Kad ce Telegram i Discord?

Predlozi i sugestije
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

Po naslovu se da zakljuciti. Ali moze i ovako.

Zasto ne postoji Telegram grupa i Discord Stolarske Radionice? :sljap: :D
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by singer »

Mnogo je kumee :p
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

Pa jeste mozda. :D

Mada generalno za zajednicu i istrajnije clanove, makar Telegram grupa super bi bilo. Kao podrska za forum. Treba ici malo u korak sa brzinom i trendovima.

A bas je jednistavno to voditi i kreirati zaista. :)
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by BR »

A cemu bi sluzila Telegram grupa? A da to isto ne moze na forumu?
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Nikad.

Zasto ne postoji?
Zato sto je besmisleno.
Pa nek je moderno koliko god hoce.
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

BR wrote: 22 Oct 2021 23:12 A cemu bi sluzila Telegram grupa? A da to isto ne moze na forumu?
Forum je znanje. Telegram je zajednica.

Informacije brzo idu i treba forum promovisati Telegram grupom i graditi zajednicu uz forum.

(Discord je napredniji malo, mogu Topics itd. ali je dobar za zajednicu isto, Telegram je jednostavniji).
mbole wrote: 23 Oct 2021 06:03 Nikad.

Zasto ne postoji?
Zato sto je besmisleno.
Pa nek je moderno koliko god hoce.
Nemoj da si tvrdoglav kao ja sa Stanley blanjama :jock: nego napravi Telegram grupu. Promovisemo je na forumu, forum promovisemo tamo.

(Recimo, promivisemo na nacin kad neko postavi pitanje na grupi uputis ga na forum i gradi se zajednica polako, a podrska joj je forum.)

Mislim da bi to bilo osvezavajuce za forum i zajednicu. :prsgore:

Primer. Aj da smorim i pokusam malo da navedem na razmisljanje. Recimo za neke razmene misljenja kao i za bazu znanja forum je u prednosti, ali za pitanje gde ima alat ili boja da se kupi, ili jeste videli nov Robland, ili evo me prolazim kroz BG hoce neko na kafu, forum zaostaje jako...zajednica je poenta grupe. :D
User avatar
J.Vlada
Majstor
Posts: 368
Joined: 09 Oct 2018 22:32
Location: Pancevo

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by J.Vlada »

Ne znam zasto ali meni zvuči kao neka sekta. 😂😂😂
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

Mislim da bi tako nesto umanjilo vrednost foruma i veliki deo komunikacije bi se prebacio tamo.
Caskom bi se doslo do zanimljivih tema na takvoj grupi, jer ti lakse i brze da tamo kucas,...
Mislim da je za ovakav forum bolje da ostane old fešn
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by BR »

pebas wrote: 23 Oct 2021 13:16
Forum je znanje. Telegram je zajednica.

Informacije brzo idu i treba forum promovisati Telegram grupom i graditi zajednicu uz forum.
O kako gresis. Telegram je zamena za kafanu, vecini. Znanje se ne stiice na njemu, a ko hoce da uci, naci ce forum.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Nemas ti pojma koliko sam ja tvrdoglav :cool:

Licno.. od "zajednica" mi je prilicno muka.
Pretvorile su se u zloupotrebu tehnologije.

Ono sto jeste planirano je dodavanje talpatalka, al to jednostavno ceka da se zavrse neki drugi poslovi.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

BR wrote: 23 Oct 2021 22:26
pebas wrote: 23 Oct 2021 13:16
Forum je znanje. Telegram je zajednica.

Informacije brzo idu i treba forum promovisati Telegram grupom i graditi zajednicu uz forum.
O kako gresis. Telegram je zamena za kafanu, vecini. Znanje se ne stiice na njemu, a ko hoce da uci, naci ce forum.
BR, mislim da je pebas bas na to i mislio, forum za znanje, zajednica u kafanu.
Plasim se da bi to jednu ovakvu zajednicu odvuklo u kafanu i utopilo u picu
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

^ Pa da.

Ali ako hocemo nesto izmedju, dve muve jednim udarcem i znanje i zajednica, onda Discord definitivno. Jer imaju kategorije, imaju kanali kao podkategorije, ima pretraga, imaju role za korisnike, zakljucavanje/otkljucavanje kanala/tema, premestanje, notifikacije...ima sve.

Forumi su pomalo dinosaurusi vec. Kao i email sto je postao, spor. Zvuci cudno ali tako je.
--------------------------- spojene poruke


Hmm. Treba gurati proizvod/forum i dati mu ono sto treba, u skladu sa vremenom. Ovaj forum je sa znanjem clanova, kao Ferari ali po seoskoj kaldrmi se vozi trenutno.

Garantujem. :dada:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Huh...

Ovo NIJE proizvod. :jock:
Ovo je zanimacija grupe ljudi, koji imaju zajednicko interesovanje. :dada:

Nema nikakvog interesa od ovoga (prihoda, zarade, bilo cega slicnog...), i nece ga ni biti.
Bar dok se ja nesto pitam. A pitam se.

Jasno je meni da ste svi odavno navuceni na to da sve mora da se isplati, da sve ima neku pozadinu u lovi, u nekom takvom klincu, da je super, naj... da tu bude gomila... ali ovde toga prosto nema.
Znam da je generalno pozeljno da forumi ili bilo sta slicno imaju sto je moguce vise clanova, nebitno kakvih, nebitno da li nesto znaju, glavno je da ih ima.
Sto je sasvim logicno kada to treba da bude posao. Ali ovo to nije.
Kvantitet ne daje kvalitet. Milion polupismenih, na milion pisacih masina, nikada nece napisati Sekspirova dela.
A ovde hocemo kvalitet.

Da se ne razumemo pogresno... niko nema nista protiv clanova koji nemaju veliko znanje, iskustvo, zovi to kako god hoces.
Dosli su da nauce nesto, pa ce mozda jednoga dana i oni drugima pomagati.
Ali i te kako imam protiv gomile od koje ne mozes da dobacis do bilo cega pametnog, a te tvoje zajednice su upravo to.

Zajednicenje ostavite dalje odavde, imate sve moguce i nemoguce varijante pa se tamo zanimajte.
Nemoj da me teras da napisem sta mislim o njima. Prekoracicu nivo pristojnosti.

Mozda jesmo dinosaurusi :deda: , al nama je sasvim fino ovako. Malo brstimo lisce, malo krkamo one koji su nize u lancu ishrane... cooliramo... (dok opet ne naidje neki meteor a onda jbg.. ni od zajednica nece ostati nista :))
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

Mozda ne bismo trebali javno ni pisati o ovome ali volimo da pisemo svi ovde i razmenjujeno misljenja pa ajde. Vidim da je vecina kojih su se javili protiv.

I dobro, shvatio sam sve kao i "huh" ;) , naravno i ocekivao sam donekle otpor pa sam i krenuo malo sa podelom Telegram + Forum ali nije proslo, kao pola pola. :D Moram na Discord da predjem znaci 100%.

A opet ovo su predlozi samo da se unaprede stvari. Po meni barem, da se unaprede. :) Slazem se da zarada ne treba da je prioritet. Prioritet je razmena iskustva, znanja i tako dalje ali da vidimo gde je to bolje i izrazenije onako cinjenicno.

Pa evo nekih prakticnih cinjenica:

1. Razmena znanja i iskustva
Ta razmena informacija, znanja i iskustva gde ide brze, jednostavnije i bolje, na Discord (Discord je besplatni software za brzi forum prakticno) ili na phpBB-u?

2. Podela multimedijalnog sadrzaja
Ako hoces da podelis video ili sliku, zasto me teras na 15 klikova umesto na tri sa telefonom na Discordu? Mislim, moras da napises tutorijal kako da podelis sliku...

3. Komunikacija
Ako hocu da posaljem privatnu poruku clanu zasto moram da kliknem 10 puta umesto dva?

4. Poseta
Zasto moram da cekam da se neko seti da dodje na forum, prvo da se seti da nije bio dugo na forumu, da ukuca http://...da vidi temu ako je nadje pa da mi odgovori... Iako ima zelju da pomogne ne zna da je neko pitao uopste...mora da otvori email da bi video notifikaciju...ako je subscribe na temu...

5. Obavestenja
Ako hocu da doniram za zajednicu zainteresovanih za stolariju zasto moram da kopam po temama da bih skapirao da se sa 3000+ clanova nateze za hosting i server...a Discord je besplatan recimo...i ima bolje osmisljen tip obavestenja...

6. Automatizacija
Sto rucno pisemo pravila i teramo clanove da ih citaju kada postoje botovi koje pre ulaska na kanal Stolarske Radionice mogu da traze da se upise lokacija, isto za druge stvari koje mogu da se automatizuju...lose reci itd.

Ima jos ali nema veze da ne smaram...jos jedno samo...

7. Recimo ko je zadnji puta i kada na desktop otvorio ovaj forum? Garantujem manje od 10% ljudi to radi u danasnje vreme...a ovaj forum nije predvidjen za telefone...nabudzen je da izgleda kao da jeste stilski...

Protiv ovoga iznad tesko ima argumenata.

Ja iskreno ne razumem zasto motor od 3000+ ljudi vozite u Yugu autoputem, a nudi vam se Ferari...a ovo se ne cudim jer se pravim pametan, doduse imam viska vremena ovih dana, nego skreno mi nije jasno gde bi to forum izgubio na vrednosti, kvalitetu ili znacaju da se unapredi...mislim ljudi Cern i Nasa imaju Discord... Postavio bih screenshot sa telefona kao dokaz ali treba mi minimum 10 minuta za to...kapirate poentu...

E sad, meni je drag forum, obiluje znanjem i ako bilo ko skapira da ja zelim da imam neke koristi od ovoga osim unapredjenja i korisnickog iskustva na pogresnom je putu zaista. :)
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

Ajde da ti ja odgovorim...
1. Što je brzo, to je i kuso.
Sa godinama ces poceti bolje da razumes te prababine i pradedine "umotvorine".
Za ovakve diskusije nije potrebna brzina, vaznija je temeljnost. U brzini cu ti odgovarati sa da ili ne ili u najboljem slucaju u jednoj prostoj recenici.

2. Što je brzo, to je i kuso.
Nema potrebe za tutorijal, svako vidi onu "spajalicu", ako zeli.
Za razliku od tih grupa, ovde je ideja da te slike ostanu a ne da ih prosecni korisnik obrise posle 7 dana sa svog telefona. Ovako se mozes vratiti na temu i posle 2 godine...

3.Što je brzo, to je i kuso.
A prebroj ponovo te klikove.

4. Kada citam teme u pokretu, sigurno ti necu smisleno odgovoriti. Da ne ponavljam stav 1.

5. Za ovakvu bazu znanja bi svako trebao biti ponosan da donira. Obavestenja ovde kreiras sam, ako zelis...

6. I ovde je sada sve automatizovano, nisi pratio...
mbole se svojski potrudio

7. Ovde se donekle slazem ali nista bitno se ne bi promenilo. Ovde nema mnogo poruka u jednoj recenici i takvi dugacki postovijednostavno nisu za mali ekrancic.

Inace, dobro sam razumeo razloge za tvoju pricu, jednostavno, ja ovde nisam ubedjen da je bitna ta brzina i masovka
Locked