sta mislite kako

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

sta mislite kako

Post by djagi »

sta mislite kako se proverava vinkla (alat)? Kupim danas vinklu u radnji mislim da je vomaks ili enhel 150din duzine 40cm.Dodjem kuci naslonih je na krilo koje sam pravio i umalo se ne srusih koliko ne valja.Celih12mm razlike.Poce da razmisljam koliko imam lufta da okraicim al ne uklapa se u meru.Setim se proverim vinklom s kojom stalno radim ono dobro,proverim novu vinklu nisam mogo da verujem da gore ima razliku u odnosu na dole 12mm.Ne budem lenj odnesem u radnju i kazem im da nije dobra i da to meni ne treba.Moze te li da zamislite trgovce i njihovu reakciju , kao ko kaze da ne valja ili sta si ti hteo za te pare , ja se nasmejah slatko i odoh bez vinkle i para.Nije bitno zadovoljniji sam sto je srecom krilo bilo dobro.Daklem da vas ne davim pitanje je kako se proverava vinkla?
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Vinkla se proverava tako što je okreneš na jednu stranu, prisloniš donji deo na neku dasku (recimo) -kao slovo "L" i nacrtaš liniju dužinom vinkle odnosno vertikalnim delom slova L, zatim vinklu okreneš tako da više nemaš slovo L već izvrnuto L - "_I" i ponovo nacrtaš liniju do one već nacrtane linije. Ako su ove dve linije super mega paralelne, onda je vinkla ok, a ako nisu... Onda je vinkla bezveze.
User avatar
djagi
Majstor
Posts: 309
Joined: 12 Dec 2007 01:11
Location: Trstenik

Post by djagi »

Bravo majstore ,to je to.Ako je drvena mozes i da je doteras ali aluminijumsku nikako mozes da je bacis ili da je vratis:lol:
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

Mozes i da je zajmis komsiluku....
User avatar
boggy
Majstor majstora
Posts: 696
Joined: 03 Jan 2008 18:41
Location: Beograda
Contact:

Post by boggy »

Dule wrote:Mozes i da je zajmis komsiluku....
Iskusno, nema sta... :lol::cool::P

pozdrav

bogi
User avatar
Đorđe
Moderator
Moderator
Posts: 311
Joined: 06 Jan 2008 16:30
Location: Apatin

Post by Đorđe »

Bojan wrote:Vinkla se proverava tako što je okreneš na jednu stranu, prisloniš donji deo na neku dasku (recimo) -kao slovo "L" i nacrtaš liniju dužinom vinkle odnosno vertikalnim delom slova L, zatim vinklu okreneš tako da više nemaš slovo L već izvrnuto L - "_I" i ponovo nacrtaš liniju do one već nacrtane linije. Ako su ove dve linije super mega paralelne, onda je vinkla ok, a ako nisu... Onda je vinkla bezveze.
To je tacno! Vinklu tog "krila" možeš proveriti i jednostavnije sa običnim metrom samo proveriš dijagonale krila ako su iste oda je pod vinklom!!:)
Last edited by Đorđe on 11 Jan 2008 23:41, edited 1 time in total.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Veći komadi se najbolje provjeravaju mjerenjem dijagonala.
A manji?
Komadom odrezanog iverala koji ti se nadje pod rukom. :lol:
Obično su ti komadi precizniji od kupljenih kutnika u dućanima.
Ja imam dva manja vinkla iz dućana i nekoliko koje sam napravio i koji mi služe kao šablone.
Post Reply