Loš utisak o forumu

Predlozi i sugestije
User avatar
makarstogod
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 25 Apr 2015 21:41
Location: Beograd

Loš utisak o forumu

Post by makarstogod »

u vezi teme viewtopic.php?pid=82062#p82062

moram da kažem da je neizbežan prvi utisak da su na ovom forumu svi isfrustrirani i nadr*ani, te da radije napadaju novog čoveka nego što su spremni da mu pomognu.

Prvo me neko sarkastičnim tonom pita suvišno pitanje a onda administrator nastavlja sa sarkazmom i blokira temu zato što je nesposoban da podesi da polje "lokacija" bude obavezno pri registraciji..

sve u svemu, veoma loš utisak.. nadam se da ovde ima i ljudi sa pozitivnim stavom
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Forum je odlican,treba prvo malo poraditi na sebi :)

trazis savet,pomoc...,moras biti malo kulturan a ne odma pljuvati po clanovima.

niko ovde nije nadrkan,isfrustriran i ostali epiteti,vec postoji polje lokacija koje treba da se popuni (svi smo ga popunili).

opominjemo na to samo zato sto softver foruma to ne podrzava inaci ne bi mogao da se registrujes.;)

to sto si u prvom postu napisao da si iz BG,nista ne znaci jer se niko nece vracati na isti da procita :stolt:

p.s. opusti se i spusti se,neko ce ti uskoro vec napisati gde ima :tummenupp:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Ако је теби ово:
Да си написао које су димензије било би лакше да ти помогнем(о)
саркастично ја ти се извињавам и шрафове које сам хтео да ти поклоним враћам у кутију.
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Zar stvarno mislis da ne bi ukljucili to polje kao obavezno da je to moguce?

Sarkazam nije bila namera, izvinjavam se ako moze tako da se shvati.
Postoji veoma jak razlog da se to polje popuni, posto ljudi cesto pitaju nesto, a nemamo pojma odakle su, tako da ne znamo dal da ih posaljemo u radnju u Sarajevu, Zagrebu ili Nisu.

Gomila pitanja postavljenih na forumu je nepotpuna. Zar je toliko tesko napisati koja ti tacno dimenzija necega treba?
Mozda je covek u obliznjoj radnji video 70X5, al nije 40X4. Ili ima par komada koje bi ti poklonio.

A i ne vidim da je tolka frka... Nedeljom ionako ne mozes da ih kupis i ako ti neko kaze: ima bas tu.
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

@makarstogod - dođi kod mene danas i poklonit ću ti 200 tih šarafa sa "minus" glavom.

Nisam sarkastičan, zbilja ih imam. Hoćeš li doći ?

P.S. - vidi zbog čega je bitna lokacija
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Ja kad kod nekog uđem u kuću prvi put lijepo pozdravim i predstavim se a potom pokrećem razgovor.
To je stvar bontona i ne stvara loš utisak kod nikog.
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
makarstogod
Brzi dodavač alata
Posts: 7
Joined: 25 Apr 2015 21:41
Location: Beograd

Post by makarstogod »

nažalost, samo se potvrđuje da ovde većina jedva čeka da se svađa: lekcije o bontonu, "poklanjam ti šrafove... e sad ih vraćam u kutiju", "spusti se"...

U stvarnom svetu bih u bilo kojoj radnji i kod bilo kod majstora na pitanje "ima li ovakvih šrafova?" dobio odgovor za 2 sekunde i završio. Da li vam je neko u prodavnici nekad rekao "Da si mi rekao dimenzije, odgovorio bih ti." ili prosto kažu "Koje dimenzije?". Da li vas je neko izbacio iz radnje ili radionice i rekao "Sad se lepo vrati i prvo se predstavi, kaži odakle si i pokaži ličnu kartu pre nego što progovoriš"?

Ja sam budala što gubim vreme... 20 rečenica zbog prostog pitanja o prostom šrafu - a da niko nije dao koristan odgovor.. kapiram da imate ogromne erekcije kad se obrušite na nekoga ko zaluta u vaš svet, pa vas ostavljam da uživate u njima :)
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Bravo makarstogod - s takvim stavom ni netrebaš ovdje
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Срећан пут
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
User avatar
singer
Glavni moler
Glavni moler
Posts: 5367
Joined: 19 Nov 2009 19:04
Location: Novi Sad
Contact:

Post by singer »

Izgleda da ti imas problema sa "erekcijom" :smejanje:

pa pa :tummenupp:
Nema tog industrijskog giganta od koga mi ne mozemo napraviti malo ili srednje preduzece!!!
User avatar
ropee
Vrhunski majstor
Posts: 1431
Joined: 30 Dec 2011 18:08
Location: Opatija

Post by ropee »

Mislim da od svog bahatluka ono ni nevidi :P
danas ne radim ništa, jer jučer nisam radio ništa, ... pa nisam završio !! ><((((º>.

http://img108.mytextgraphics.com/blinki ... b4f7ee.gif
User avatar
Pezzo
Ultra majstor
Posts: 2403
Joined: 06 Sep 2012 20:22
Location: Beograd
Contact:

Post by Pezzo »

Kad kliknes na "registraciju", treba i da procitas sta pise:

"6. OBAVEZNO POPUNITE LOKACIJU, odnosno MESTO PREBIVALIÅ TA!!!!! "

E sad, to je mozda bilo bolje staviti koju tacku ranije (a ne pod 6.) i da bude po mogucstvu crvenim i/ili podebljanim slovima, a nije lose ni manje objasnjenje zasto se na tome insistira. Za ovaj forum je to bitno u svakoj konverzaciji, da znamo o kom se trzistu radi. Kad pitanje i lokacija nisu kompletirani, odgovor se uglavnom ne dobije, nego pocinju ovakva prepucavanja koja nikome ne trebaju.
A i najcesce se desava, kao sto je pomenuo @mbole, da su pitanja nekompletna, pa ostanu cesto bez odgovora jer niko nece da se bavi prethodnim postavljanjem nekoliko podpitanja da bi mu dao dobar odgovor. Ipak je ovo forum, a ne online chat i konverzira se povremeno, kad se ko ukljuci. Toga bi trebali biti svi svesni kad postavljaju temu, da prekontrolisu sta su napisali, ali imam utisak da mnogi i ne primecuju da im nesto fali u pitanju.

Ovi srafovi sa upustenom glavom iz teme su stara proizvodnja, prave se slicni, ali kad postavis temu treba da napises i dimenzije. Mada i da stavis nov sraf, on se takodje moze ili zamazati bojom ili ga umociti u neku kiselinu da malo korodira i izgleda kao star. A ima ih i po starim plakarima, garnisnama, tisljeraju. One koji su se zalomili treba probati izvaditi, ima na trzistu i kompleta za vadjenje zalomljenih srafova.
Last edited by Pezzo on 26 Apr 2015 19:20, edited 1 time in total.
User avatar
mbole
Profesor
Profesor
Posts: 14940
Joined: 22 Oct 2007 01:26
Location: Batajnica, Zemun

Post by mbole »

Ovo nije prodavnica.

Nepristojan si.

Kad udjes kod majstora i pocnes da mu objasnjavas kako da se on ponasa u njegovoj radionici, ili ne postujes pravilo napisano VELIKIM slovima na zidu "NE DIRAJ ME DOK MASINA RADI" dobro ces proci ako te samo izbaci napolje.

PS
A sto se tice onoga... fala na pitanju, jos uvek je taman kako treba :)
User avatar
bule
Samostalni majstor
Posts: 174
Joined: 17 Dec 2013 22:04
Location: Novi Beograd

Post by bule »

Ruku na srce stvarno je malo iritirajuće "popuni lokaciju. pravilo 6" sa kojim se sretne skoro svaki n-ti član novopridošli na forum. To je dosadno i novim članovima a i administratorima ovog lepog foruma, pa i nama koji gotovo redovno čitamo nove teme sa ovog foruma. Moje lično iskustvo je generalno pozitivno jer sam na konkretno postavljena pitanja uglavnom i dobio upotrebljive odgovore od kolega članova.
Naravno da ima i sukoba mišljenja, ali pa radi toga forum i služi da se na neku temu diskutuje i iz različitih uglova. Upravo ta multi disciplinarnost članova foruma daje draž celoj priči jer se ovde mogu pronaći i odgovori, pored stolara, i mašinaca, električara kao i automatičara procesa a sve vezano za rad u stolariji kao i servisiranje stolarskoh mašina, izrada novih itd.
Davati mišljenje o kulturi samo na osnovu par odgovora o "Minus" vijku ??????. Nezanm
User avatar
феникс
Majstor majstora
Posts: 918
Joined: 14 Oct 2012 10:56
Location: Околина Новог Са

Post by феникс »

Појединци буквално схвате то што их је мајка рођена као мале звала "сунце мамино".
Кад одрасту (физички) мисле да су стварно "сунце" па се тако и понашају - мисле да се цео свет око њих окреће и да сви своје постројање могу њима да захвале.
Са таквим ставом по негде и пролазе а кад то не успе сви други су криви.
Временом и психички "одрасту" па промене понашање.
Неки раније, неки касније а по неки никад
Три пут' кратим ову летву и опет ми кратка! :forvonad:
Post Reply