izolacija-fasada

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
nisam stolar
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 26 May 2009 15:20

izolacija-fasada

Post by nisam stolar »

Zgrada se nalazi u Bulevaru kralja Aleksandra, Zvezdara i ima oronulu fasadu. Stan je na drugom spratu, dvorisno orjentisan. Postoji li mogucnost da se uradi fasada samo na drugom spratu, jer je tesko organizovati sve stanare? Moraju li se u tom slucaju postavljati skele, ili zaista postoje neka alternativna resenja, za koja smo culi od laika, npr. majstor-planinar:D
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Sve se moze kad se hoce!
Pa i "majstor spiderman" samo neznam dje ces da ga nadjes!
User avatar
metabo
Ultra majstor
Posts: 2991
Joined: 05 Feb 2008 21:58
Location: Zemun

Post by metabo »

Ako nisi stolar to ne znači da možeš da seješ poruke gde stigneš. Rad foruma sigurno nije mesto gde treba da postaviš pitanje u vezi fasade, zar ne? Ukoliko nastaviš da SVAKO SVOJE pitanje postavljaš na nepredviđena mesta biću prinuđen da, za početak, brišem takve poruke. (Ovo ti je 3. ili 4. put, ako se ne varam, da "gde god nađeš prazno mesto ti pitanje posadi jer forum je blagorodan pa će da nagradi" :) )

A sad i odgovor na postavljano pitanje...

I kod mene u zgradi je sličan problem. Viđao sam proteklog leta razne "planinare" i "spajdermene" kako se pentraju po fasadama i stvarno ne znam za koje pare rade... Strašno! Etažno, po spratovima su lepili stirodur i mazali fasadnim bojama. Naša zgrada dolazi na red na proleće, a do tada ćemo videti kako stoji stvar sa izdržljivosti materijala.
User avatar
Sasa
Moderator
Moderator
Posts: 2755
Joined: 31 Jan 2008 01:38
Location: Podgorica
Contact:

Post by Sasa »

Kod nas je srecom promijenjen zakon o etaznoj svojini, ne znam kako je to regulisano, ali je veliki broj fasada na zgradama rekonstruisan poslednjih godina.
Mislim da necesmnogo dobiti sa izolacijom na tvom dijelu fasade!
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Majstor "pauci" postoje. Sa druge strane mislim da su isplativi samo za preko 3. sprata.
Obzirom da je stan sa dvorisne strane, pa ti treba mnogo manje papirologije (nema zatvaranja trotoara i slicno), mislim da se vise isplati skela.
Moguce je bez problema uraditi izolaciju samo jednog sprata. Jedino vodi racuna da kompletno pokriju horizontalne crklaze (i da malo prepuste preko njih, pa makar presli i u komsijin sprat) jer ako njih ne odradis "dzaba si krecio".
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Bole ti je dobro rekao vodi racuna na cerklazne grede ,one vucu sve probleme.
Post Reply