Registracija stolarske radionice

Razne teme o raznim stvarima
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

jole wrote:
forest wrote:Mnogi ljudi su mi rekli da ih je bukvalno drzava naterala da odjave radnje i da odu u ilegalu. A naravo bitno je da budes i "drug clan".
:) upravo to mislim i da uradim, ubise dusu, nemogu da izadjem na kraj sa njima.
За све су ипак криве шерпе и кашике :pucko::stolt:
Дођох, видех, побледех
User avatar
jole
Majstor početnik
Posts: 147
Joined: 05 Dec 2009 16:37
Location: Nish

Post by jole »

Pre serpi i kasika sam imao stalni poso, redovnu platu, a sad jurim za poslom, i moram da se uvlacim musteriji kako bi nesto radio, i taman zaradis neki dinar , eto ih gospoda poreznici, daj za ovo daj za ono, daj za isticanje reklame ( koju nemam) 5000 rsd. tako da mi je doslo da sve stavim na dobos, prodam i odem na palma de majorku pokupim sve polne bolesti i umrem ko covek. :)
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Da znas da je tako!!
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

jole wrote:tako da mi je doslo da sve stavim na dobos, prodam i odem na palma de majorku pokupim sve polne bolesti i umrem ko covek. :)
:D :tummenupp:
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Da osvežim malo temu, interesuje me da li je neko u skorije vreme otvarao stolarsku radionicu, koliko plaća paušalni porez? ideja mi je da otvorim na suprugu pa da u njoj radim kao član porodice. Da li je tako nešto uopšte i moguće?
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Mozes kao bracni drug da radis u radionici. Pored tebe mogu da rade (njeni) roditelji i deca.
Pausalni porez zavisi od delatnosti koju izaberes za osnovnu a varira od opstine do opstine a okvirnu cenu ce ti vec neko reci (mislim oko 6000)
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Post by Dule »

ja placam oko 18000
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Od toga doprinosi su 13000? Ili je to malo drugacije?
User avatar
BG ACA
Majstor
Posts: 266
Joined: 22 Nov 2013 07:53
Location: BGD

Post by BG ACA »

Uzmes otvoris i gotov si.
User avatar
slavijov
Pred-majstorsko zvanje
Posts: 222
Joined: 23 Jan 2010 20:00
Location: Krusevac
Contact:

Post by slavijov »

Sifra delatnosti 3109 A sto se tice mesecnih troskova to u Krusevcu izgleda ovako:Doprinos za osiguranje za slucaj nezaposlenosti 367 din-Doprinos za zdravstveno osiguranje 2 530 din-Doprinos za penzijsko i invalidsko osiguranje 6 364 din-Porez na prihode od samostalne delatnosti 2 448 din.To je sve skupa nesto manje od 12 000 din mesecno.
Kao clan porodice mislim da mozes da radis.A mozes da radis i bez ovih troskova od 12 000 din.
User avatar
savak
Majstor početnik
Posts: 141
Joined: 19 Nov 2013 22:01
Location: Banatsko Aranđelovo

Post by savak »

Hvala svima na pomoći. Najviše me interesuje zbog toga što u mom selu nema registrovana stolarska radionica pa kad mesna zajednica hoće nešto da se odradi traži mi podatke od firme da bi mogli izvršiti plaćanje preko računa. A i vremenom bi pokušao da proširim posao i podignem neki kredit za kupovinu novijih mašina.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Da bi dogurao do kredita koje ce neko da ti da, moraces mnooogo dasaka da pretovaris preko ledja. Nemoj to da ti bude motiv. To ce te naterati da radis 4 puta vise za istu zaradu, mozda i manju. Ako imas zelju i preduzetnicki duh, to je vec druga stvar!
Svakako, imaj u vidu da sa tih 12000 nije kraj. Na to moras dodati neki novac za knjigovodju, neki novac za razne komunalne gluposti (ja placam 1200 dinara odnosenje smeca a smece se svodi na kesice od kafe i koverte od racuna, nista),...
Moj savet svakome je da tera iz ilegale dokle god moze. Par stotina evra se moze uvek zaraditi ali kada na tih par stotina dodas jos par, stvari se komplikuju. Onda ti treba i pomocnik koji kosta jos par stotina, koga bi rado uskoro i prijavio (da te glava ne boli a to je jos stotina), onda ti treba masina koja moze vise da uradi ali i jeftinija daska oko koje ces morati vise da radis,...
Kada ti mesna zajednica trazi podatke, daj kolegine. Znace oni da ti to radis ali i njih briga, treba im papir na kome pise koliko i na koji racun.
Ali da se ponovim, ako u tebi tinja zelja za time, nemoj oklevati. Kada sve pogledas, nije toliko crno, samo nema povratka :)
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Хоће ли да дође Марица по јвицу?
Овако јавно наговараш човека да ради на црно и да не плаћа порез! Од чега ће посланици и министри да приме плату, регрес или топли оброк?
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3690
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Post by maricaiivica »

Pa njihova plata ide iz budzeta a budzet je rupa bez dna. Ja godinama samo ubacujem i nikako da napunim :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Koliko se secam, on kao zanatlija pausalac vodi samo knjigu izdatih racuna. Nema ulaze, magacin... svasta nesto... U sustini mu ne treba knjigovodja.
Post Reply