Najlon pijaca

Razne teme o raznim stvarima
Post Reply
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Najlon pijaca

Post by MapleMan »

:) Danas sam prošlihto najlon pijacom svratio do braće rusa sa glodalicama 250 do 400 dinar prodavali su i frezer 1250 wat Profesional ruski !! Malo sam ga razledo i čovek kaže bio je i od 2000 wat ali sam ga prodo 120 evra Baš sam hteo i to da vidim nisu braća rusi Mači kašalj rekoh u sebi ,nastavih dalje još glodalica !! Čovek iz beograda Veliki alati firma katalog sve u fullu Ergilsan glodala sve prodaje svega ima. vrše i oštrenje , malo dalje braća cigani Brusilice ručne bateriske bušilice jedna Makita matora punjač 2 baterije tražio 75 eurića i Hitachi jedna zelena matora al baterija na izdisaju tražio 50 Op malo dalje , bušilica nova kofer crven Milwaukee !! 40 eurića, dve kružne ručne tester Bosch GT 190 ! 1400 wat pošto 110 evra list original nije ni menjan ,tri Bosch- ubodne Pro jedna Wurtova ali slomljna ,malo naprsla peta i Makita matora ludilo sve u koferima sve može brate po 45 ,40 evra Ruter black & Decker 600 wat 65 eura pa onda još jedan Marka neka Elu Valjda je Nemac cena ista ko novo sve, ali stariji tip. Gledo sam agregate dalje Honde najviše ima 3,7 Kw 220 reko bih da je novo ali falio mali akumulator na njoj on druga od 2,5 kw 180 do đž rekoh u sebi Vratih se do onog rusa dao mi adresu gde mu je radnja da dođem ima još jedan Frezer od 2000wat Baš ću mu sutra otići do ranje da vidim i to čudo ? Eto malo sam piso šta sam video danas na pijaci nezameraj te mi trebalo je da slikam al možda drugi put Pozdrav :cool:
Dva put zine , a tri put slaže
radmit
Moderator
Moderator
Posts: 1866
Joined: 11 Feb 2009 19:56
Location: Pozega
Contact:

Post by radmit »

Imaju Rusi pravih stvari ,malo ih dizajn zeza ...
stari
Moderator
Moderator
Posts: 468
Joined: 08 Aug 2009 13:53
Location: Kastav

Post by stari »

Kod nas u HR imamo najlon plaže (nudističke-FKK).Ima li sličnosti?:D
User avatar
komazo
Samostalni majstor
Posts: 165
Joined: 29 Nov 2009 22:45
Location: Beograd
Contact:

Post by komazo »

Nije rus, nego ukrajinac. Inače ,čovek živi u Novom Sadu, subotom je u Bubanj Potoku a nedeljom na najlon pijaci. Inače ima radnju u Novom Sadu, zove se Saša, žena mu je novosađanka.Inače glodala ima na izbor, sve što se pojavi od CMT-a za mesec dana ima kod njega. Kvalitet solidan, desi se da neko glodalo malo baca, ali kad ga reklamiraš zameni ga bez problema, a cene 30 do 40 % niže od CMT-a.
ништа није дугачко што може да се скрати!
User avatar
Robbyn
Šegrt
Posts: 41
Joined: 01 Nov 2008 15:28
Location: Novi Bečej

Post by Robbyn »

Ja sam imao neki ruski frezer,i uopšte nije bio loš.Koristio ga godinama za sve i svašta,i verovatno bi i dalje da ga nije izdao prekidač.Pokušao da pronađem novi i zamenem,ali naravno nema,i dalje mi je u nekoj kutiji ali sve pohvale imam za njega.
Tako da,što se mene tiče,vredeo je svaku paru,a bio je bezobrazno jeftin :)
Last edited by Robbyn on 11 Jul 2010 20:35, edited 1 time in total.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Samo za Mapleman-a
http://diold.ru/katalog2006/index.htm
pre nedelju dana sam nasao ovaj sajt. Sa dizajnom su polako krenuli u 21 vek, a kvalitet ne znam, ranije dok je pisalo 'Sdelano v SSSR" kvalitet je bio ok.
User avatar
velja
Vrhunski majstor
Posts: 1076
Joined: 07 Oct 2007 18:03
Location: PO N44.62734° E21.16583°

Post by velja »

Ja koliko vidim ovo su sve kineski kalupi. Verovatno su i masine kineske. Kao WOMAX
Kako kazu nasi stari: "Bolje znati mnogo i cesto, nego ne znati nista, povremeno nikad, kojekude..."
User avatar
sloba10
Majstor majstora
Posts: 746
Joined: 10 Mar 2010 22:12
Location: vinski Srem

Post by sloba10 »

dikar wrote:Samo za Mapleman-a
http://diold.ru/katalog2006/index.htm
pre nedelju dana sam nasao ovaj sajt. Sa dizajnom su polako krenuli u 21 vek, a kvalitet ne znam, ranije dok je pisalo 'Sdelano v SSSR" kvalitet je bio ok.
a kurs 1ruska rublja=2.6668 dinara
Дођох, видех, побледех
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

ne mogu da nadjem sajt za prodaju ali mislim da je freza od 2100 w kostala oko 4000 rublja x2.666=10.660 din ili oko 100 eur.
Ranije (90-tih godina) dok su bugari prodavali na buvljacima za "cervenu" bilo je ruske robe (uglavnom busilice) veoma dobrog kvaliteta. Sad vise ne dolaze posto su se trzista sa cenama uskladila, ipak je alat za 20-40% jeftiniji kod njih nego ovde u Makedoniji.
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

Evo jos jedan sajt sa cenama http://www.enkor.ru/?i=opt
User avatar
dikar
Vrhunski majstor
Posts: 1145
Joined: 05 Jun 2009 17:26
Location: Stip

Post by dikar »

ne razumem najbolje ruski ali po ono sto sam "razumeo" na ovom ruskom forumu bice da su rusi poodavno otkrili Kinu iliti Kitai http://www.mastercity.ru/vforum/archive ... 19232.html
Ovaj Enkor na primer je trgovacka firma a svoj brend narucuje u kini kao i Woby, Za svaki slucaj priazite na alat sa modernim dizajnom .
User avatar
MapleMan
Majstor majstora
Posts: 825
Joined: 11 Mar 2010 12:23
Location: Kamenica Sr

Post by MapleMan »

Pročita sam komentare sa ovog ruskog foruma, DA sve je to to a ja sam našo još juče dok sam čantro po netu
Ukrajna http://1247.ua.all-biz.info/ u dolarima su im cene ! Ima baš svega
Dva put zine , a tri put slaže
User avatar
runer
Vrhunski majstor
Posts: 1146
Joined: 18 Feb 2010 11:11
Location: Backa Palanka

Post by runer »

Ja imam kuci dve ruske freze koje su stare brat bratu 20god. Uz malo odrzavanja mislim menjanja cetkica i lezajeva stvarno traju. A sto su tek za ruku dobre nema sanse da bi ih menjao za druge mada ih imam jos nekoliko od drugih proizvodjaca.
Ko ne zna da ne zna bezi od njega!
User avatar
peradetlic
Majstor majstora
Posts: 912
Joined: 06 Mar 2009 20:50
Location: Baranda-Ils
Contact:

Post by peradetlic »

te ruske su boli glava dobre a tek ubodne nijedna poznatija marka nema tako naleganje i možeš da režeš bilo koju formu sa njima kao od šale
za sve je kriv Toma Sojer
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14967
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Deco moja, to nisu ruske.
To je "zdeljano v SSSR".
Rusija u ta doba malo nije postojala (malo, postojala je "delimicno" kao jedna od republika SSSR-a).

Nisam se puno druzilo sa takvim masinama, ali ono sto sam video je bilo napravljeno ko T-34 (za one koji ne znaju tenk za koji i ameri tvrde da je ubedljivo najbolji u II sv. ratu).
Znaci radi, radi i radi, a dal bas izgleda lepo... nije uopste bitno. Konretno u pitanju je bila jedna ubodna koju je otac mog drugara kupio u istocnom Berlinu jos neke 70 i... nesto sitno, i ne zna se koliko je toga isekla, i jos uvek radi radi i radi.

Ono sto sam malo vise probao je malo alatnog celika (strugarski nozevi). Ako na njemu pise "zdeljano v SSSR" automatski je 2 puta skuplji, a veroviali ili ne (ako nije fals oznaka) onda vredi bar 4 puta vise.
Isto vam je i sa ovim domacim. Ako negde nadjete stiriju, ili vidija noz koji je "Made in YU", kupujte bez razmisljanja. Bolji je i od ovih iz SSSR-a.
Post Reply