kOJI JE TEČAJ EURO DINAR?

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

kOJI JE TEČAJ EURO DINAR?

Post by zoranp »

Malo sam zbunjen, a rado bih znao odnos cijena kod nas i kod vas pa me samo interesira koliki je tečaj dinara i eura?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovih dana nesto skakuce gore dole (ne znacajno oko +-1%), ali vec poduze vreme (oko 2 godine ako se ne varam, a mozda i duze) se drzi na oko 80 Din za 1 Eur.

Ovde imas tekuci kurs Narodne Banke, naravno malo se razlikuje od bankarskih kurseva, ali je sasvim dovoljan za procenu, osim ako kupujes na par hiljada komada :)

http://www.nbs.yu/internet/latinica/scripts/ondate.html
Last edited by mbole on 12 Dec 2007 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

e hvala, sad samo da pohvatam još neke riječi pa će mi biti sve jasno. :lol:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Samo kazi sta te zanima.
User avatar
Duja
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 14 Dec 2007 12:59

Post by Duja »

zoranp wrote:e hvala, sad samo da pohvatam još neke riječi pa će mi biti sve jasno. :lol:
Ja sam našao ovaj sajt preko tvog linka sa Forum.hr... i jedva hvatam značenje nekih diskusija tamo (jer ne znam ključne reči). Ne zbog "srpsko-hrvatskih razlika" nego valjda zato što svaki kraj ima neki različit žargon, a naročito majstori. 'Ajde dobro nije bilo teško provaliti npr. "iveral" ali sam se baš namučio da shvatim šta je npr. "kekserica".

A da otvorimo thread ili da Bojan započne članak "terminologija"? :)
User avatar
Bojan
Administrator
Administrator
Posts: 1536
Joined: 17 Jul 2007 22:50
Location: L.A.
Contact:

Post by Bojan »

Lako ću da odradim članak terminologija... Al šta da pišem u njemu??? ;)

Zato sam i otvorio jednu temu u Razno _ viewtopic.php?id=96 jer reko da pojasnimo neke stvari.

Al, rekao bih da nismo upoznati sa pravim nazivima...
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Pa zar je i ovde ne zovu kekserica? Ustvari ja i ne znam drugi naziv osim tog.
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Duja wrote:
zoranp wrote:e hvala, sad samo da pohvatam još neke riječi pa će mi biti sve jasno. :lol:
Ja sam našao ovaj sajt preko tvog linka sa Forum.hr... i jedva hvatam značenje nekih diskusija tamo (jer ne znam ključne reči). Ne zbog "srpsko-hrvatskih razlika" nego valjda zato što svaki kraj ima neki različit žargon, a naročito majstori. 'Ajde dobro nije bilo teško provaliti npr. "iveral" ali sam se baš namučio da shvatim šta je npr. "kekserica".

A da otvorimo thread ili da Bojan započne članak "terminologija"? :)
A znaš li što je to lamelač?
User avatar
Duja
Zarezivač olovaka
Posts: 11
Joined: 14 Dec 2007 12:59

Post by Duja »

mbole wrote:Pa zar je i ovde ne zovu kekserica? Ustvari ja i ne znam drugi naziv osim tog.
Loš primer sam uzeo... ja u stvari i nisam znao šta je kekserica, pa što se mene tiče mogla je da se zove i "torterica".:D

Recimo, u Hrvatskoj za šarke kažu "pante".
zoranp wrote:A znaš li što je to lamelač?
Jok. Zvuči kao presa za laminiranje (kant trake? laminata?). Nagađam.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14948
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Javlja mi se bi da je taj lamelac isto sto i kekserica, posto se keksici zovu lamelo spojnice
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Lamelač je kekserica! Tako je neki zovu u mom kraju.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

kad sam pre nekoliko godina po radnjama trazio keksaricu svi su mi nudili heftalice... Tolikko o tome. Ove godine na sajmu sam video festool-ovu masinu za tiplove (one sto su kombinacija okruglih tiplova i keksa) i kostala je 780 evra!! Brate... Mnogo je!

Velja
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
zoranp
Majstor stolar
Posts: 463
Joined: 07 Nov 2007 10:37

Post by zoranp »

Domino glodalica.
navodno je super stvar za masiv, ali je strašno skupo. Ne samo da je skup stroj, nego su skupe i domine. za te novce mogu kupiti dobar stolni frezer i pilu sa pomičnim aliminijskim stolom, pa mogu izradjivati nekoliko vrsta spojeva od najjednostavnijih utora do lastinog repa.
Post Reply