopov izvadi pištolj i uperi u ženu.
I tek će; "Brzo, kako se zoveš ?
- Ona jadna sva unezverena jedna promuca:
- Ana !!!
- "Dobro, tebe neću ubiti, tako se zove moja majka"
- A ti, kako je tebi ime, obrati dršćućem mužu ?
- Ovaj jadnik jedva promuca: "Ja ovaj, ja se zovem Milorad ali znate, svi koji me poznaju, od milošti
me zovu Ana !!
Last edited by yetta on 18 Jul 2008 20:08, edited 1 time in total.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

yetta wrote:Možda je ovo greška, verovatno da treba ići na stranicu "GDE DA PRODAM" ??

[url]http://www.stolarskaradionica.com/forum/uploads/thumbs/284_image1.jpg[/url]
:lol:
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

I ameri imaju smisao za humor (pogledajte sliku sa sajta o samogradnji gitare)

Image
Ispod slike je tekst sledeće sadržine: " Ovaj alat ne preporučujeme kod izrade" :lol:
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

yetta wrote:Ispod slike je tekst sledeće sadržine: " Ovaj alat ne preporučujeme kod izrade" :lol:
Uh, ne ide ti izgleda Engleski bas najbolje :)
Originalan tekst je: The right tool for the job is always critical
Sto bi u prevodu pre bilo: "Najvaznije je uvek koristiti pravi alat za odredjeni posao", to jest bukvalno prevedeno: "pravi alat je uvek kritican za posao"
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Hemijski Element - ZENA!


SIMBOL: Ze
PRONASAO: Adam
ATOMSKA TEZINA: Optimalno 54 kg (ali varira od 40-200 kg)
UCESTALOST: Vece kolicine se mogu naci u urbanim sredinama
FIZICKE OSOBINE: Povrsina obicno presvucena premazom u boji. Prokljuca odjednom, mrzne se bez razloga, topi se ako se primeni odgovarajuci postupak, neukusna je ako se pogresno proba. Element se retko nalazi u devicanski cistom stanju. Vice ako se primeni pritisak na pravo mesto.
HEMIJSKE OSOBINE: Lako se jedini sa zlatom, srebrom i drugim plemenitim metalima i kamenjem. Apsorbuje velike kolicine skupih metala, moze da eksplodira iznenada bez prethodnog upozorenja i bez poznatog razloga. Ne rastvara se u vodi, ali joj se aktivnost znatno uveca ako se natopi alkoholom. Najefikasniji poznat element za smanjivanje kolicine novca koji covek ima.
NAJCESCA UPOTREBA: Pre svega kao ukras, narocito u skupim sportskim automobilima. Odlican medikament za relaksaciju. Vrlo efikasno sredstvo za ciscenje.
IZVRSENI OPITI: Pocrveni kad se zatekne bez ambalaze. Pozeleni kad se stavi pored boljeg uzorka.
OPASNOSTI: Veoma opasan element osim u rukama strucnjaka. Ilegalno je imati vise od jedne, mada se moze posedovati i vise pod uslovom da se drze na razlicitim lokacijama, sve dotle dok elementi ne dodju u direktan kontakt jedan sa drugim
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

mbole wrote:Uh, ne ide ti izgleda Engleski bas najbolje :)
Originalan tekst je: The right tool for the job is always critical
Sto bi u prevodu pre bilo: "Najvaznije je uvek koristiti pravi alat za odredjeni posao", to jest bukvalno prevedeno: "pravi alat je uvek kritican za posao"
Mbole, ne da mi neide, nego sam operisan.
Mogu samo da ga čitam ali da beknem, ni reč :(
Znao sam šta piše ali sam malo karikirao pogotovo posle pitanja oko blok blanje i mini rutera. Prosto mi je bila simpatična ova slika sa tim trimerom i krhkom gitarom.
Ali sačekaću te na nemačkom jeziku :lol:
Evo prešao sam na pertu, toliko smo u kontaktu da mi već smeta persiranje. Nadam se da nesmeta ?
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ali sačekaću te na nemačkom jeziku lol
Nema sta da me sacekujes. Na Nemeckom ne znam ni da se smejem. Ustvari jel uopste moze da se smeje na Nemackom? Sto rece jedan moj kolega: tamo bre i kisa pada u kockicama :)
Evo prešao sam na pertu, toliko smo u kontaktu da mi već smeta persiranje. Nadam se da nesmeta ?
Ne da ne smeta, nego odgovara.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

mbole wrote:Ali sačekaću te na nemačkom jeziku lol
Nema sta da me sacekujes. Na Nemeckom ne znam ni da se smejem. Ustvari jel uopste moze da se smeje na Nemackom? Sto rece jedan moj kolega: tamo bre i kisa pada u kockicama :)
Pa zato sam se i vratio čim pre u Srbiju !!!:)
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
Mladen
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 234
Joined: 07 Nov 2007 23:07

Post by Mladen »

Ко каже да је немачки тежак?! Све је логично! Ево добар текст...

KO KAZE DA JE NEMACKI TEZAK?
Sigurno se vecina vas nekad u zivotu susrela sa ovim jezikom. Koliko je on zaista logican i lak za ucenje saznacete iz teksta koji sledi...
Dakle, nemacki jezik je relativno lak. Za onog ko zna latinski, i naviknutog na padeze, nemacki jezik ne predstavlja neku teskocu... To je ono sto profesori nemackog kazu na prvom casu.... A onda pocinju sa der, die, das, den itd, govoreci da je sve dalje u stvari logicno. Znaci lako.
To cemo zato na sledecem primeru i dokazati. Kao prvo, potrebna nam je doticna Knjiga na nemackom jeziku. Radi se o prelepoj knjizi u skupom platnenom povezu, izdatoj u Dortmundu, koja govori o obicajima u plemenu Hotentota (auf Deutsch: Hottentotten).
Knjiga kaze kako kengure (Beutelraten) hvataju i zatvaraju u kaveze (Kotter), koje zatim prekrivaju tkaninom (Lattengitter) da bi ih zastitili od nevremena. Na nemackom se ti kavezi zovu: Kavezi prekriveni tkaninom (ili Lattengitterkotter), a kada su u njima i kenguri, to su onda Lattengitterkotterbeutelraten. Jednog dana su Hotentoti uhvatili ubicu (Attentater), optuzenog da je ubio majku (Mutter), takode iz plemena Hotentota (dakle Hottentottermutter), majku priglupog i mucavog deteta (Stottertrottel). Ta se majka na nemackom dakle zove Hottentottenstottertrottelmutter, a njen ubica, naravno, Hottentottenstottertrottelmutterattentater. Privedenog su zatim privremeno zatvorili u kavez za kengure (Beutelratenlattengitterkotter), iz koga je on ubrzo zatim pobegao. Svi su se odmah dali u potragu za njim, kada je jedan Hotentotski ratnik pobedonosno uzviknuo:
- Uhvatio sam ubicu (Attentater) !!!
- Sta? Koga? , upita ga poglavica.
- Pa, Lattengitterkotterbeutelratenattentater !!! uzvrati ovaj.
- Kako ? Ubicu iz kaveza za kengure prekrivenog tkaninom ??? upita poglavica.
- Da, to je Hottentottenstottertrottelmutterattentater (Ubica majke priglupog i mucavog deteta), rece ratnik.
- Pa naravno, rece poglavica, samo trebao si odmah da mi kazes da je to u stvari Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotterbeutelratenattentater !!!
Vidite, nemacki jezik je izuzetno lak, samo se treba dovoljno zainteresovati.
User avatar
yetta
Majstor stolar
Posts: 442
Joined: 10 Apr 2008 10:08
Location: BEOGRADA

Post by yetta »

Mladen wrote:Hottentottenstottertrottelmutterlattengitterkotterbeutelratenattentater !!!
Vidite, nemacki jezik je izuzetno lak, samo se treba dovoljno zainteresovati.
ImageImageImageImageImage

mbole, šta kažeš na ovo ! Image
Last edited by yetta on 01 Aug 2008 23:12, edited 1 time in total.
Ko hoće, nađe način, ko neće - nađe opravdanje
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ma tako je jednostavan da me je prosto sramota da ga ucim :)
Locked