Kad ce Telegram i Discord?

Predlozi i sugestije
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by Dule »

Postoji neka grupa nas na viberu,više kao društvo ništa kao znanje.
Tu je bilo i dalje je više rasprava nego sto je bilo poziva za kafanom.
Verovatno ova dva “dinosaurusa” po njoj sude,tako da moj glas za Discord,ne verujem da će zameniti forum ali ne vidim ni kako će mu odmoci,ali možda će biti više kafane…
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

Dule, koristis li Discord?
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

maricaiivica wrote: 24 Oct 2021 21:39 Dule, koristis li Discord?
Eto, i sad Dule mora da otvori vebsajt opet i da vidi da si ga pitao nesto...a sa Discord vec bi video i odgovorio...a mogli smo se iscaskati uveliko svi na generalnom off-topic na Discord kanalu i zatvoriti temu vec.

Sto se brzine tice, ne tera nas niko na Discord da odgovrimo brzo tamo, nije preduslov caskanje samo i "kafana" i brzina, imaju teme, moze se ostaviti clanovima da ih otvaraju sami. A poenta je ako treba brzina, na primer kao sada da se izdopisujemo, moze. Ovde ne moze.

EDIT
A procitao sam i tvoje odgovore naravno, ima smisla sve sto kazes po meni. Samo razlicito razmisljamo, nista drugo. :)
--------------------------- spojene poruke


Koliko puta modovi po forumima givore o tome se vec govorilo, ili idi na ovu temu, ili tema vec postoji. Poenta je da ljudi nece da traze, tu se to vidi najbolje, hoce da pitaju, da dobiju odgovor i idu dalje.

To forum ne moze da pruzi. Discord ne mora, ali moze. I to je razlika u korist Discord.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

A gde ti zuris? O kakvoj to brzini?
Meni da treba brzina, ja imam Duletov broj telefona, imam i od njegovih sinova, jedne nasmejane zene,... ;)
Dosao bi ja do njega brze nego sto ti mislis.
Ja znam da tu poruku on nece videti par dana, takav mu je trenutno ritam...i meni je to ok.

Ja samo mislim da ako od diskusije o izboru glodala za neki posao budemo trazili brzinu, donosicemo brzoplete odluke, jer necemo stici da dobijemo ili uopste ni necemo dobiti kvalitetna misljenja.
Za razbribriga pricu, da to jeste odlicna platforma. Ko sto rece BR, kafana.
--------------------------- spojene poruke


A za te sto hoce da dodju, pitaju, dobiju odgovor i odu, ovo ni nije mesto. Daleko im lepa kuca.
Od takvog ni ti ni ja nemamo ili nikada necemo nista nauciti
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

Verovao ti meni ili ne, ja sam vise naucio o poslu kojim se bavim na ovom forumu ili od ljudi sa ovog foruma ili razmisljajuci nakon komunikacije sa ovog foruma, nego na svakom "usavrsavanju" na kome sam bio van zemlje, a isao sam.
Nema toga "na brzinu".
BR
Moderator
Moderator
Posts: 3815
Joined: 11 May 2013 08:02
Location: Beograd-Brezdje-Bor

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by BR »

Ovde ocigledno ima puno pogresnih stavova i nerazumevanja. Recimo pocevsi od ideje da email nestaje, sto je potpuno netacno, do toga da je prednost u tome sto ce neko odmah videti poruku. upravo suprotno, to sto ce neko odmah viideti poruku, ce rezultirati u losijem odgovoru, od situacije kada se dodje na forum i pogleda sta je na njemu. Forum se gleda kada neko ima vremena da sedne i gleda i odgovara, a orukice koje odmah iizadju na telefonu se zaborave za 15 minyta, i nema viise nikakve koristi. Kada sam je video, necu odgovoriti na nju ako u tom trenutku nisam imao vremena, a kad budem imao vreme, necu se setiti.

Discord onemogucava normalnu razmenu znanja, i sve se svede na jos jednu socijalnu mrezu, na kome nesto igra dva dana, a onda nema vise.

Glavni problem je to sto bii svi nesto instant i odmah. a to ne moze.

Pre nekog vikenda sam proveo nekoliko jako lepih sati s Maricomivicom, ii pored ostalog smo pticali i o stolariji, i raznim detaljima. Polako i natenane. Mislim da je od svega toga za obojcu bilo mnogo viise benefita nego da smo skakali da odgovorimo jedan drugom preko telefona.

Zna se za sta su telegrami, signali i discordi. ovaj zadnjii nizasta, a ova prva dva za neke ozbiljhne stvari, ali nista neozbiljno.,

Na kraju, ko moze da napise ozbiljan odgovor na telefonu.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Ajde da malo dopunim...

2. Tutorijal je pisan za neka prosla vremena. A ponovo je napisan, da stari ne bi zbunjivao ljude (nisam hteo da obrisem stari, vec da ga zadrzim kao neku vrstu istorije).
Dodavanje slike uz poruku trosi dva klika (plus izbor same slike, naravno). A moze i samo jedan, posto kao i svuda na racunaru radi drag & drop. Al... to treba i znati, a i treba koristiti racunar :)

3. Kao i vecina "zajednicara", pretrcavas preko stvari i ne gledas sta pise na ekranu :)
PP saljes JEDNIM, eventualno sa dva klika (dva su ako je korisnik dozvolio da mu se salje mail, pa mozes da biras).

4. Niko normalan ne kuca http... za to postoji bookmark vec par decenija. Nove, neprocitane poruke su obelezene svakom clanu.

5. Ne postoji "dzabe rucak" :) A tu cenu necemo da platimo.

6. Bojim se da bas i ne razumes sta botovi rade.

7. Skoro sam gledao upravo tu statistiku. Evo taze podataka od pre par minuta.
Za Oktobar mesec...
Preuzete stranice
Android: 1.8%
iOs: 0%
Linux: 3.4%
Mac: 6.1%
Ostali (nepoznato): 7.2%
Windows: 81.1%

Pogodaka ima nesto vise sa mobilnih uredjaja, ali i to vise je 5.2% za Android i 0.2% za iOs

Toliko o "argumentima" :deda:

Jel ti palo nekada napamet da je taj Ferari kao auto manje upotrebljiv od Yuga?
Probaj da njime odneses alat na montazu. Ili kuhinjski element na krovu. Ili da prodjes kroz ulicu sa malo ozbiljnijim lezecim...
O da... za "na brzaka" je savrsen.
A vidis... mi bi upravo da izbegnemo "na brzaka". Vec da radimo temeljno, da odnesemo tetki orman, pomognemo burazeru od strica iz drugog grada da okaci kuhinju...

Niko tebi nije rekao da ti zelis da ovde imas neke koristi.
Ali svrha toga da se ima milion korisnika, pratilaca, zovi ih kako god hoces, je samo lova.

@dule
Ne... nema veze sa viberom. To je druzenje sasvim druge vrste.
Sudim po tome sto tacno znam sta su "donele" drustvene mreze.
Nista dobro.
Pocni od toga, da tipovi na YT, koji imaju znanje, i znaju kako se nesto radi, bukvalno namerno prave greske, zato sto je onda broj klikova veci. Posto nepismeni obozavaju da vide da i neko pametan i obrazovan moze da se zezne. To im je valjda opravdanje sto oni grese svaki put. A nepismenih je mnoooooooooogooooo vise.
CIm se u igru ugurala lova... stvari su se prevrnule na onu stranu na koju nikada nisu smele da odu.
Racuna se samo "broj klikova". Sve je ostalo nebitno. Sadrzaj... daj... koga briga, samo da je zanimljivo za masu.
User avatar
Dule
Moderator
Moderator
Posts: 1721
Joined: 05 Jan 2008 18:28
Location: Trstenik-a
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by Dule »

maricaiivica wrote: 24 Oct 2021 21:39 Dule, koristis li Discord?
Kao i sve,osim vibera,bacim pogled sa vremena na vreme.
Konkretno na njemu imam neke motore….

Ps.forum treba da ostane,to je neminovno,da li je ovo novo unapredjenje….
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

Slazem se ja sa vasim stavovima svim u sustini, razlicito razmisljamo samo u vezi brzine jer ja sam ubedjen da se moze na kvalitetan nacin prenositi znanje i iskustvo pa i ako je brze to kretanje informacija.

Mislim da bi trebalo probati Discord makar eksperimentalno i videle bi se vrlo brzo mane i prednosti takvog foruma i znali bismo svi da li je unapredjenje ili da batalimo.

Kad razmislite i ako nemate vremena javite, ja cu kreirati kanal sa temama eksperimentalno i dodati vas za modove i admine po redu kako zelite. Ja sam ubedjen da bi bio napredak veliki, ali ne mogu 100% da budem siguran dok se ne proba. Da bi se probalo treba podrska vasa pa eto.

Ovaj forum naravno mora da ostane. Uostalom, pa ja drugacije ne mogu da se bavim stolarijom. Skoro 15 dana sam cekao da proradi forum da pitam kako da ofarbam garnituru. :)
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Onaj ko prati stvari, pratice ih kako god da to radi.
Onaj ko ne prati, isto tako, nece ih pratiti ni na ovome ni na onome.
Onaj ko hoce/ume da odgovori, odgovorice ti i golubom pismonosom ako nema drugog nacina.

Napisao ti je cini mi se BR ili marica gore, da te "instant" varijante u 90% slucajeva donose nedorecene odgovore, ili se jednostavno preskoce.
Znam iz licnog iskustva. Stigne mi obavestenje na tel dok sam u busu, pogledam... aha... nemam sad vremena da odgovorim... cvrc... dok sam dosao kuci to je izvetrelo iz glave, a poruka je vec obelezena ko procitana. I onda je slucajno vidim kad/ako neko drugo odgovori.

Plus, sve ovo ostalo sto smo napisali.

Vreme je najmanji problem. Imamo ga sasvim dovoljno.
Jednostavno smatramo da to nije dobro, da je suprotno osnovnim idejama ovog foruma, da nece doneti nikakvu korist a napravice mnogo stete.
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

Malo sam istrazivao forume itd. za neki projekat. Nisu puno odmakli od kad sam se zezao sa zadnjim. Steta.

Osnovni problem Discorda je manjak kategorizacije, znaci ne moze tema pa pod tema pa pod tema. Dva nivoa moze konverzacije. Kategorija -> Forum pa Threads u vidu konverzacije, dalje ne moze. Ali cinjenica je da gazi forume totalno po interakciji sa korisnicima, odrzavanju, brzini, multimediji i tako dalje.

Duboko sam ubedjen da se nanosi nepopravljiva steta na duge staze jer se ne animiraju clanovi da ucestvuju u konverzacijama i sto je negativan stav prema njemu od strane vlasnika foruma ali to je sto je.

Sto se tice foruma klasicnih, Discourse prednjaci, upravo zbog lakse interakcije.
User avatar
maricaiivica
Moderator
Moderator
Posts: 3688
Joined: 30 Nov 2009 23:30
Location: Beograd
Contact:

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by maricaiivica »

Sta podrazumeva laksa interakcija?
Iskacu ti notifikacije non stop?
Na kakvu brzinu mislis?
Na forumu sa ovakvom tematikom, multimedija zaista nije presudna
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

Niko nije dosao na ovaj forum da bi ga "animirali".
I ovaj forum nikada nikome nece nesto naturati, a "animiranje" je upravo to.

Ovde su ljudi svojom voljom, onoliko koliko oni zele, i kako oni zele.
Da ih gnjavimo i malteretiramo "interakcijom"... nikad.
pebas
Majstor početnik
Posts: 149
Joined: 15 Jul 2017 13:12
Location: Novi Sad

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by pebas »

maricaiivica wrote: 31 Oct 2021 22:13 Sta podrazumeva laksa interakcija?
Iskacu ti notifikacije non stop?
Na kakvu brzinu mislis?
Na forumu sa ovakvom tematikom, multimedija zaista nije presudna
1. Laksa komunikacija izmedju clanova, ne moras da refreshujes stranicu.
2. Za notifikacije ti sam odredis ali su instant ako im dozvolis, ne cekas email da ti stigne.
3. Pa mogu sad u realnom vremenu da ti kaze cao i ti da mi odgovoris cao, mada ne moras.
4. Tu se grdno varas.

Kapiram ja da ste vi vecinom u prvoj brzini i to je ok za vas ali za forum nije.
mbole wrote: 01 Nov 2021 03:47 Niko nije dosao na ovaj forum da bi ga "animirali".
I ovaj forum nikada nikome nece nesto naturati, a "animiranje" je upravo to.
Pa i sada animiras, svakim odgovorom na pitanje necijes animiras korisnika da pita opet u buducnosti.

Sto se ove teme tice grdno se mesaju babe i zabe. Nema naturanja nigde nicega nikome, svaki software koji koristis svojevoljno koristis.
mbole wrote: 01 Nov 2021 03:47 Ovde su ljudi svojom voljom, onoliko koliko oni zele, i kako oni zele.
Da ih gnjavimo i malteretiramo "interakcijom"... nikad.
Interakcija podrazumeva dvoje, ti napises nesto ja reagujem, to je interakcija. Ne postoji software, pa ni Discord, koji te moze naterati da odgovoris, ili reagujes na neciju poruku.

Prosto ne shvatam odbojnost osim da je u pitanju nerazumevanje. Nema drugog objasnjenja osim da ne shvatate o cemu se radi i sta "radite" forumu na duge staze.

PS
Razmenjujemo misljenja, meni je krivo samo sto to ne ide efikasnije i na ovoj temi, jer sva ova rasprava/razmena misljenja kao i 90% sadrzaja na forumu koja nije direktan i konkretan odgovor na problem je potpuno nepotrebna i ne cita je niko osim ucesnika u raspravi. A i oni je brzo zaborave.
--------------------------- spojene poruke


I ne forsiram nista, nemoj da me banujete, kazite da je dosta o ovome i eto. :sljap: :D
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Re: Kad ce Telegram i Discord?

Post by mbole »

A zasto moras da refresujes stranicu na forumu?

Ko ti brani da ovde odgovoris u realnom vremenu?
I o kom "realnom vremenu" pricas, kad ja napisem poruku u 3 po ponoci, a ti odgovoris u 8 ujutru?

Ne znam sto "cekas" da ti stigne mail? Mail stize instant. Kako je tvoj program za mail podesen... to je vec druga stvar.
Mail obavestenje sluzi za neke konkretne teme koje te interesuju, ne za svaku novu poruku na forumu.

Ali postoji softver koji me maltretira: heeeej ima nesto novo... ko te bre pitao jel ima nesto novo?
Kad me bude interesovalo pogledacu sam.
Pun mi kufer programa koji se "prave pametni".

Ti si ocigledno "u speedu", i svasta nesto bi sad i o'ma... :)
Mi smo vise... celovecernji the Kid :)

Razliciti su nam koncepti.

Opet... ko sta cita je njegova stvar, i njegova odluka da li hoce ili nece da cita. Mogucnost postoji.
A da "teramo" nekoga da cita, nesto sto ga ne interesuje, na bilo koji nacin, "interakcijom" ili zovi to kako god hoces... necemo.

Drugo... puno "sofisticiranih" izraza... interakcija, animiranje, bla bla...
Nemoj da si ko reklame... ova zmijska vodica za kosu ima do 100% necega sto ni mi nemamo pojma sta je, al dobro zvuci :)
To prolazi kod domacica, ne prolazi kod majstora :)
Ako vec hoces da ukazes na prednosti necega, budi vrlo konkretan. Ta i ta stvar je ovde ovako, tamo je onako...
Locked